Останнім часом все більше вінничан утеплюють стіни своїх квартир у багатоповерхівках, обираючи різні матеріали та їх колір. І щоб впорядкувати цей хаос, у міськраді створили Порядок теплової ізоляції. Про його особливості дізнавались журналісти “20хвилин”.
Через те, що власники домівок обирали, те “що до душі” або “найдешевше”, фасади будівель стають різнокольоровими, мають неоднорідну структуру та товщину утеплювача. Тому, щоб навести лад у цьому питанні, на початку березня виконком Вінницької міськради затвердив Порядок теплової ізоляції (опорядження) на фасадах багатоповерхівок та гуртожитків у Вінниці.
Відповідно до стандартів, забороняється утеплення та встановлення технічних елементів на пам’ятках архітектури. Також не можна закріплювати різні технічні засоби на цегляних димоходах, встановлювати кондиціонери без відведення конденсату, телевізійні антени без герметизації кріплення, тощо.
Утеплення, створене не за нормами до прийняття Порядку - під “амністією”
Зносити те утеплення, яке створено ще до березня 2016 року, не змусять. Як розповів головний архітектор Вінниці Олександр Рекута, власників “звільнять” від такої відповідальності. Але до всіх інших за неправильну ізоляцію стін покарання буде суворе: штраф та навіть примусовий демонтаж покриття. І щоб цього не сталося - треба брати дозвіл у міських службах.
Ось така краса у будинку на вулиці Порика, 39За цим “Порядком” контролювати норми утеплення має Муніципальна поліція. Але начальник цієї служби Василь Гайовик, про це нічого не знає.
- До нас ще, мабуть, не дійшло таке рішення, - відповідає начальник Муніципальної поліції. - Мені і самому цікаво чому, бо як ви кажете, його ще затвердили у березні. І про розмір штрафу мені також поки що невідомо.
Гарний приклад утеплення того ж будинку на вулиці Порика. Мешканці дому утеплили ще й фронтальну частину дому: від 1 до 5 поверху.
Які документи треба мати?
Тепер перед тим, як проводити роботи ззовні приміщень, потрібно отримати дозвіл. Для цього до Прозорого офісу треба подати наступні документи:
правовстановлюючі документи на об’єкт нерухомого майна;
договір на вивіз будівельного сміття;
відомості про державну реєстрацію (для юридичних осіб);
паспорт громадянина (для фізичних осіб);
фотографії будинку (розгортка фасадів в кольорі), який планується утеплювати;
пропозицію щодо кольорового рішення утеплення фасаду - паспорт опорядження фасадів з концептуальним рішенням опорядження будинку в цілому, погоджену департаментом архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міської ради.
“Ці норми потрібни, бо у Вінниці утепленням руйнують фасади”
Віталій Мельник (29), представник ініціативної групи “Ти-Місто”
- Придивіться, походіть по вінницьким вулицям. Кожен утеплюється як хоче! Зрозуміло, що громадяни бажають зекономити на опаленні та бажають, щоб у їхніх домівках було тепло. Але це ж не означає, що вони мають право руйнувати фасади, створювати з пінопласту різнокольорові пазли. Якщо бажаєте утеплити стіну, то домовляйтеся усім будинком. Так буде хоча б єдина кольорова гама. А то є будинки, які виглядають ніби “цирк-шапіто”: кілька клаптів різної форми, товщини та кольору, які охоплюють один-два поверхи. Такі є на Барському шосе недалеко від Західного вокзалу, на Маліновського. Тому добре, що такі стандарти з’явилися. Тепер треба слідкувати, щоб їх виконували усі.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
А за утепление фасадов лучше назначит одного чиновника какой должен сотрудничать со строительными компаниями и все решать быстро и прозрачно, а не "пропозицію щодо кольорового рішення утеплення фасаду - паспорт опорядження фасадів з концептуальним рішенням опорядження будинку в цілому, погоджену департаментом архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міської ради" это болото куда прийдется нырять на протяжении месяца и вынести пару тыщ гривень.