Ініціював акцію «Біг Добра 100 км» вінничанин, юрист за фахом Сергій Ярмоленко. Разом з ним на старт вийдуть його земляки Андрій Волошко та Ірина Нечипорук, а також жмеринчанин Сергій Черемисін.
Журналіст 20minut.ua спілкувався з тими, хто погодився на таке непросте випробування.
Це не перший забіг вінницької «трійці» на далекі дистанції. Ірина Нечипорук, Сергія Ярмоленко і Андрій Волошко перед такими тривалими дистанціями тренуються разом.
—На маршруті ніхто нікого не випереджає, — говорить Ірина. — Дорогу долаємо разом, в одному темпі. В середньому одн кілометр проходимо за п’ять хвилин.
Звичайно, розмовляємо, ділимося історіями цікавими. Обговорюємо новини.
—Як кажуть, біжимо – болтаємо, інколи навіть пісні співаємо, мені це особливо подобається, — продовжує співрозмовниця. — З одного боку це зайва трата сил. А з іншого заряд бадьорості. Ви ж тільки уявіть, скільки часу біжимо разом!
Ірина Нечипорук вразила загальною дистанцією, яку здолала у нинішньому році — 2300 кілометрів!
Так сталося, що протягом останнього часу у неї була перерва на тренування. Тільки два останніх тижні виходила на пробіжки. І то долала невеликі дистанції — від п’яти до десяти кілометрів.
—Завтрашній забіг для мене стане справжнім випробуванням, — говорить пані Ірина. — Морально я готова, а ось про фізичний стан так не можу сказати. Бо не мала систематичних тренувань.
Щоб відстань здавалася коротшою, Ірина розбила для себе її на десять частин.
Каже, рахуватиме маршрут у десятках: перша десятка, друга і так далі. Тим само скорочуватиме сприйняття загальної довжини.
У неї дві пари гарних кросівок.
—Економити на взутті у нашому випадку не доводиться, — каже співрозмовниця. — Ноги треба жаліти. Ось я думаю зараз, яке взуття взяти. Те, в якому вже пройшла у нинішньому році 2300 км, чи іншу пару, вона значно новіша.
Про одяг говорить так: у шортах і майці можна бігти навіть при температурі +10 градусів. Не буде холодно.
Щоправда, вони стартують дуже рано. Тому доведеться взяти з собою ще деякий одяг.
—Добре, що з нами будуть наші надійні помічники на велосипедах, — усміхається Ірина. — Їм можна передати зайві речі, не доведеться з собою волочити. Вони з нами часто вирушають, коли виходимо на тривалі дистанції. Коли була спека, поливали водичкою з пляшок. Як же ми їм вдячні за таку підтримку!
—А якщо дощ? — запитую співрозмовницю. — Як тоді?
—О! Побажайте нам дощу! — емоційно відповідає Ірина. — Для нас, бігунів, це дуже добре. Це душ з неба, що охолоджує, додає сил. Щоправда, для наших помічників на велосипедах такого не скажеш.
Одного разу ми в таку погоду бігли польовими манівцями, а вони не мали можливості проїхати. Намучилися. Шукали дорогу з твердим покриттям.
У дорогу вона бере з собою енергетичні батончики. Каже, «Снікерси» йдуть на-ура!
—Був випадок, коли у спеку батончик геть розтопився, — згадує співрозмовниця. — набрали холодної криничної води, опустили його на декілька хвилин і «Снікерс» знову набув звичної консистенції. Загус, став звично щільним. З’їли, аж облизалися. Тоді вилили на себе з відра холодну воду — і далі в дорогу.
Цього разу до їхньої компанії долучився бігун зі Жмеринки — Сергій Черемисін. Він уже вп’яте буде бігти «сотку». А всі троє вінничан тільки уперше вийдуть на таку дистанцію.
Це буде п’ята відстань у сто чи понад сто кілометрів для Сергія Черемисіна. Три такі дистанції пробігав торік. Ще одну — у нинішньому році. Каже, у серпні у Вінниці проходив чемпіонат України з добового марафону.
Мій співрозмовник теж стартував тоді. Але витримав тільки 15 годин бігу. За цей час здолав 132 кілометри.
—Дистанція добового марафону має свою особливість, — розповідає пан Сергій. — Постійно бігти треба по колу стадіону. Ми змагалися на стадіоні Центрального парку. А для мене біг по колу видається нудним і одноманітним. Щоразу вибираю довгі дистанції. Це теж трохи завадило витримати всі 24 години.
Сергій Черемисін розповів, що 26 вересня мав бігти таку само відстань в Одесі. Подав заявку, зареєструвався. Невдовзі після того побачив в Інтернеті пост свого тезки Ярмоленка і задумався: який із забігів для нього важливіший.
—Довго роздумувати не треба було, бо підтримка хворих дітей це свята справа для кожного, — говорить Черемисін. — Зателефонував в Одесу, вибачився, відмовився від старту на користь «Бігу Добра… » у Вінниці.
За словами співрозмовника, бігати він почав п’ять років тому, коли за плечима було вже 35 років. Захотілося щось змінити в житті. Для ранкових пробіжок обирав невеликі дистанції. З часом збільшував відстань.
—Буває, за тиждень пробігаю 20 кілометрів, а одного разу, коли готувався до змагань. Накрутив за сім днів у десять разів більше, тобто 200 кілометрів, — розповідає Черемисін.
Черемисін одним з перших будить свою рідну Жмеринку. Зізнається, що він жайворонок. Не може вранці довго спати.
—О четвертій ранку я вже на ногах, — зізнається співрозмовник. — За півгодини після сну, а деколи й раніше, уже на вулиці стартую на пробіжку. Мабуть, мало таких, хто краще мене знає всі навколишні місця.Маршрути для себе вибираю щоразу інші.
Незважаючи на те, що проживає у будинку неподалік від міського стадіону, тренується на ньому тільки для участі у добовому марафоні. Весь інший час пробігає за містом, у навколишніх селах. Каже, є ще й можливість помилуватися навколишньою природою.
Як рідні сприймають його захоплення?
Намагався неодноразово залучити до такого заняття дружину, дітей, однак… Бігаю один. Тому зустріч з представниками вінницького клубу «Нескучні бігуни», сподіваюся, буде цікавою.
О четвертій ранку Сергій планує виїхати на машині з дому, щоб добритися до Вінниці, підготуватися до старту і – в дорогу. Тільки уже не на авто, а на своїх двох.
— Раніше ми не були знайом з Сергієм Черемисіним, — каже ініціатор забігу Сергій Ярмоленко. — Подивився його сторінку у Фейсбуці і зрозумів, що людина підготовлена для великих дистанцій. Сказав, що беремо його до компанії.
Зупинки в дорозі, якщо і будуть робити, то короткі. За словами Ярмоленка, надовго у таких ситуаціях зупинятися не можна. Під час раптової зупинки м’язи різко скорочуються і перестають працювати, можуть судоми схопити. Зрештою, хочеться здолати відстань за коротший час. З тривалими зупинками на таке годі сподіватися.
Для підтримки сил Ярмоленко бере з собою в дорогу простий, але калорійний набір харчів. Це — родзинки, курага, горіхи. Каже, воду треба пити не тоді, коли вже відчувається спрага. Робити це раніше, щоб не давати можливості організму виснажитися через дефіцит рідини.
До забігу на 100-кілометрову відстань його учасники готувалися як індивідуально, так і колективно.
—У нашому клубі NoBoringRunners («Нескучні бігуни»)
склалася гарна традиція, — продовжує Ярмоленко. — Кожної неділі збираємося у Лісопарку в одному й тому ж місці — там, де башточки, і здійснюємо колективний забіг. До гуральні і назад відстань 10 кілометрів. Можна й коротшу дистанцію здолати. Все залежить від того, наскільки людина підготовлена, і яку ставить перед собою мету.
Сергій готувався також індивідуально. У серпні у нього було два забіги, під час яких «накрутив» 130 кілометрів. Відстань у 70 кілометрів пробіг вдома, а 60-кілометрову дистанцію здолав у Карпатах під час ультрамарафону. До речі, Ірина Нечипорук і Андрій Волошко,також стартували на забігу в Карпатах.
Навесні Ярмоленко брав участь у ще одному ультрамарафоні. Він проходив в Олешківських пісках на Херсонщині.
Саме тоді Сергій започаткував акцію по збору коштів для лікування онкохворих дітей.
Знав, що цією справою займається благодійний фонд «Таблеточки». Узгодив з ними необхідні процедури і оголосив акцію.
Завершити збирання визначеної суми планував під час акції «Біг Добра…»
—Ще тиждень тому до 50-ти тисяч не вистачало семи тисяч гривень, — розповідає пан Сергій. — Зараз можу сказати, що всі заплановані кошти уже зібрані і їх отримали «Таблеточки». Але ж хворих діток не стало менше. На їхнє лікування, як і раніше, потрібні кошти, до того ж, немалі. Тому й вийшли на страт 100-кілометрового забігу.
Маршрут забігу Ярмоленко прокладав на власний вибір. Він добре знає навколишні з Вінницею місця.Завдяки пробіжкам. Недавно виклав у ФБ знімки ранкового пейзажу за містом. Зафіксував туман над озером. Красота! Заняття бігом дає можливість ще й милуватися природою за містом.
Після старту з площі Могилка учасники забігу пройдуть по Хмельницькому шосе, Соборній, далі через центральний міст у напрямку Тяжилова.
Звідти до Турбова Липовецького району.
Потім маршрут проляже до Калинівки. Наступний населений пункт – село Гущинці.
Далі на них чекатиме Мізяків, Лаврівка, Стрижавка.
Зі Стрижавки лісом біля об’їзної вийдуть в район Гуральні, а тоді вже знайомими стежками Лісопарку до Хмельницького шосе.
Перетнувши його, фінішуватимуть на тому місці, з якого стартували, біля літака на площі Могилка.
За словами Ярмоленка, якщо брати час із запасом, то забіг може тривати приблизно 13 годин.
Перейдіть за посиланням https://bit.ly/3hxzJ9r
Натисніть червону кнопку з написом «Допомогти зараз». Перерахуйте суму, яку маєте можливість надати на лікування онкохворих дітей.
Малої допомоги не буває.
Приєднуйтесь: #БігДобра
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер