Потужний Іл-76 з гуркотом грому вирвався з-за хмар і торкнувся колесами злітно-посадкової смуги. Борт з Харкова зустрічали військові бригади транспортної авіації. О 10-й ранку із загиблими в авіакатастрофі курсантами і членами екіпажу прощалися у Харкові. Увечері 25 вересня під час навчально-тренувального польоту при заході на посадку розбився Ан-26. На борту було 20 курсантів. Один з них вижив. Ще один помер у лікарні від отриманих опіків. Із семи членів екіпажу і офіцерів не врятувався ніхто.
Серед загиблих двоє наших земляків — Роман Корчовський і Максим Хом’ячук.
Віддати їм данину шани прибув голова облдержадміністрації Сергій Борзов і народний депутат України Ірина Борзова.
На летовищі вишикувалася варта почесного караулу.
Неподалік стояли спецавтомобілі швидкої допомоги. Два буси з написом «Ритуальна служба» теж знаходилися тут. Після церемонії прощання ними відправили труни з останками загиблих. Один автомобіль поїхав до райцентру Крижопіль, звідки родом Роман Корчовський, інший — у село Новоживотів Оратівського району, там народився і виріс Максим Хом’ячук.
Першими з літака вийшли два військові: один ніс портрет Максима Хом’ячука, другий тримав у руках хрест з написом його прізвища, а також датою народження і смерті.
Потім винесли труну.
Таку само процедуру повторили з портретом Романа Корчовського.
Їх супроводжували курсанти Харківського університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба.
Разом з ними йшли рідні загиблих: Олександр Павлович та Тетяна Іванівна Корчовські, Володимир Костянтинович та Катерина Володимрівна Хом’ячуки зі старшим сином Костянтином. Матері почорніли від горя. Їх постійно підтримували під руки.
Церемонія прощання відбувалася у супроводі гулу двигуна Іл-76. Військові по черзі підходили до трун, клали квіти, знімали головний убір, хрестилися, а тоді віддавали честь, прикладаючи руку до голови, перед тим одягнувши головний убір.
Літак піднявся в небо тільки тоді, коли труни занесли в автомобілі фірми «Реквієм».
Розповісти що-небудь про загиблих ніхто з курсантів не став це робити. Хлопці, до яких зверталися, говорили у відповідь два слова «Без коментарів».
Офіцери, які прибули з ними, також нічого не говорили.
Один пояснив, що не робить це тому, бо у них в університеті Дні жалоби. Інший сказав, що не уповноважений це робити. Порадив звертатися до прес-служби.
—Ви знали Романа чи Максима, які хотіли стати пілотами? — запитали в одного з курсантів.
—Вони вже були пілотами, — уточнив курсант. І це була його єдина фраза у відповідь на поставлене запитання.
Церемонія поховання відбудеться завтра, 7 жовтня, у Крижополі і Новоживотові.
Як повідомила 20minut.ua мешканка Крижополя, знайома родини Корчовських, жінка просила не називати себе, о 10-й ранку прийде священик. Відслужить панахиду.
На 12-у годину запланована церемонія прощання. Вона відбуватиметься на площі перед районним Будинком культури, біля пам’ятників воїнам Другої світової та пам’ятного знака на честь тих, чиє життя обірвалося у війні з російськими окупантами на Донбасі.
На борту літака Іл-76, який прибув з Харкова до Вінниці, значився напис «Олександр Бєлий».
Це прізвище колишнього командира такого типу машини, збитої російськими окупантами у 2014 році. Тоді літак виконував політ у Луганський аеропорт. На борту було дев’ять членів екіпажу і 40 десантників 25 окремої повітряно-десантної бригади. На борту також знаходилася військова техніка, спорядження і продовольство. Літак був збитий зенітно-ракетним комплексом. Вибухнув у повітрі. Загинули всі, хто перебував на борту.
Світла пам'ять усім тим, хто загинув у польоті, зокрема молодим нашим льотчикам-землякам Роману Корчовському і Максиму Хом’ячуку.
Щирі співчуття їх рідним, друзям, близьким. Земля пухом відважним лицарям неба…
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Микола Гонтаренко
Галина Каленик
Оксана Мерва
Люда Криченко