Україну представляло сім команд, більшість учасників була з Києва, трохи менше - з Дніпропетровська, Вінницю представляли двоє – десятикласниця Вікторія Харченко та тренер Юрій Косаківський.
Тренер Юрій Косаківський з командою - десятикласницею Вікторією Харченко з Вінниці та киянином Сергієм Гребльовим
Як готувались до олімпіади
Юрій розповів журналістам 20minut про змагання і підготовку до них, про те, як шукали фінанси, аби мати можливість поїхати на олімпіаду. - Участь в олімпіаді брали біля 500 команд з 51 країни світу. Я тренер команди, у якій двоє дітей, вінничанка Вікторія Харченко і киянин Сергій Гребльов, - каже педагог. – Працюю у Палаці дітей та юнацтва. З Вікою готувались на заняттях з робототехніки, а з Сергієм - по Skype і двічі на місяць зустрічалися у Вінниці або Києві. Відбір на Всесвітній етап проводився за результатами Всеукраїнських змагань з робототехніки «Robotica 2016», після чого потрібно було пройти співбесіду з програмування і конструювання лего роботів. За словами Юрія, робототехнікою у Палаці дітей та юнацтва він займається другий рік, а до Всесвітньої олімпіади готувались з середини червня.
Українська збірна на Всесвітній олімпіаді з робототехніки
Як проходила Всесвітня олімпіда роботів
Юрій розповідає, що учні чудово трималися на змаганнях, не панікували якщо щось не виходило, і шукали рішення проблеми. - Перший відбірний етап пройшов взагалі «на ура», жодних помилок у основному завданні, з першої спроби набрали максимум балів, - ділиться Юрій. - Після першого дня моя команда була на 15 місці з 82 команд у нашій категорії.
Команда Юрія конструює роботаУчениця школи № 1 Вікторія Харченко працює над створенням робота:
На другий день вирішили запускати щойно написану програму з додатковим завданням, спроба була одна і на ній у нас виник збій, тому завдання було виконане частково, відповідно далі ми вже не змогли потрапити. Тематика завдань цого року: переробка сміття. Потрібно було створити робота, який буде доставляти відсортоване сміття, що знаходиться у контейнерах, у відповідні баки на завод з переробки сміття.
Робот, якого створили школярі
Робот "сортує сміття":
Де шукали гроші на поїздку?
- Ми багато куди звертались, спонсорів допоміг знайти батько Віки - Віталій Харченко, - розповідає тренер команди. - За ці кошти покрили третину вартості для поїздки Вікторії. Взагалі батьки підтримували команду по максимуму, без них невідомо як би все вийшло.
Всесвітня олімпіада роботів - гарний старт для вінничан
Молодий педагог пишається своїими учнями, говорить, що діти дуже талановиті і сконцентровані на результаті. - Це дало змогу гарно підготуватись, не дивлячись на те що і учні, і я на такий високий рівень потрапили вперше, - каже Юрій. - Результатом команди задоволений, для першого разу дуже непогано, тепер на майбутнє буде відомо, до чого готуватись. Будемо створювати надійніші програми з більшою кількістю перевірок, щоб не було ніяких збоїв. До речі, три команди зі збірної України пройшли до півфіналу і одна (з молодшої категорії) до фіналу.
Нагадуємо, раніше ми писали про можливість створення клубів з робототехніки для дітей.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер