Порятунок від зсуву чи благоустрій приватної землі? На Старому місті скандал через тендер за 13,9 мільйона

- Влада оголосила тендер на капремонт вулиці Паліїв Яр. Запланували ремонт дороги, будівництво підпірної стінки.
- Вінничанка Леся Добржанська каже, що це все роблять для благоустрою двох приватних ділянок. Як на це відповіли у мерії?
- Розбиралися на що саме хочуть витратити наші гроші.
Для двох землевласників облаштують підпірну стіну перед озером в районі вулиці Паліїв Яр, що на Старому місті. Про це у своєму facebook написала Леся Добржанська.
У мерії журналісту це спростували. Ті роботи, що заплановані тендером — капремонт дороги з укріпленням схилу — будуть виконувати в іншому місці. І для того, щоб уже наявні будинки по цій вулиці не завалилися в став.
«Роботи тривають другий тиждень»
«Я шокована нахабством Вінницької міськради», — пише Добржанська.
Йдеться про капремонт проїзду з укріпленням схилу по вулиці Паліїв Яр. Там потрібно буде облаштувати підпірну стіну, виконати ремонт дорожнього і тротуарного покриття.
«Тендер оголосили 3 лютого 2025 року, але виконавці робіт уже визначені. Роботи тривають другий тиждень, тендер це формальність», — пише Леся Добржанська.
За її словами, уже здійснюється укріплення бетонними спорудами берега озера. Усе це поряд з земельними ділянками на Данила Нечая 136А, 138А.
Добржанська пише, що ці ділянки виділені без дозвільної документації з управлінням водних ресурсів. Вона зазначає, що раніше за цією адресою була одна земельна ділянка, площею 641 кв.метр. Але посадовці міськради «намалювали» на державному акті дві ділянки, кожна по 12 сотих. У площу 24 сотих увійшов обрив, прибережно-захисна смуга та частина озера.
«Власники здійснюють насипи для укріплення та збільшення площі ділянки. Через це була зменшена площа ставка, спричинене інтенсивне замулення, погіршився санітарний стан та якість води», — зауважила Добржанська.
«Державною екологічною інспекцією було проведено обстеження вказаної території. Факт екологічної катастрофи підтверджено», — додала вона.
Що кажуть в мерії?
Леся Добржанська у своєму дописі зазначила, що закупівлею з капремонту вулиці Паліїв Яр займається Наталія Панчук. Вона вказана на «Прозорро» як уповноважена особа. І ще ця людина є депутаткою міськради, очолює квартальний комітет «Дмитрівський», в межі якого входить і ця вулиця.
Насправді уповноваженою особою по закупівлі є майже повна її тезка — Наталія Василівна Панчук, спеціалістка відділу з організації та проведення закупівель департаменту комунального господарства та благоустрою міськради.
У депутатки Наталії Панчук по батькові інше — Володимирівна.
— Це мій округ. І як депутатка міської ради раніше відправила звернення до міського голови про потребу укріплення схилу на Паліїв Яру. Там завалилися дерева, впали в річку і є загроза обвалу. Буквально за два метри від будинків може відбутися зсув ґрунту. Але це не там, де йде будівництво приватного будинку, а зовсім з іншого боку. Тому там треба робити підпірну стінку, — зазначила у коментарі журналісту депутатка Наталія Панчук.
То де саме будуть відбуватися роботи по тендеру на Паліїв Яр, який замовив департамент комунального господарства і благоустрою? Про це ми питали в очільника цього виконавчого органу влади Юрія Семенюка.
— Будівництво підпірної стіни з трьох рядів габіонів (сітки у формі кубів, які заповненні камінням або іншим матеріалом - авт.) відбуватиметься від проходу, що за зупинкою «вулиця Костя Широцького» і далі вверх, вздовж ставу, приблизно до його початку. Таким чином довжина підпірної стіни складатиме 66 метрів й вона охоплюватиме три будинки, де є небезпека зсуву ґрунту, — говорить Юрій Семенюк.

Підпірна стіна — це частина проєкту, бо крім неї ще запланували будівництво дороги, тротуару (орієнтовно 75 метрів довжиною), установку лотків для відведення дощової води, викорчовування пнів, зрізання дерев на місці яких виставлять габіони тощо.
Також Семенюк сказав, що роботи по вулиці Паліїв Яр ще не розпочалися, адже не провели тендер: очікують пропозиції від учасників для проведення торгів на «Прозорро».
Кому належить земля?
Земельні ділянки, про які пише Леся Добржанська, належить двом жінкам:
- Нечая, 136А належить Олені Валентинівні Рудій.
- Нечая, 138А — Людмилі Яківні Івлієвій.
Цікаво те, що одна з цих ділянок, з листопада 2024 року, виставлена на продаж: ціна — $100 тисяч за 12 соток.
Однак ще з травня 2024-го по цих землях тривають суди: позивач судиться з Вінницькою міськрадою, аби скасувати відведення цих двох земельних ділянок ще у 2013 році і їх подальшу безоплатну передачу. Та вимагає анулювали наявні у людей свідоцтва про права власності, договори купівлі-продажу. З 29 січня 2025 на ці дві земельних ділянки накладений арешт.
До того ж Вінницька окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження на посадових осіб Вінницької міськради щодо виділення земельних ділянок на Нечая,136А і 138А. А у Вінницькому районному управлінні поліції №1 розслідується кримінальне провадження «Порушення правил охорони вод», зауважила Леся Добржанська.
Читайте також:
Готуємося до ремонтів доріг. У Вінниці оголосили тендери на 41,9 мільйона гривень
Частину школи перероблять під гараж у Станіславчику. Ціна — 14,6 мільйона гривень
У мера Вінниці новий заступник. Хто ця людина?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
От побачите, що незабаром там будуть новобудови. Організатори цієї акції матимуть потрійний "заробіток". Відверта чергова сцянина в очі платників податків.
Єдиний плюс для деяких з них - що їм зроблять там дорогу і нові ліхтарі. На решті - просто проїдуться, як завжди