Працівники Вінницької обласної станції переливання крові забили на сполох тому, що запаси крові повністю вичерпалися, а люди не йдуть здавати кров. Попри те, що проводиться агітаційна робота, залучають волонтерів, спортивні команди, проводять забір крові у виїзних умовах — донорів не вистачає і ця проблема існує вже як півроку.
— Потреба наших лікарень: обласних, районних, міських — це три тонни еритроцитів у рік, — каже головний лікар станції переливання крові Оксана Банах. — Тобто, ми повинні заготовити донорської крові більше шести тонн на рік. І прийняти за цей період 13 тисяч донорів, щоб забезпечити усі ці лікувальні заклади потрібною кількістю крові. А такої кількості ми не можемо надати, тому, що донори не йдуть. Ось зараз в нас на видачу немає еритроцитів першої групи крові резус-негативної. На всю область залишилося лише три дози. І їх можуть забрати на одного хворого і все.
Допомагають волонтерські організації, спортивні клуби, але не тією кількістю, яка потрібна. На День донора, приміром, з одного вінницького клубу прийшло 20 людей. Як говорить головний лікар, постійно проводять агітаційну роботу. Обдзвонили вже усіх, кого можливо, готують тексти листів, звертаються до різних підприємств та установ. Але натомість чують в слухавку "йдіть ви до біса зі своєю кров'ю, мене це не хвилює".
“Одна доза донорського крові - 450 мілілітрів - рятує 3 життя. Адже ми отримуємо еритроцити, плазму, тромбоцити, які потрібні для дуже важких хворих”.
За словами Оксани Банах, станція щоденно має поповнювати запас — 50 доз різних груп крові. Потребують її всі. Переливання донорської крові — це екстрена допомога і обійтися без неї неможливо. Адже альтернативи донорській крові немає.
В першу чергу вона необхідна при кровотечах. При злоякісних захворюваннях кровотворної системи, приміром, лейкозах. Як пояснили на станції, якщо пацієнт йде на якусь складну операцію, лікувальний заклад обов’язково забезпечує його донорською кров’ю тому, що ніхто не знає який буде кінець. Якщо операція складна, то будь-яке оперативне втручання може супроводжуватися втратою крові.
— Є такі випадки, що переливається не одна доза, а 10. Якщо взяти і плазму, і еритроцити, то іноді навіть робляться переливання усієї крові людини і два і три рази, — розповідає Оксана Банах. — При сильній кровотечі потрібно, щоб людині постійно надходили продукти донорської крові.
Вінницька обласна станція переливання крові працює з 8.00 до 15.00 Але коли є потік донорів, то можуть і затриматися
Про те, чому навіть постійні донори відмовляють здавати кров, про пільги почесним донорам та хто приходить на станцію допомогти — читайте в наступному, розширеному, матеріалі.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Але агітуючи не здавати кров, ви агітуєте за те щоб хворому не дали можливості на одужання або навіть на життя.
Не переносьте проблеми вашої сім"ї, на те щоб всі було гірше. Ну і гепатит В, це не смертельно, а от гепатит С- так. Отже це вашому сину потрапила кров від такого донора. Ну і знову ж, вся проблема в тестуванні крові яку отримує станція. Не всі донори знають про свої хвороби. Не всі повідомляють, для деяких з них це заробіток- отримати кошти з родичів за здану дозу крові.
А от щодо журналістики - а багато взагалі клубів здають кров? І чому посилання веде на якісь розважальні клуби, а не на те, що справді відбувається?
Люди роблять це задля піару?
Журналістика така журналістика
В общем, сливаешь свою порцию крови, идешь в буфет. Буфет - супер! Стоит телевизор, на столике донорам предлагают подписаться на бесплатное издание для доноров, на розыгрыш призов для доноров, еще на что-то для доноров... Также предлагают подписаться на напоминание из банка крови о необходимости приходить сдавать. А также на выбор можно взять на память футболку, кепку, настенные часы или кошелек с символикой банка крови.
Знакомая проживает в Америке