Не пропустіть метеорний потік Оріонід та проліт «Комети століття». Коли та як правильно спостерігати?

- Українцям на початку жовтня пощастить побачити два зорепади і комету P/Джакобіні-Ціннера, яка пролетить повз Землю.
- Розповідаємо про космічні явища, які можна спостерігати на Вінниччині найближчим часом.
Жовтневий космічний календар принесе з собою декілька цікавих подій, серед яких — метеорний дощ Драконіди та зорепад Оріоніди. Про це повідомляє британський таблоїд TheSun.
Активність метеоритного дощу Драконіди триватиме між 6 і 10 жовтня, але буде на піку 8-9 жовтня. Щорічний метеоритний потік Оріоніди — це неймовірне астрономічне явище. Яскраві метеори цього потоку зроблять нічне небо надзвичайно магічним. Астрофотографи чекають на цей період, щоб отримати чудові знімки «метеорного дощу».
Оріоніди — це метеори, які вирізняються своєю яскравістю та швидкістю. Вони рухаються зі швидкістю понад 238 тисяч кілометрів на годину, а це еквівалентно 66 кілометрів на секунду. Іноді вони можуть перетворюватися на вогняні кулі, що випромінюють тривалі спалахи світла, і залишають після себе яскраві «шлейфи», видимі впродовж кількох секунд.
Звідки походять Оріоніди?
Місцем, звідки виникають ці метеори, є сузір’я Оріона. Важливо зауважити, що хоча сузір’я допомагає визначити походження метеорів, це не справжнє джерело цього явища. Насправді метеори — це дрібні частинки та уламки, які зазвичай виникають від комет або астероїдів та згоряють під час входження в атмосферу Землі.
Поради щодо спостереження за потоком Оріонід
Для максимального задоволення від спостереження рекомендується дивитися на метеорний потік після опівночі, щоб насолоджуватися видовищем до самого ранку.
Зорепад Оріоніди можна спостерігати як з Північної, так і Південної півкулі. Але для найкращого результату рекомендується перебувати якомога далі від світлового забруднення, такого як ліхтарі та міські вогні. Щоб було комфортно, не забудьте взяти з собою шезлонг або плед, а також теплий одяг, оскільки в цю пору вночі стає холодно, а також запас гарячих напоїв та закусок для приємного нічного спостереження.
Проліт «Комети століття»
Комета 21 P/Джакобіні-Ціннера пролетить повз Землю й тоді якраз можна буде побачити 10 спалахів на годину. Усім охочим поспостерігати за «Кометою століття» радимо запамʼятати дату — 13-15 жовтня близько 19.00 вечора. За словами астронома Володимира Кажанова, швидкість цієї комети — понад 60 кілометрів за секунду. 12 жовтня її відстань до Землі буде 71 мільйон кілометрів, але враховуючи те, що у комети дуже довгий хвіст, який простягається по Сонячній системі між планет, він буде помітний на ранковому і вечірньому небі.
Читайте також:
Останній перехід на зимовий час: коли він буде та як адаптувати свій організм
Як вінничанам зігрітися взимку і чим можна замінити обігрівач? Корисні поради
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.