Росія атакувала Україну понад 300 дронами та ракетами: постраждали мирні жителі

Росія атакувала Україну понад 300 дронами та ракетами: постраждали мирні жителі
  • Цієї ночі російські війська завдали масованого удару по Україні, застосувавши понад 300 дронів-камікадзе та більше 30 ракет.
  • Від атаки постраждали щонайменше десять областей, зокрема Одещина, де внаслідок удару загинула жінка, а ще шестеро людей дістали поранення.
  • У Вінницькій області тривога лунала тричі, проте інформації про руйнування чи постраждалих не надходило.
  • На місцях працюють рятувальні служби, наслідки обстрілів фіксують правоохоронці.

Сьогодні вночі, 19 липня, українські військові різних підрозділів відбили чергову масовану атаку російських сил. По наших містах випустили:

  • 344 ударні БпЛА типу Shahed і безпілотники-імітатори різних типів із напрямків;
  • 12 балістичних ракет Іскандер-М/KN-23;
  • 8 крилатих ракет Іскандер-К;
  • 15 крилатих ракет Х-101

Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України. За попередніми даними, станом на 10.00 протиповітряною обороною збито 208 засобів повітряного нападу противника:

  • 185 ударних БпЛА типу Shahed;
  • 7 балістичних ракет Іскандер-М/KN-23;
  • 7 крилатих ракет Іскандер-К;
  • 9 крилатих ракет Х-101.

Крім того, 7 крилатих ракет та 129 дронів-імітаторів не досягли цілей – локаційно втрачені/подавлені РЕБ. Зафіксували влучання 5 ракет та 30 ударних БпЛА у 12 локаціях, а також падіння збитих – на 7 локаціях.

Відео дня

На Вінниччині тричі оголошували повітряну тривогу. Перший сигнал прозвучав о 00.02, коли до області наблизилися ворожі безпілотники. Повітряна загроза тривала майже три години — відбій сигналу пролунав лише о 2.43.

Близько 4 ранку по Україні було здійснено ракетні пуски, ракети заходили з боку Черкащини. Вони летіли у напрямку Погребище, а згодом змінили курс на Житомирщину. Небезпека тривала до 5.42.

Остання тривога була оголошена о 7.09 і тривала до 7.43 через загрозу безпілотних літальних апаратів. На щастя, інформації про влучання ракет чи постраждалих під час цих атак не надходило.

Рятувальні та відновлювальні роботи проходять у кількох областях, які постраждали від обстрілів: Донецькій, Кіровоградській, Дніпропетровській, Сумській, Херсонській, Волинській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській та Житомирській.

У Сумах пошкоджено критично важливу інфраструктуру, внаслідок чого тисячі родин залишилися без електропостачання. В Одесі влучили в житловий будинок — поранено шість осіб, серед них дитина. На жаль, є одна загибла людина. Щирі співчуття рідним і близьким.

По Павлограду завдано ракетних та дронових ударів, пошкоджено житлові будинки і важливі об’єкти інфраструктури. Також постраждала Шостка.

На місцях працюють рятувальники ДСНС та інші екстрені служби, які ліквідовують наслідки та надають допомогу постраждалим.

— Сьогодні вночі росія здійснила чергову масовану атаку, спрямувавши понад 300 дронів-камікадзе та понад 30 ракет по українських містах, — повідомив Президент Володимир Зеленський.

Найбільше постраждала Одещина

У ніч на 19 липня російські сили атакували Одесу понад 20 безпілотниками-камікадзе. Внаслідок удару загинула жінка, а ще шестеро людей отримали поранення різного ступеня тяжкості. За фактом нападу Одеська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження.

За даними слідства, пошкоджено щонайменше вісім житлових будинків, у одному з яких майже десять квартир знищено вщент. Руйнувань зазнали також приміщення медичної лабораторії, магазини, салон краси, заклади харчування та автомобілі містян.

Усім поранені отримали медичну допомогу. Дані щодо інших можливих постраждалих уточнюються.

— Огляд триває, повний перелік руйнувань та пошкоджень встановлюється. На місцях подій прокурори у взаємодії з іншими правоохоронцями документують наслідки збройної агресії рф, — йдеться у повідомленні.

 

Читайте також:

На Замковій гасили пожежу через недопалок. Врятували 62-річного чоловіка

«Служив» із дому: депутата Вінницької облради судитимуть за подвійне ухилення та 400 тисяч гривень «липової» зарплати

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up