Про загрозу обвалу в дитсадку №16 дізналися з соціальних мереж. Батько дитини, яка відвідує цей заклад, написав, що дошкільнят із аварійного корпуса перевели у новішу половину садочка, і зараз в одній групі тісняться мало не по 50 дітей.
«Це – не окупований Донецьк і не прифронтова Попасна, це – шоколадна Вінниця, ДНЗ №16 (вул. Пархоменка), – підписав фото кімнати з густо розставленими столиками і ліжечками батько Сергій Бондарчук. – Один з двох корпусів дитячого садочка раптово закрили у зв’язку з загрозою обвалу даху (на який, до речі, ВМР у минулому році виділяла кошти). Усіх дітей зігнали в один корпус. У групі, де моя дитина, зараз близько 50 дітей!..».
Дошкільний навчальний заклад №16 колись був відомчим, а тепер муніципальний. Складається із двох корпусів. Другий звели у 1982 році, а перший побудували ще в 36-му.
– Старий корпус давно був із тріщинами у стінах, і торік його укріплювали. Зараз тріщини ще більші. Це калинівські вибухи «допомогли», – говорить мама хлопчика, який ходить у садок №16.
– Калинівка тут ні до чого, – каже інша мама. – Старезна будівля давно просила реконструкції. Але в нас, поки само не почне падати, нічого не роблять. Тільки латають як-небудь…
Садок №16 розрахований на 12 груп, а це приблизно 360 дітей. Половина вихованців їли, спали, займалися і гралися в старому корпусі до минулого тижня. Зараз усіх розмістили на новій половині садка, розрахованій на 180 дітей.
Чому так сталося та скільки малятам доведеться співмешкати у тисняві? За словами начальника відділу дошкільної освіти і обліку дітей департаменту міськвиконкому Лесі Гарник, дітей мусили терміново об’єднати в шістьох групах, бо дощі спричинили просідання фундаменту. Чиновниця переконує, що руйнація продовжується не тому, що торік тут ремонтували погано.
– У минулому році провели обстеження і прийняли рішення про укріплення фундаменту, аби тріщини не більшали, – говорить вона. – Але дощі ідуть, підмивають знову фундамент, і уже в іншому місці утворилися тріщини. Для безпечності перебування дітей у закладі прийняли рішення терміново перевести їх в інші групи. Іншого варіанту не можна придумати, крім того, що ось таким чином розмістити дітей. Їх не по 50 в одному приміщенні, а по 15-20. Одна група, наприклад, у груповій кімнаті, а друга – у спальні. Кожна зі своїми вихователями.
Що треба потерпіти і дітям, і батькам, говорила Леся Гарник на батьківських зборах у садку в понеділок ввечері. Вона попросила батьків переводити дітей в інші садки або записуватися у новозбудований на вулиці Шимка, який запрацює у грудні цього року.
На місці аварійного корпуса садочка на Пархоменка, як вирішили в міськраді, будуть зводити новий. Уже підготували документацію і внесли пропозицію в бюджет-2018.
– Рішення стару будівлю знести і на її місці побудувати нову, сучасну, з подальшим ремонтом нового корпуса, прийняли ще до цієї ситуації. Ми хотіли дітей перевести у заклад на Шимка. Але, враховуючи форс-мажорність ситуації, - каже про нові тріщини Леся Гарник, – перебування дітей у групах старого корпуса стало небезпечним. Зараз будемо переводити дітей у інші заклади міста, за бажанням їхніх батьків.
Діткам 16-го садка, які живуть в інших мікрорайонах міста, пропонують перевід у заклад за місцем проживання. Обіцяють влаштувати усіх бажаючих. Але більшість вихованців, як говорить Леся Гарник, направлять у садок на Шимка в кінці року.
– Там багатоповерхівки поруч і достатньо своїх дітей, куди там ще наші? – не вірили в гарантований перевід батьки на зборах.
– Першочергово будемо влаштовувати дітей з 16-го закладу, – сказала Леся Гарник.
– А можна усією групою перейти? – питали одні батьки.
– А можна разом з вихователями? – гукали другі.
– Той садочок не укомплектований ні дітьми, ні персоналом, – сказала представниця департаменту освіти у відповідь. – Влаштуємо усіх бажаючих.
Валити і будувати будуть поруч дитячих спалень
Будувати новий корпус садочка №16 запланували навесні. Але новіша частина будівлі буде працювати далі. Яким чином огородять дітей від будівельного шуму та пилу? У чиновників така відповідь: поставлять високу загорожу і закриють доступ до будмайданчика.
– Є чотири входи в садок зі сторони залізничного вокзалу, – говорить директорка закладу.
– Будинки як будують у нових мікрорайонах? Буквально за 10 метрів через загорожу, – каже начальниця відділу дошкільної освіти.
А чи не можна влаштувати усіх дітей садка у інші заклади міста? Якщо цього захочуть батьки, то чи знайдуться місця? На ці питання журналісту сказали, що садок на Шимка може повністю задовольнити потреби 16-го й більше. Уже прорахували таку імовірність.
Але ті батьки, яких опитала журналіст після батьківських зборів, сказали: «Не хочемо переводити дитину в інший садок». Схоже, більшість сподівається, що забере свою дитину хтось інший.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
То за бабушек теплицьких, щоб вони возили свої кравчучки на поїзді в Вінницю, то за газконтору, то за горіхи, а це вже і за садочок. Невже в депутати скоро висунеться?