«Палало серце, текли сльози»: Kozak System заспівав у Шаргороді на понад сто тисяч

«Палало серце, текли сльози»: Kozak System заспівав у Шаргороді на понад сто тисяч
У Шаргороді Kozak System написав одну з найбільш популярних своїх пісень "Азовсталь" - про Героїв українсько-російської війни, її відео переглянули в Ютубі 2,2 мільйона глядачів. Всі фото - Олександри Дудко.
  • Популярний український гурт не вперше приїздить до Шаргорода.
  • Тут вони написали свою популярну пісню «Азовсталь»: «Моє серце сталь, моя кров — Азов», і кліп зняли у цьому містечку.
  • Чим приваблює Шаргород музикантів Kozak System?

Ще під час АТО музиканти на фронті познайомилися з волонтерами ГО «Шаргород оперативний». Відтоді підтримують контакти. Коли почалася велика війна, артисти виїхали з Києва саме до нових друзів шаргородців. Тут доєдналися до волонтерських справ. Саме у цьому містечку написала пісню «Азовсталь», яку присвятили захисникам Маріуполя. Кліп на цю пісню також зняли у Шаргороді на Хресній дорозі.

299 благодійний виступ

На що тепер збирали кошти під час концерту?

Це був 299-й благодійний концерт гурту Kozak System з часу великої війни. Про це написали у Фейсбуці на сторінці ГО «Шаргород оперативний».

Відео дня

«Kozak System це наша любов з першої ноти», — говорить голова організації Валентина Вельган. Це вона стояла біля витоків зародження тісних контактів волонтерів їхньої організації з патріотичним українським гуртом.

«Ми тут свої», — кажуть музиканти і керівник гурту Іван Леньо. Дружні стосунки між учасниками гурту і шаргородськими волонтерами зародилися  на основі спільної справи: одні й другі підтримують оборонців рідної землі, до того ж, роблять це ще з часів АТО/ООС і дотепер.

Музиканти виступали на міській площі Шаргорода біля фонтану. Територію заповнили не тільки місцеві глядачі, приїхали шанувальники гурту з мсусідніх міст і сіл. Під час дійства присутні задонатили 101 тисячу 400 гривень. Як повідомила Валентина Вельган, всі кошти використають на придбання ударних дронів для наших захисників.

Дрони вручить військовим керівник гурту Іван Леньо. Хто захоче побачити, як це відбуватиметься, варто підписатися на сторінку Kozak System в соціальних мережах, зокрема на Фейсбуці.

Шаргородці гарно відгукуються про чергову зустріч з улюбленими для багатьох виконавцями. Наведу декілька таких відгуків.

«Цей внесок — черговий крок до нашої спільної перемоги! — йдеться у дописі на Фейсбук-сторінці ГО «Шаргород оперативний». — Безмежно вдячні за щирість, бурхливі емоції, хвилю патріотизму та єднання, і за те, що в такі важкі часи гурт знаходить сили та натхнення день за днем підтримувати наших воїнів і народ.

Дякуємо, що завітали до нашого містечка та з новою силою запалили вогонь віри в нашу Перемогу!».

«Чи є ще на українській сцені такий гурт, кожна пісня якого — в саме серце, бо усі слова — про найболючіше, про теперішнє, про Україну, її Героїв, і нашу спільну боротьбу?!», — читаємо у ще одному дописі під повідомленням про виступ музикантів.

«Ваша музика — справжня емоційна зброя, яка зворушує до сліз, надихає і об’єднує», — хвилюючий відгук, чи не так?

«Палало серце, текли сльози, у деякий момент здавалося, ще трохи і душа не витримає такої навали почуттів», — ось як глибоко проникла музика гурту у душу ще однієї дописувачки.

Серед учасників гурту «найбільшим шаргородцем» називають трубача Сергія Соловія. І не тільки тому, що він входить до складу правління ГО «Шаргород оперативний».

«Моє серце сталь, моя кров — Азов»

На початку війни, коли музиканти переїхали з Києва до Шаргорода, трубач Сергій Соловій прийшов одного ранку на роботу до волонтерів і сказав Валентині Вельган: «Цієї ночі написав слова пісні». При згадці про ту розмову, пані Валентина, каже, що це було у тривожні дні, коли вся країна стежила за подіями  на заводі «Азовсталь». Не дивно, що слова нового вірша були присвячені захисникам Маріуполя.

Згодом на вірш Соловія керівник гурту Іван Леньо написав музику. Пісня набула великої популярності. Відеокліп на неї також знімали у цьому місті. Для цього музиканти обрали символічне місце. У Шаргороді є Хресна дорога. Вона відтворює шлях Ісуса Христа на Голгофу.  Там відбувалися зйомки.

За словами пані Валентини, до зйомок залучали волонтерів їхньої організації. Співрозмовниця пишається тим, що у їхньому містечку народилася пісня, яка кличе до боротьби з російськими окупантами. Такі почуття виникають у кожного, хто чує мелодію і слова «Моє серце сталь, моя кров — Азов!..».

Відео переглянули в Ютубі 2,2 мільйона глядачів.

Труба звучить з костелу Святого Флоріана

Трубач Сергій Соловій залишив найбільшу згадку про себе у Шаргороді. Не тільки тим, як працював разом з волонтерами, переносив на плечах мішки, брався за іншу фізичну роботу. Світлини його роботи можна побачити на сторінці ГО у Фейсбуці. Неспроста про нього писали, що він «трубач-вантажник-волонтер».

Музикант подарував шаргородцям дві записані мелодії у власному виконанні на трубі  — офіційний Гімн України і її Духовний Гімн «Боже, великий, єдиний, нам Україну храни».

Фрагменти цих творів у виконанні на трубі звучать з величного храму у центрі Шаргорода — костелу Святого Флоріана, збудованого у ХVI столітті. Гімн України можна почути о сьомій ранку, а духовний Гімн — о дев’ятій вечора.

Читайте також:

«Цієї ночі заблукала»: розмова з волонтеркою, яка йде 250 кілометрів і збирає кошти для 59-ї бригади

Патрульні проводять масштабний огляд доріг: шукають ями, перевіряють розмітку та знаки

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Шаргород оперативний

    💙💛

keyboard_arrow_up