Потрібне житло. Переселенці бажають стати вінничанами

Потрібне житло. Переселенці бажають стати вінничанами
Довгобуд на вул. 600-річчя, навпроти Мегамолла. Цей будинок планували добудувати переселенці. Але міська влада не може його віддати, бо це приватна власність.
Переселенці з Донбасу та Криму планували забезпечити себе житлом, відремонтувавши закинуту будівлю чи довгобуд. Але міська влада розводить руками і пропонує будувати “з нуля”.

Пропозиція надати дім переселенцям під ремонт надійшла від ГО “ОП Спільна справа”. Цю організацію створили самі вимушені переселенці, які переїхали з Криму та Сходу України під час АТО.

- На балансі у міста немає таких будинків, - каже по телефону заступник голови організації “Спільна справа” Світлана Дмитрієва. - Нам пропонували дім в аварійному стані на Тарногродського (вул. Сергія Зулінського). Але там поряд завод, і несприятливі умови для життя.

Альтернатива цьому - будівництво дому “з нуля”. Та на це потрібно набагато більше коштів.

Відео дня

Аварійні будинки чи довгобуди - тільки у приватній власності

Журналіст зустрівся з головою ГО “Спільна справа” Юрієм Зиковим, який розповів, чому переселенці бажають отримати будинок у Вінниці і що планують для цього робити.

- Ви зрозумійте, ми не вимагаємо житло, як “бідні та нещасні”, - каже Юрій при зустрічі. - Буде не чесно, якщо переселенці почнуть безкоштовно отримувати житло, в той час коли корінні вінничани стоять в черзі на соцжитло понад 20-25 років. Але переселенці також бажають мати власний дах над головою.

Юрій Зиков, голова ГО "ОП Спільна справа". Під час зустрічі пану Юрію неодноразово дзвонили переселенці. І він кожному давав поради.

Чоловік розповів і деталі зустрічі з міською владою.

- Позавчора люди з нашої організації були на прийомі у заступника міського голови Галини Якубович. Запитували про такі приміщення. Та показали які вже примітили. Наприклад, є стара будівля, яка майже розвалилась, на вулиці Чкалова. Недобудова стоїть на вулиці 600-річчя, навпроти торгового центру "Мегамол". На Київській також є дві недобудови. Але заступник мера сказала, що усі подібні будівлі знаходяться у приватній власності і мерія ними не розпоряджається.

Усі люди сімейні, і не планують повертатися

До проекту долучилися 385 сімей переселенців. Кошти планували залучати від міжнародних та місцевих інвесторів. Для початку збирались реалізувати пілотний проект: відремонтувати будинок на 40 квартир. А якщо все вийде, продовжувати далі. Але варіант, який пропонує місцева влада - знайти інвестора та побудувати новий дім, дуже дорогий.

Володимир Ярославцев, активіст ГО "ОП Спільна справа". У "минулому житті" залишив бізнес та двоповерховий будинок. І повертається в "нові реалії" не бажає

- Нам пропонують знайти інвестора та збудувати будинок “з нуля”, - каже активіст ГО “ОП Спільна справа” Володимир Ярославцев. - Але це не тільки не вигідно, а навіть неможливо. За нашими підрахунками на будівництво дев’ятиповерхівки потрібно понад 50 мільйонів гривень. Закордонні інвестори не будуть приймати участь в такому дорогому проекті. Тим більше, він не комерційний.

Юрій Зиков розповів й про мотивацію, яка штовхає переселенців на створення власного житла.

- У мене є старший син, якому 19 років, - каже він. - І я хочу мати власне житло, коли він приведе додому дівчину, з якою захоче одружитися. Подібна мотивація є у всіх переселенців у Вінниччині - коли маєш власний дах над головою, то можна розвиватися далі, думати про майбутнє.

Previous Next

Альтернативи є!

ГО “ОП Спільна справа” зараз працює над вирішенням житлового питання в кількох напрямках. І варіант будівництво будинку “з нуля” ще не відпав.

- Щоб привернути увагу інвесторів до Вінниці потрібно їм щось запропонувати, - каже активіст організації Володимир Ярославцев. - Наприклад, побудувати будинок на кошти інвестора та віддати йому в приватну власність земельну ділянку під філію їхнього підприємства. Але й міська влада на таку угоду не піде. Тому потрібно шукати компромісне рішення.

Друге, це ремонт будинку в аварійному стані чи добудування довгобуду. Це буде дешевше і переселенці швидше отримають власне житло.

Третій варіант - пільгові кредити для переселенців. До речі, це є однією зі складових комплексної державної програми підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції переселенців до 2017 року. Цю постанову затвердив Кабмін 16 грудня.

- Ми направили листи до Кабміну, Адміністрації президента та Верховної ради з пропозицією по пільговим кредитам, - каже голова ГО “ОП Спільна справа” Юрій Зиков. - За нашим планом, переселенець сплачував би тіло кредиту, а держава - відсотки. Наприклад, людина взяла кредит на 300 тисяч гривень і сплачує тільки “тіло” 10-15 років та не хвилюватися за відсотки. Ми розглядаємо усі варіанти та пропозиції, - каже він. - Будь це невеличкі будиночки на околицях міста, села або будівництво багатоповерхівки з нуля. Ми продовжуємо “стукати” у двері, звертатися до міжнародних організацій, спілкуватися з переселенцями з інших областей України.

Вінничани "прохолодно" зустріли бажання переселенців отримати житло в місті.

Читач пише на сайт: Люди, не морочіть нікому голову, в селах області вас чекають сотні тисяч тисячі покинутих хат, що залишились після старих одиноких людей. При чому є такі напівзакинуті села навіть за десять хвилин пішки від електрички або автотраси.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (35)
  • Катя Ридкодубська
    Не только в Виннице возможно купить дома, но и вблизи Хмельницкого. В селе Черепова около 15-20 км. от Хмельницкого есть недорогие дома + свет, газ, большой участок земли, школа 1-9 кл., магазины, клуб, автобусное соединение до города. Желаю удачи.
  • Порада для переселенців .У селі Тростянець /за Вороновицею, 29 км від ВІнниці / , село газифіковане, середня школа , дитсадок, 8 разів на день автобус в Вінницю за 45 хвил.-є багато будинків, які можна придбати за низькими цінами. Біля будинків городи, сади . Якщо когось зацікавить - довідки за тел.0677247720
  • Олег Горобець
    Ми маєм підтримувати один одного, це ж наші співвітчизники. Більше щастя - це допомогти, ніж отримати допомогу.
  • Анонім
    Юрій Зиков, голова ГО "ОП Спільна справа" - а працювати ти не пробував ?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled 09:46 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 1 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up