Наступні два роки вулиця Замостянська (колишня 50-річчя Перемоги) буде будівельним майданчиком. Роботи почалися навесні: на алеї зняли асфальт, зрубали старі дерева, знесли лавки та інші декоративні елементи. Замість цього — проклали комунікації, зливову каналізацію.
У серпні перекрили вулицю, аби прокласти комунікації: дроти, труби та каналізацію. Перекриття для машин діє досі, а трамваї деякий час їздили двома коліями через Замостянську.
Але, у суботу, 29 вересня, побачили те, що робітники перекрили одну з колій важкою технікою. І транспортники відновили реверсний рух трамваїв: вони їздять по колії з боку Будинку офіцерів. З цього ж боку вже поклали асфальт на дорозі.
До того ж, на асфальтованій дорозі вже зробили дві з трьох підвищених платформ біля трамвайних зупинок. Їхня мета така ж, як у підвищених переходів: машини мають зменшувати швидкість на цих ділянках.
І хоча де-факто шлях на відрізку Замостянської від проспекту Коцюбинського до вулиці Петра Запорожця ще діє, машини активно заїжджають в бік РАГСу та на Винниченка.
На алеї, яка є по центру вулиці, вже почали вкладати плитку.
А інші будівельники продовжують рити котловани, аби замінити каналізації труби з боку вулиці, де є «Прозорий офіс».
Директор департаменту комунального господарства Володимир Ніценко казав, що одразу після завершення монтажу каналізації та асфальтування доріг почнуть висадку дерев.
— Їх буде значно більше, ніж до початку реконструкції. Посадку дерев заплановано зробити в жовтні-листопаді, — казав Ніценко.
Раніше казали, що посадять орієнтовно 400 дерев. Тут будуть граби, клени та інші листяні породи
Міський голова Сергій Моргунов в своєму фейсбуку розказав, що рекострукція вулиці Замостянської триватиме до кінця 2018 року.
Перша черга реконструкції від Будинку офіцерів до «Локомотиву» коштуватиме 74,7 мільйона гривень. За договором з генпідрядником робіт — товариством «Шляхбуд» — реконструкція 1-ої черги має завершитися до 26 жовтня 2018 року.
На другу чергу — від вулиці Стеценка до вулиці Стрілецької ще не проводили тендер, але вже відомий кошторис: 101 мільйон гривень. Ця сума може зменшитися завдяки аукціону на «ProZorro». Фінансування проекту — коштом Держфонду регіонального розвитку та бюджету Вінниці.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер