Старовинний палац в Серебринцях передадуть в комунальну власність. Яка його історія?

Старовинний палац в Серебринцях передадуть в комунальну власність. Яка його історія?
  • Через відсутність власника Могилів-Подільська прокуратура ініціювала передачу в комунальну власність «Палацу» в селі Серебринці, пам’ятки архітектури національного значення. Суд задовольнив вимогу прокуратури.

Могилів-Подільська окружна прокуратура виявила, що нерухоме майно на території Вендичанської селищної громади, зокрема пам’ятка архітектури національного значення, не має офіційного власника. У зв’язку з цим ініціювали передачу об’єкта в комунальну власність для його збереження та подальшого використання.

Йдеться про об’єкт «Палац» кінця XVIII століття в селі Серебринці площею майже 1,3 тисяч квадратних метрів та вартістю понад 63 мільйони гривень. Від 1979 року він перебуває під охороною держави як пам’ятка архітектури.  

— Водночас дотепер майно було безхазяйним, а Вендичанська селищна рада не вживала заходів щодо набуття на нього права комунальної  власності. Оскільки відсутність власника будівлі такого статусу загрожує її збереженню як об’єкта культурної спадщини, створює загрозу пошкодження чи знищення, прокуратура звернулася до суду з вимогою про передачу у комунальну власність зазначеного нерухомого майна, — йдеться у повідомленні.

Відео дня

Рішенням Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області заяву задовільнили та після набуття рішенням законної сили прокуратура контролюватиме його реальне виконання.

Раніше ми уже розповідали читачам про цей палац. Село Серебринці на Вінниччині отримало в спадок маєток, який збудував Михайло, чоловік Беати. До сьогодні цей будинок зберігає таємниці історії в своїх стінах.

 

Довідково

Доля палацу сумна, але не унікальна. Це досить поширене в області явище — панська садиба, котра пережила Радянський Союз завдяки тому, що підпрацьовувала дитячим садочком/санаторієм/школою, а зараз потихенько збирається у архітектурний вирій.

Зараз двері до палацу закриті, але при бажанні всередину можна потрапити через напівпідвальний поверх. Правда, йти на власний ризик: стан сходів в споруді катастрофічний, підлоги на другому поверху немає взагалі, доводиться ходити по балках перекриття.

В кількох кімнатах першого поверху розмістилися сільрада і бібліотека, все інше — в стані прогресуючої руїни. Останні надії на щасливе життя у палацу розбилися ще в 1995 році, коли товариство «Вінниця-реставратор» так і не змогло провести реставрацію споруди у повному обсязі. Починався процес ще у 1993 році. Добре, встигли хоча б дах перекрити та відновити декілька вікон. Всі роботи планувалося закінчити до 1997 році, влаштувати в палаці музей Чацьких та залу урочистих подій, але не судилося.

Від парку лишилося небагато. Нема вже ані високого обеліску (мода на Єгипет пробилася через бурякові поля аж на Поділля), ані крихітної сторожки, ані флігеля палацу. Є стара радянська сцена літнього театру. Все. 

З кожним роком сума, яку потрібно на приведення палацу в нормальний стан, буде збільшуватися, а шанси у сільради знайти мецената зменшуватимуться.

 

Читайте також:

У Вінниці перевірили шкільні харчоблоки та виявили ряд недоліків

«Вдарила по голові, а потім почала душити», — затримали чиновницю Вінницького ТЦК Оксану Янчак та її екс-підлеглого

Оксану Янчак відправили під варту без права застави

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up