Пільговики почнуть платити в громадському транспорті?

Пільговики почнуть платити в громадському транспорті?
У новому державному бюджеті більше немає видатків на пільгові проїзди. А фінансування переклали на міста. Де у Вінниці візьмуть близько ста мільйонів гривень на рік для безкоштовного проїзду?

Ще торік законотворці намагались ліквідувати фінансування пільгового проїзду деяких категорій громадян, серед яких були й пенсіонери. Але завдяки громадським активістам та міській владі це вдалося зупинити та “вибити” грошей на компенсацію. І держава повернула вінницьким транспортникам витрати, але – третину. Ситуація в 2016 році повторюється - пільги не відмінили, а переклали їх фінансування на місцеві бюджети.

У Вінниці кількість пільговиків сягає приблизно 120 тисяч осіб. А це третина міста. Якщо кожен з цих осіб буде щодня хоча б раз сплачувати проїзд на трамваї або тролейбусі - то це близько 240 тисяч гривень за день! А на автобусі ще більше - 300 тисяч гривень щодня.

Під час недавньої розмови з журналістом “20хвилин” заступник міського голови Андрій Рева відмітив, що ніяких рішень про відміну пільгового проїзду в громадському транспорту не приймалося.

Відео дня

- Існує два виходи з ситуації: скасовувати пільги або знаходити фінансування, - розповів Рева. - За законом, місцевий бюджет має право оплачувати пільговий проїзд за бажанням. А в державному бюджеті немає видатків на компенсацію пільг. От і виходить, що низці категорій громадян можливо доведеться втратити свої привілеї.

Що вінницькі пільговики отримають на заміну? Ще минулого року у Міністерстві соціальної політики бажали впровадили систему монетизації пільг. Так, державна допомога стала би адресною, ефективною та  виділялися грошові виплати на проїзд в громадському транспорті. Але в якому обсязі? А якщо людина має не одну, а дві та навіть більше пільг? Поки що відповідей на ці питання немає. Також не знають чи будуть вводити систему монетизації пільг й в вінницькому Департаменту соціальної політики.

- У минулому році ми видали понад 17 тисяч пільгових проїзних карток, - розповідає заступник директора Департаменту соціальної політики Наталія Паламарчук. - Але це лише спрощує життя пільговикам: вони показують пластикові картки з фото кондуктору замість свого посвідчення. Муніципальна картка вінничанина ще в розробці. А з приводу монетизації пільг - це не в нашій компетенції, бо порушимо закон прийнявши такі умови без погодження в уряді.

Транспортники можуть залишитись без компенсації пільговиків. На те щоб профінансувати безкоштовний проїзд усім пільговикам у громадському транспорті Вінницькій транспортній компанії потрібно понад 120 мільйонів гривень на рік. Однак, з необхідних коштів в минулому році виділили менше третини - 35,3 мільйонів гривень.

- Проблеми з фінансуванням існують кожного року, - розповідає представник Вінницької ТТУ. - Якщо б ми отримали всі заплановані кошти, то проблем з ремонтом та оновленням громадського транспорту зовсім не було б. Щодо пільгового проїзду, то це питання вирішується, є вже деякі “зрушення”. Але однозначної відповіді на те, чи буде в Вінниці пільговий проїзд чи не буде - сказати не можу.

Кому залишають за законом пільги?

Громадський транспорт

Пільга залишається:

1.Інваліди війни 1,2,3 груп, учасники бойових дій.

2.Потерпілі та ліквідатори катастрофи на ЧАЕС 1-ї та 2-ї категорій.

3.Військові пенсіонери та вдови військових, пенсіонери спецслужби зв'язку та інші категорії.

4. Діти з багатодітних сімей.

5.Реабілітовані.

6.Діти - інваліди, інваліди (1,2 група).

Позбавляються пільг:

1.Учасники війни, члени сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, особа з особливими заслугами перед Батьківщиною, батьки загиблої особи з особливими заслугами.

2. Особи з особливими трудовими заслугами, вдови осіб з особливими заслугами, батьки загиблих осіб з особливими заслугами, ветерани праці.

3.Діти війни.

4.Опікун дітей загиблого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, дружина / чоловік (ЧАЕС) загиблого громадянина, дитина (ЧАЕС) загиблого громадянина, особа (ЧАЕС), яке працювало за межами зони відчуження.

5.Жертви нацистських переслідувань.

6.Пенсіонери за віком.

 

Залізничний транспорт

Пільга залишається:

1.Інваліди 1,2,3 груп, учасники бойових дій.

2.Військові пенсіонери та вдови військових пенсіонерів, пенсіонери спецслужби зв'язку та ін. категорії.

Позбавляються пільги:

1.Учасники війни, члени сім'ї померлого ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, батьки померлої особи з особливими заслугами, вдови осіб з особливими заслугами.

2.Вдова / вдівець особи з особливими трудовими заслугами, особи з особливими трудовими заслугами, ветерани праці.

3.Пенсіонери за віком.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (108)
  • Нефёдов Николай

    Все рівно транспорт виходить на лінію. Яка різниця чи буде він їхати заповнений чи на 1/4 пустий. Проблему роблять на пустому місці.
  • Анонім

    Картина годину пік: всі місця заняті пенсіонерами, хто  на ринок, хто  в соцзабез, хто в прозорі офіси, аби вдома не сидіти!! Вже на кожному кроці дешеві АТБ є, а бабулі все шукають ще дешевше! Не громадський транспорт,а парк атракціонів!!! Зла не вистачає, а ще розказують про збитковість!! Добре за наші гроші мати гарантованих виборців!
  • Анонім

    ПЕНСИОНЕРЫ ДОСТАЛИ!!! Каждый день рулят на рынок толпами! МОЖНА подумать он один на весь город! Уже дешовые АТБ в каждом ййпп, а они всё ищут халяву! НУ и как же без СОБЕЗА ГОРИСПОЛКОМА ГАЗКОНТОРЫ- ежедневное посещение! Да и внука через весь город в школу проводить-ничё что выше деда-должен  сидеть дед внук, игру играть надо! ВЛАСТЬ ГОДАМИ ОБЕЩАЕТ СНЯТЬ ЛЬГОТЫ_ВСЁ ВЫБОРЫ МЕШАЮТ! ПЕНСИОНЕРОВ ИЗБЕРАТЕЛЕЙ БОЛЬШЕ ЧЕМ РАБОТАЮЩИХ!!!

    Анонім reply Анонім

    Маладец, пенсиков в биореактор!
  • Анонім

    Що то означає - .пільги будуть у Військових пенсіонерів, пенсіонерів спецслужби зв'язку та інші категорії.   Що то за інші категорії??????????  Виникає питання - військові пенсіонери мають замалу пенсію?????  А можливо надати пільги тим пенсіонерам, хто отримує пенсію, наприклад, до 1500грн?????
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 13 — 19 травня photo_camera 10:26 Вінниця прощається із полеглим воїном-добровольцем Олександром Михальнюком 09:34 Що горіло вчора на Шепеля? На місці працювали рятувальники 08:46 Цієї ночі на Вінниччині працювала ППО: збивали ворожі шахеди Від читача 23:38 Благоустрій П'ятничанського парку 08:25 Сьогодні вітаємо Сергія та Матвія. Історія, заборони та прикмети 19 травня 07:42 Учасників спартакіади «Сильні, вільні і спортивні» запросили на безкоштовні тренування photo_camera 21:01 На Європейській площі перевіряли цукор, вакцинували, робили тест на ВІЛ photo_camera 20:07 Вода лише в чверті досліджених у Вінниці криниць відповідає санітарно-гігієнічним нормам 19:12 Старі фото Вінниці. Яким було наше місто і його мешканці у 80-х роках минулого століття photo_camera 18:37 Важко зберігати спокій? Є проста техніка дихання для подолання стресу play_circle_filled 18:02 Оголосили підозру та взяли під варту розповсюджувача канабісу play_circle_filled photo_camera 17:25 «Бойові каски замість корони тримали над головами». Дружина поїхала до чоловіка вінчатися на фронт 16:37 Рятувальники отримали нову техніку та медикаменти від благодійників play_circle_filled photo_camera 16:30 Меланома у дітей: причини, фактори ризику та профілактика захворювання 15:56 Електроенергія по годинах: з'явився графік відключень на шість черг 15:03 «Потрібно поспішати жити»: захисник з позивним «Івасик» про життєві цінності 14:21 У Хмільницькому районі під колеса легковика потрапив пішохід. Потерпілий у лікарні photo_camera 13:37 «Депортація досі триває». Історії трьох кримських татар, яких вигнали з рідних будинків photo_camera 13:13 Сьогодні — День боротьби за права кримськотатарського народу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up