Обшук у будинку демобілізованого командира розвідувального відділення Михайла Васьківського провела поліція Немирівського району. У селі Никифорівці, де він проживає з сім’єю і двома дітьми, шукали зброю. Таке припущення висловив у розмові з журналістом «20 хвилин/RIA» демобілізований. Хоча в ухвалі суду зазначено інше – розшук краденої водяної станції. Не знайшли ні водяної станції, ні зброї.
RIA розповідала про цей випадок у номері за 18.07.2018 у статті «Довоювався, доброволець?». Історія мала продовження, на яке не очікував демобілізований боєць.
-До мене приїздив начальник поліції Немирівського району з вибаченнями, - повідомив журналісту по телефону Михайло Васьківський через день після виходу статті. – За що вибачався? За дії своїх підлеглих. За те, що вони не встановили, що на час реєстрації випадку крадіжки мене взагалі не було дома, бо знаходився в АТО.
Відчувалося, що Васьківський був приємно здивований виявом уваги до нього керівника поліції. Каже, обидва довго розмовляли. По-дружньому. Полковник повідомив, що також служив у зоні бойових дій на Донбасі. Однак головного для себе Васьківський так і не дізнався - хто знеславив його, назвавши п’яницею й іншими схожими епітетами? Саме так записано в ухвалі суду на обшук. Поліцейський відповів, що це конфіденційна інформація.
-За що я вибачався перед демобілізованим? – запитав полковник Олександр Король під час розмови з журналістом. – За незручності, що їх створили людині під час проведення обшуку. Бо насправді слідчі виконували свою роботу. Вони нічого не порушили. Я вивчав відео обшуку. Не побачив перевищення дій своїх підлеглих. Про те, що його негативно характеризували, то він же не може бути зручним для всіх односельців. Є люди, які надали пояснення, що він має негативні риси характеру і поведінки. Ми зобов’язані були перевірити інформацію.
Полковник уточнив, що ніхто не звинувачує Васьківського у крадіжці. Йдеться про пошук викраденого насоса. Мовляв, він міг придбати крадену річ. У такому випадку для покупця теж настає відповідальність. Начальник поліції додав, що проведення обшуку підтримала прокуратура Немирівського району. Перед тим, як винести ухвалу, суд також оцінив надані документи. Сам Васьківський здивований тим, що ні прокурор Немирівської прокуратури пан Матвієнко, ні суддя районного суду Алексєєнко, не поцікавилися, де він перебував у час порушення кримінального провадження про крадіжку водяної станції. Нагадаємо, доброволець з 2014 року і по 8 липня 2018 захищав країну на Донбасі. Тому він скептично сприйняв пояснення полковника про те, що все зроблено законно. Є ухвала суду, все погоджено з прокурором…
Нагадаємо, в ухвалі суду зазначено, що Васьківський ніде не працює, не навчається, неодноразово був помічений у нетверезому стані. Що він нахабний, хитрий, грубий та самовпевнений, схильний до правопорушень. Хто так характеризував чоловіка, у поліції не розголошують.
-Це звичайний наклеп на мене, - каже пан Михайло. – Бо вся та характеристика, яку подав до суду слідчий Дунаєвський, відверта брехня. Чому він не взяв характеристику у сільській раді? Чому не звернувся до командира частини? Чому не скористувалися офіційними даними, а діяв за правилом «одна баба сказала».
Доброволець хоче дізнатися тільки про одне – хто його знеславив на все село?
-Людину, яка чотири роки захищала країну, оббрехали, і за це ніякої відповідальності ніхто не поніс, ми таке не можемо залишити поза увагою, - розповів журналісту оди з 15 активістів С14, які у понеділок побували в кабінеті начальника поліції Немирівського району. – Нас переконують, що все зроблено законно. Що є ухвала суду, що все погоджено з прокурором. Не кажуть тільки, чому не взяли характеристику в офіційних органів, у сільській раді, наприклад, чи командира частини….
Після розмови у кабінеті начальника поліції представник С14 зателефонував і повідомив, що їм так і не вдалося дізнатися, хто оббрехав добровольця АТО.
-Ми на цьому не зупинимося, - продовжив активіст. – Поліція не повинна діяти такими методами – брати характеристику від якоїсь людини і на підставі цього проводити обшук. Так можна на будь-кого наговорити.
Що саме і як мають робити активісти С14, співрозмовник не уточнив. Зате керівник поліції пан Король повідомив, що надав свій коментар для місцевої газети. Аби роз’яснити, що і чому робили його підлеглі у будинку «атовця». «Щоб правильно розставити акценти у цій історії», - уточнив підполковник.
-На передовій зхлопці знають, що тут, у тилу, шукають найменший привід, аби не платити «атовцям» обіцяних грошей, - розповів Михайло Васьківський. – У мене було поранення. Півроку провів у госпіталях. Якби зараз що-небудь знайшли під час обшуку, мені держава не заплатила б ні гривні. Ми знаємо, що є вказівка шукати більмо в оці в кожного, хто повертається із зони бойових дій.
Пан Михайло звернув увагу на дату ухвали суду – 14 червня 2018 року. Обшук проводили 11 липня. Майже через місяць.
-Хіба не зрозуміло, що чекали мого повернення, - говорить він. – Сподівалися, що приїду з «гостинцями», які б потішили поліцейських, а мене залишили без обіцяних державою грошей.
В АТО Васьківський пішов добровольцем у травні 2014, заяву подавав ще у березні того ж року. Демобілізувався 8 липня нинішнього року. Привіз понад десять грамот і подяк за службу, а також позитивну характеристику
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер
Знание - сила
Задунайский Торонтуй
Знание - сила
Знание - сила
ВАЛЕРІЯ Бурковська reply Знание - сила
Владимир Иващенко reply Знание - сила
Вінничанин reply Владимир Иващенко
Знание - сила reply Владимир Иващенко
Николай Энэми reply Знание - сила
Фу, а ты фетишист
Владимир Иващенко reply Знание - сила