Нове колесо огляду та Літній театр. Як парк святкуватиме 127-річчя

Нове колесо огляду та Літній театр. Як парк святкуватиме 127-річчя
  • День народження парку у Вінниці святкуватимуть з «розмахом»;
  • Уперше у вінницьке небо злетить повітряна куля і весь парк перетвориться на машину часу;
  • А після іменин у парку відбуватимуться грандіозні зміни

Уже скоро, 10 червня, у парку імені Горького відкриють атракціони, які функціонували десятки років, тому можна буде навіть побачити персонажів з минулого. Усього працюватиме 18 локацій — жоден куточок парку не залишиться поза увагою. Помічник директора МКП «Вінницязеленбуд» з паркової справи Юрій Приймак каже, що за кілька років улюблене місце відпочинку вінничан зазнає грандіозних змін.

Оновлять колесо огляду та Літній театр

Ігор Любовський, директор підприємства «Вінницязеленбуд», на балансі якого знаходиться Центральний парк, розповів, що планують замінити колесо огляду.

Відео дня

— Зараз ми маємо 27-метрове колесо, — каже він. — Але воно вже старе, хоча й справне, тому ми хочемо його замінити. Воно буде висотою не менше, ніж 60 метрів.

Зараз адміністрація вивчає пропозиції з купівлі колеса. Любовський говорить, що найкращі атракціони виготовляють в Італії. Але вони там і найдорожчі. Нове колесо буде на балансі міської ради, керуватиме та слідкуватиме за його станом комунальне підприємство. Поки що не відомо, коли саме новий атракціон почне працювати.

Найближчим часом запрацює відремонтований шахово-шашковий клуб, який багато років був занедбаним. Адміністрація парку планує повністю поновити лавки та запустити серію сімейних атракціонів.

— Наша мета — поновити діючі атракціони, — каже Ігор. — Атракціонів, що належать парку, зараз 14, а 64 — різним підприємствам. Літній театр був побудований ще полоненими німцями у післявоєнний час. Багато років історичну будівлю ніяк не використовували. Зараз вона потребує реставрації. Як це зробити, у парку все-таки придумали.

— Будівля театру буде передана у оренду, — каже Любовський. — У нас вже є інвестор, який погодився його повністю відремонтувати. Зараз уже готується документація. Незабаром Літній театр буде не впізнати.

Парашути та Кімната сміху

Мабуть, молодь не знає, але старше покоління пригадує, як на місці теперішнього пейнтбольного клубу раніше стрибали з парашутом.

— Це була 20-метрова вишка, — розповідає директор Планетарію Віктор Творун. — Пускали стрибати усіх, навіть дітей. Але діти, молодші за п’ять років, зазвичай, не стрибали, бо не могли піднятися по драбині. Там все було безпечно: людину міцно прив’язували ременями, а над головою висів завжди розкритий парашут. То була така собі імітація стрибка.

Планетарій побудували ще у 1965 році. А у 2014 реконструювали. Тут показують розважальні та пізнавальні програми. Більшість з них розробляє лектор Планетарію Оксана Творун. Зараз вона працює над фільмом про історію парку, який буде запропоновано для перегляду відвідувачам у день святкування дня народження парку.

Раніше школярі полюбляли після уроків бігати у Центральний парк кататися на Колесі сміху. Це була кімната з величезним (зо два десятки метрів у діаметрі) диском, який швидко обертався. Малеча намагалася встояти на ногах на ньому, але це мало кому вдавалося. Та кімната завжди була наповнена сміхом та веселощами. Зараз цей атракціон реконструювали. Повністю оновлений він готовий приймати «пасажирів». Урочисте відкриття відбудеться 10 червня. На даний момент Колесо сміху працює у тестувальному режимі.

Як парк відзначатиме день народження?

Про те, як вінницький Центральний парк, святкуватиме іменини, розповів режисер Олександр Добровольський. Він запевнив, що свято буде незабутнім і дуже масштабним. Про наближення свята повідомить жителів та гостей міста колона мотобайкерів, які проїдуть центральними вулицями міста. Вони будуть роздавати флаєра та програми заходу.

— Цього разу святкування будуть найбільш масштабними за всі попередні роки. Жоден куточок парку не залишиться без уваги. Вінничани побачать ексклюзивні речі. Наприклад, з Києва до нас вперше приїде кінно-спортивний театр із шоу-програмою в українському стилі. Уперше в історії парку вінничани зможуть піднятися на повітряній кулі і з висоти пташиного польоту поглянути на наше прекрасне місто. Здивує відвідувачів і концертна програма, у якій разом зі співаками візьмуть участь не менш вражаючі професійні колективи із трюками каскадерів, бразильськими танцями, фаєр-шоу тощо.

На гастрольній площі, яка за стадіоном, буде їздити та літати радіокерована техніка. Клуб авіалюбителів покаже авіа-шоу. Пізніше на цій же площі на молодь чекатиме фестиваль фарб.

На площі біля каменя закоханих буде весільна виставка event-агенцій. Маленьким та дорослим любителям науки буде цікаво завітати на площу біля Планетарію, де на них чекатиме «Наукова фізико-хімічна лабораторія», космічні фотозони, фільми про планети, зорі та інші світи. Любителям історії буде безкоштовно продемонстровано фільм про історію парку з 1890 року аж до 2017.

Перехрестя між алеєю до пам’ятника Горького та алеєю на площу Водограй порадує можливістю сфотографуватися у костюмах героїв фільмів, мультфільмів, історичних персонажів. Буде виставка ретроавтомобілів та авто-новинок.

Олександр каже, що у парку у день свята заплановано зробити величезну фотозону з нагоди річниці «серця Вінниці».

— Зробимо яскраву презентацію історії парку, — говорить режисер. — Біля арки зі сторони вулиці Хлібної будуть розміщені великі фотографії, які відображатимуть історичні події розвитку парку впродовж 1890–2017 років.

Біля пам’ятника Горькому склодуви проведуть майстер-класи з видування скляних фігурок, дивуватимуть показові виступи групи із програмою «Малюнки на воді». Під музику народних інструментів держави Болівія відвідувачі зможуть насолодитися виставкою картин Краєзнавчого музею.

Неподалік від гастрольної площі розміститься лицарське містечко, у якому працюватиме коваль, стрілятимуть лучники, проводитиметься дегустація вина від монахів.

Поринути у атмосферу 80-х років, у часи неформальної молоді, можна буде на площі біля «Райдуги». Рок-концерт, польова кухня, музика хіпі і шоу байкарів подарують незабутні враження.

На площі Водограй на відвідувачів чекатиме справжнє сімейне свято: сімейна естафета, показові вправи на брусах та турніках, конкурсно-ігрова програма для дітей, виступ оркестру «ВінБенд».

Парк стане машиною часу

Особливої уваги заслуговують спортивні турніри, які будуть проводитися у парку 10 червня. Влаштують змагання з волейболу, баскетболу, воркауту, пауер-ліфтингу, армреслінгу, великого тенісу тощо. Усі вони проходитимуть одночасно на різних локаціях. Поставлять містечко, де лицарі в обладунках та зі зброєю покажуть справжнє шоу.

Будуть спілкуватися з відвідувачами парку цікаві аніматори: крім звичних ляльок з мультфільмів, ще будуть персонажі, які відвідували парк у різні роки минулого століття — стиляги та хіпі, леді та джентльмени.

— Але ми не будемо дивитися тільки у минуле, — говорить Олександр. — Влаштуємо яскраве шоу радіокерованої техніки. На виставці будуть представлені автомобільні новинки.

— Плануємо також висадити кілька дерев, на яких запросимо кожного пов’язати стрічку з вітаннями та пропозиціями подальшого розвитку парку, — говорить режисер. — Через багато років ці дерева виростуть і будуть нагадувати про те, що парк розвивається та ще зможе багато чим здивувати своїх відвідувачів.

Історична довідка від члена доктора історичних наук Тетяни Кароєвої

Степан Степанович Сафонов (1851 – 1890) тривалий час до 1887 р. служив у Міністерстві закордонних справ Російської імперії. Вийшовши на пенсію, оселився у Вінниці, де відразу був обраний повітовим очільником дворянства та виконував чимало інших громадських доручень, обумовлених цією почесною посадою.

Садиба Степана Сафонова була розташована на ділянці землі, що на сході вузькою частиною виходила на теперішню вул. Театральну, на заході – перекривала Хлібну, а північною боковою стороною – приблизно на вул. Грушевського, що веде сьогодні до Центрального парку. Тобто східна частина сучасного Центрального парку разом з алеєю, що продовжує вул. Хлібну – це частина колишньої садиби Сафонових.

У 1890 р. після смерті Степана Степановича садиба перейшла до його брата Олександра (1855-1908), який здавав її в оренду як Літній сад, оскільки не проживав у Вінниці. Цей прогулянковий парк містяни називали «Сад Сафонова», а згодом – «Сад Толстого», за іменем наступного власника земельної ділянки Петра Сергійовича Толстого (1876-1918).  

Таким чином, найбільш коректною «точкою відліку» існування сучасного Центрального парку є дата «1890».

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Жан Клод
    сколько можно парки чинить и центр? когда уже на Вишенке чтото будут делать?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 5 по 12 травня, які ви могли пропустити 20:03 Історія Вищеольчедаєва, яка оживає серед палаців і природи 19:07 Медика із Калинівки Олег Раковський відзначили державною нагородою за порятунок бійців на фронті 18:09 У Буші стартував мистецький проєкт «Мальована хата» Від читача 19:44 Українці за кордоном 17:33 Як ШІ бачить мам у вигляді міст Вінниччини? Створили зображення за допомогою чату GPT 17:09 Залізничні вокзали стали ближчими: на мапі безбар’єрності — вже 53 об’єкти, зокрема і Вінниця 16:10 У Вінниці почали дбайливу реставрацію мозаїк на фасадах будівель 15:34 «Мама Майя» і «мама Розалія»: як назвали поїзди з Вінниці в День матері 15:08 У Хмільницькому міськрайонному суді відбулися кадрові зміни: у відставку пішов Михайло Войнаревич 13:31 Майже 82 тисячі нових ФОПів відкрилися від початку року: скільки на Вінниччині? 13:06 У Погребищі пройдуть змагання для ветеранів війни в межах обласних ігор «Незламні Вінниччини» 11:32 Чи актуальна ще комендантська година у Вінниці? Ми запитали 10:40 Екскаватор біля Ладижина вигорів вщент — водій дивом не постраждав 10:05 На Соборній водій Peugeot збив велосипедиста. Хлопця забрали до лікарні play_circle_filled 09:05 Вінниця прощається з 28-річним морпіхом Олексієм Іщуком 08:14 Сьогодні відзначають День матері. Історія, заборони та прикмети 11 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up