Родинне озеро закидали сміттям. Мешканці Тяжилова прагнуть покарати винуватців

Родинне озеро закидали сміттям. Мешканці Тяжилова прагнуть покарати винуватців
  • Останнім часом Родинне озеро дуже забруднили. Побутові і непобутові відходи кидають у водойму, розкидають по навколишній території.
  • Активісти мікрорайону Тяжилів прагнуть таких порушників покарати. Вінницька міська рада навіть визначила кару у вигляді виконання громадських робіт.

Влітку 2016 року почали впорядковувати Родинне озеро в Тяжилові. Проект став переможцем конкурсу «Бюджет громадських ініціатив». У рамках проекту розчистили дно водойми, провели роботи з благоустрою, встановили освітлення, лавки та смітники, зробили дитячий майданчик. Згодом біля озера поставили декоративний корабель з червоними вітрилами, який став окрасою мікрорайону. 

Таким чином колись закинута водойма стала чудовим місцем відпочинку для місцевих жителів. Батьки з дітьми проводять час на майданчику, рибалки ловлять рибу, родини виходять на пікнік. 

Відео дня

Територія біля Родинного озера завжди була охайною. Але цієї зими острівок релаксу перетворився на смітник: озеро поступово закидають пляшками, цеглою, гіллям та іншим непотребом. 

Забруднили озеро і навколишню територію 

 Про те, що Родинне озеро зухвало закидали сміттям, повідомили в групі Мій новий Тяжилів.

«Шматок світильника вирвали й кинули у воду! — йдеться в дописі. — І все це під час війни, коли усі кажуть, що кошти мають витрачатись на ЗСУ, а не ремонти! Як можна так знищувати місце, яке створене для вашого відпочинку? Це не просто сміття — це наша байдужість і безвідповідальність. Зупиніться і подумайте: де ви будете відпочивати в літню спеку? Де гуляти вечорами з кавою? Якщо так продовжувати, тут залишиться тільки бруд і розруха…».

Журналісти «20 хвилин» відвідали озеро і дійсно побачили купу непотребу не лише у водоймі. Навколишня територія теж закидана сміттям. Це при тому, що навкруги встановлені урни.

— Он викинули купу всього біля лавки і валяється сміття, — каже місцева жителька. — Є ж урни, з них, повно, вивозять сміття. То навіщо викидати біля урни, для чого так робити? Такі люди… А в воду навіщо кидати?

@vn20minut Забруднюють Родинне озеро у Тяжилові. #озеро #сміття #екологія #вінниця #звернення #чистота #район #вінницятікток #рек ♬ оригінальний звук - Новини Вінниці

Активісти просять місцевих жителів не смітити, поважати працю інших і дати озеру шанс залишатися місцем, куди хочеться повертатися.

— Прохання усіх свідків фіксувати «героїв», — звернулася до мешканців мікрорайону, депутатка міськради Лілія Дишкант. — Є для них ідея крутих, захоплюючих пригод, адреналін і новизна — гарантовані. Я маю на увазі покарання у вигляді штрафу або суспільно-корисних і громадських робіт.

Покарання громадськими роботами

Департамент політики та якості вінницької міської ради навіть визначив перелік суспільно-корисних і громадських робіт, якими можна покарати людей, які завдають шкоди навколишньому середовищу або іншим громадянам.

«Зламали лавку, почубились з сусідкою чи поцупили гаманець — покаранням за проступок може бути праця, — йдеться у повідомленні. — Адже, за рішенням суду, винуватців у вчиненні таких дій залучають до праці». 

За минулий рік у Вінниці в такий спосіб до адміністративної відповідальності притягнули 220 осіб.

— В Кодексі України про адміністративні правопорушення або в кримінальному Кодексі України є такі види покарання, як оплачувані, або ж неоплачувані громадські суспільно-корисні роботи для трьох категорій осіб, які попадають під те чи інше правопорушення, — розповідає начальник відділу господарських відносин та взаємодії з правоохоронними органами департаменту правової політики та якості Олег Никонюк. — Форму відпрацювання визначають у Вінницькій міській раді. 

Фахівці департаменту правової політики у співпраці з філією вінницького міського «Центру пробації» розробили перелік таких робіт та визначили підприємства, які нададуть «вакантні» місця».

 — У Вінницькій міській раді визначено перелік комунальних підприємств, де засуджений «спокутує провину». Це робота, яка не потребує спеціальних навичок: благоустрій території, прибирання доріг, вулиць, скверів, вивезення сміття, малярні роботи та інше, — зазначає Никонюк.

Відповідно до рішень Вінницької міської ради від 2023 року порушники, на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт, порушники, на яких накладено стягнення у вигляді громадських робіт, та засуджені до покарання у виді громадських робіт відбувають стягнення та покарання залежно від наявних вакансій на таких підприємствах:

  • Комунальне унітарне підприємство «Ековін»;
  • Комунальне підприємство «Вінницязеленбуд»­;
  • Комунальне підприємство «Шляхове управління»;
  • Комунальне підприємство «Комбінат комунальних підприємств»;
  • Міське комунальне підприємство «Управляюча компанія «Замостя»;
  • Міське комунальне підприємство «Управляюча компанія «Територія комфорту»;
  • Міське комунальне підприємство «Управляюча компанія «Господар Люкс»;
  • Міське комунальне підприємство «Управляюча компанія «Житло Гарант»;
  • Міське комунальне підприємство «Управляюча компанія «Київська».

До неоплачуваних громадських робіт залучають за таке правопорушення, як вчинення хуліганських дій, крадіжка або ж пошкодження майна.

Також є вид «відпрацювання вини» на платній основі за рішенням суду. Тих, хто потрапляє під цю статтю, називають «злісними неплатниками». Частину коштів вони отримують як зарплатню, іншу — підприємство через виконавчу службу нараховує у вигляді погашення заборгованості, зокрема, аліментів.

Громадські роботи призначаються підприємством залежно від доступних вакансій. Виконувати їх потрібно у вільний від роботи або навчання час. Тривалість таких робіт визначається судом і складає від 60 до 240 годин.

Вінничани, чи стикалися ви з подібними засміченнями у ваших мікрорайонах? Чи так само забруднюють водойми і місця відпочинку біля ваших домівок? Діліться в коментарях.

 

Читайте також:

Розплідник тарганів і щурів: мешканці вимагають перенести сміттєзвалище в Тяжилові

Veteran Hub зупинив роботу у Вінниці через припинення фінансування з США

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (18)
  • Оксана Хоменко
    А що робиться в Глухівцях Козятинського району біля водойми ?!
  • Таня Дубривная
    А подивіться,що робиться на Бригантині!Ріка заростає,дерева великі попадали,зробилася непролізна хаща,А скільки дерев молодих повирубували!Там качечки живуть у смітті та болоті.Нікому немає діла,влада ЖК та Супермаркети будує.
  • Santa
    Бидло є бидло важко вплинути на нього, тако б якшо штрафи сінгапурські ввести і систему поощєренія за доноси то може це б змінило ситуацію на краще
  • Сергей
    Самі і засрали

keyboard_arrow_up