Цьогоріч вінницькі першокласники, як минулорічні, отримали у подарунок від міської ради «Книгу вінницького школяра». Її віддрукували на кошти міського бюджету. Вінничанин Сергій Десняк у Фейсбук розкритикував книгу, чим викликав спір у мережі. 20minut.ua сфотографували книгу та поговорили з її авторкою.
У перший клас до вінницьких шкіл цієї осені пішли 4985 маленьких школярів. Всі вони отримали у подарунок «Книгу вінницького школяра». На замовлення міської ради було віддруковано 5 тисяч екземплярів книги. Про це повідомляється на сайті вінницької міської ради.
Згідно рішення виконавчого комітету вінницької міськради, з міського бюджету об’єднаних територіальних громад Вінниці виділили 370 тисяч гривень. Одна така книга коштувала 74 гривні. В описі до книги автором ідеї вказаний міський голова Сергій Моргунов, автором книги – методист з навчальних дисциплін Департаменту освіти Вінницької міської ради Клавдія Маліцька.
- «Книга вінницького школяра» відповідає змісту Нової української школи. Вона присвячена історії та сучасності Вінниці та Поділля. Тут йдеться про знакові історичні події, природні особливості краю. Також про видатних вінничан, до речі, в цьому році книга доповнена інформацією про почесного громадянина нашого міста Раїсу Панасюк. Завдяки книзі діти знайомляться й із символікою держави та свого міста. Це видання з першого класу навчатиме дітей любити своє місто, Батьківшину, виховуватиме почуття патріотизму. Є тут й інформація щодо позашкільних закладів, які можуть відвідувати вінничани та багато іншої корисної інформації, – каже директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.
На своїй сторінці у Фейсбук вінничанин Сергій Десяк розкритикував книгу за політичну пропаганду, ідолопоклонство та упереджене ставлення до історичних постатей міста. Чим викликав спір у мережі.
«Зокрема, на 26 сторінках книги розміщені три фотографії міського голови Сергія Моргунова, одна – колишнього прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та чотири рази згадана торгова марка Roshen. У книзі окремий розділ присвячено тому, які є обереги та як їх власноруч зробити. А у християнстві використання різних атрибутів (підков, амулетів, гілок, малювання оберегів...) для захисту від злих сил (порчі, злих поглядів) вважається ідолопоклоством і засуджується, як великий гріх. Ідолом також є та річ, крім Бога, на яку людина покладає надію. І якщо хтось не знає, ідолопоклонство є гріхом не тільки у християн - воно засуджується у мусульманстві та іудаїзмі, - пише на своїй сторінці Сергій Десяк. – А ще кидається на очі упереджене ставлення авторів до відомих історичних постатей. Як один із прикладів – у вінницькій абетці серед визначних городян вказаний Бронюк Віктор – лідер гурту «ТІК», проте навіть не згадано про героїв Другої Світової війни – Бойко Івана, нашого земляка, який визволяв Вінниччину від нацистів та Берегового Георгія – почесного громадянина Вінниці, льотчика-космонавта, який брав участь у боях за Вінницю.»
Ось які фото додає автор до свого поста у соціальній мережі:
Ми зателефонували авторці книги Клавдії Маліцькій, щоб розпитати про ідею книги та отримати пояснення.
– Я дуже стомилась від того, що у мене беруть пояснення «за наші гроші», чи «не за наші гроші». Мені це не імпонує. Я написала підручник з історії міста Вінниці. Бруду було вилито стільки... Якщо ви помітили, у цій книжці навіть немає мого прізвища. Покійний чоловік сказав: «Я дуже жалкую, що ти після двох інфарктів маєш переживати ще один, третій. Забери своє прізвище зі сторінок підручника». І я це зробила.
Ми сфотографували книгу. Вона має тверду обкладинку та 47 сторінок віддрукованих на глянці. Можете роздивитись її гортаючи галерею.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
Добре би й в інших містах зробили щось таке ж, що не порушує бодай би Конституцію в плані аврамічної пропаганди - бо праваславниі хами навіть абетки клєпають з нею, і плювати хтіли на закон.