Про звільнення хлопця, засудженого до позбавлення волі судом першої інстанції, клопотали його адвокати. На сьогоднішньому засідання їх було троє. А ще – велика група слухачів. Волонтери з Києва, представники УНА-УНСО на чолі з Сергієм Чумаком, журналісти.
Невелика судова зала не змогла вмістити всіх, хто хотів бачити цей судовий процес. Тож двері лишили відчиненими, щоб чули, що відбувається в середині, всі, хто лишився в коридорі.
- Ми тут зібралися кіно знімати чи слухати клопотання? – зробив зауваження суддя Юрій Ковбаса операторам, бо ті стали до нього спиною, щоб зняти Андрія.
Про суд, де вирішуватимуть, чи законно тримають під вартою Санчеса, напередодні розійшлася інформація в соціальних мережах. В ній запрошували прийти і підтримати волонтера і військовослужбовця. "Незаконно ув’язнений, "засуджений за те, чого не робив", - так про Андрія Сарвіру пишуть.
Про історію кримінальної справи Андрія Сарвіри 20minut.ua вже розповідав і не раз. Юнак сім років тому разом з товаришем побився з трійцею перехожих на Соборній, недалеко від Макдональдсу. В процесі бійки одному з трійці хтось відрізав носа надбитою пляшкою («розочкою»). Потерпілий – син бізнесмена, власника комбінату «Іванівські ковбаси». Його травму визнали тяжкими тілесними ушкодженнями. Сергій Семенченко тепер носить на носі шрам. Робив пластичну операцію за кордоном, щоб згладити наслідки травмування під час бійки.
Також нагадаємо, що за бійку судили спершу і Андрія, і його товариша. Але останній, як казали присутні на сьогоднішньому суді, вибачився перед батьком потерпілого. А Андрій вибачатися не знайшов причин, от тому, мовляв, і опинився у в’язниці.
- Те, що він зараз за гратами, це несправедливо, - каже Сергій Чумак. - Не буду говорити по суті справи, хай це говорять адвокати. Але сам факт, що людина сьогодні без вироку знаходиться за гратами - це вже несправедливо. Якщо є конфліктна ситуація, якій вже сім років, то думаю за сім років уже можна було сісти і домовитися й не витягували це все на публічну площину.
Сергій Чумак також сказав, що намагається зараз посадити сторони за стіл переговорів. Не виходить. Хто противиться від мирової, пояснювати не захотів.
Андрія Сарвіру взяли під варту 23 вересня минулого року. Як сказано у рішення суду першої інстанції - «до набрання вироком законної сили». Адвокати Санчеса кажуть, що людина сидить під арештом п’ятий місяць без законної на те підстави. Чим аргументують це? Тим, що окремої ухвали про арешт не виносилося (обирають запобіжний захід, як правило на 60 діб), а на вирок подали апеляційну скаргу і невідомо коли він вступить в силу, бо слухання в апеляційному суді кілька разів відкладалися.
- Через скільки місяців чи років вирок набуде законної сили, невідомо. Хто потім за все це буде відповідати? – казала судді адвокат Сарвіри Тетяна Дмитришина, нагадувала, що безстрокове утримання під вартою суперечить Європейській конвенції прав людини і просила звільнити Андрія з СІЗО.
А прокурор назвав клопотання захисників безпідставним, а взяття під варту звинуваченого, який порушував попередній запобіжний захід, обґрунтованим і законним. Нагадаємо, що Андрій, будучи на підписці про невиїзд, перебрався до Києва і під час судового слідства їздив в зону АТО.
Мало хто з присутніх на слухання вірив, що Санчеса звільнять з- під варти. Адвокати кажуть, надіялися. Активісти – сумнівалися. І сам Андрій Сарвіра не вірив, що його відпустять на свободу. Так сказав після того, як суддя прочитав ухвалу.
А з ухвали суду зрозуміло: відпустити з-під варти Сарвіру може тільки апеляційний суд, якщо він скасує або змінить вирок суду першої інстанції. А доти – тримання під вартою Андрія законне, доводи адвокатів безпідставні, права та свободи Сарвіри не порушені.
Читайте також:
“АТОшник” і “мажор” сім років воювали у судах через бійку на Соборній
Бійця "Санчеса" посадили на п'ять років за вуличну бійку
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер