Про авто-універсал, що по суші їде і по воді пливе, добре знають мешканці райцентру Тростянець. Саме там проживає автор винаходу інженер Петро Кіщенко. У пана Петра вища інженерна освіта і чималий досвід роботи в «Укртелекомі». У чоловіка золоті руки і велике бажання щось сконструювати самотужки. Власними руками «склепав» авто з агрегатів і запчастин з восьми марок машин – від «фронтовика» «Вілліс» до «Мерседеса». Бетономішалка власної конструкції працює від акумулятора. Зварювальний апарат – теж зробив своїми руками. Як і дві пилки-«болгарки». Ворота в гараж відкриває натисканням кнопки на пульті управління. У ширину розсувати двері нема можливості, бо поруч магазин. Назовні теж не виходить - поруч тротуар, а далі проїжджа частина вулиці. Ворота піднімаються вгору і там складаються на даху гаража.
Чи не найбільшу цікавість викликає старенький автомобіль ЗАЗ. Цій машині, що з’явилася на світ ще у 1973 році, майстер додав ще одну функцію – перетворив у плавзасіб. Як йому це вдалося і що для цього потрібно, майстер ділиться з читачами.
Спочатку пан Петро пояснив, для чого йому плаваюче авто. По-перше, він має дачну ділянку на протилежному березі Південного Бугу. Каже, якщо добиратися через міст, то відстань буде понад 20 кілометрів. Якби ж дорога була нормальна! Насправді дороги нема, тільки напрямок руху – яма на ямі. Через річку до садової ділянки - рукою подати. Пальне економить.
А ще мій співрозмовник – затятий мисливець і рибалка. Рибалити або полювати на качок на автомобілі – дуже зручно.
-На воді машина, як човен. - каже пан Петро. – Маю весла. З їх допомогою можна добратися у будь-яку частину річки. Управляти легко.
Замість кузова - накриття з цупкої тканини, як у кабріолета. На дні салону є місце для кріплення парасолі. Тут же розкладний столик.
-Салон у мого «Заповодця» просторіший, ніж в інших авто такої марки, - пояснює Петро. – Прибрав бак для пального - додалося місця. Бак зробив компактнішим і кріпиться він у задній частині біля моторного відсіку.
Мотор у «Заповодця» працює тихо. Дивно. Насправді роботу двигуна такого авто чути далеко. Власник показує напис: «Nissan”.
-Я замінив двигун, - каже Петро. – Рідні «зазівські» мотори не мають водяного охолодження. Зроблені усупереч усім законам фізики. Це не тільки я так кажу. Коли заварив днище, він дуже нагрівався. Та й важить нівроку – майже сто кілограмів. А «нісановський» - 36 кілограмів. Працює тихенько. Швидкість набирає одразу. Радіатор з водяним охолодженням встановив спереду, а трубки з охолоджуючою рідиною пустив по дну салону. Може, не всі знають: двигуни у «ЗАЗах» не спереду, а ззаду. Як кажуть, чим думали конструктори, там і поставили.
-«ЗАЗ» машина із заднім приводом, - каже Петро. – При виїзді на берег краще автомобіль з передньопривідними колесами. Тоді авто надійніше чіпляється землі при виїзді з річки на берег. Восьма модель «Жигулів» добре б підійшла для амфібії, так само як і «Таврія-Славута».
Після того, як Кіщенко навів «шорох» своїм плаваючим «Заповодцем» на Бугу і в навколишніх ставках, до нього почали звертатися за порадою інші. Каже, є люди, яким також хотілося б мати такий зручний плавзасіб.
-Читав в Інтернеті, що в деяких країнах випускають таку техніку в заводських умовах, - продовжує Петро.
Якось до нього навідалися двоє, які назвали себе представниками заводу «ЗАЗ». Запропонували запатентувати винахід. Сказали, що після цього можна буде запустити амфібію у серійне виробництво. Тоді він отримуватиме свою долю. Наприкінці розмови назвали суму, яку треба заплатити за патент, - 25 тисяч гривень.
-Хлопці, - кажу їм, - якщо ви справді із заводу, згадайте, скільки років у вас пішло на конструкцію «Запорожця» - 15? А «Таврію» стільки часу розробляли? 18 років, якщо не помиляюся. Такими темпами амфібії я можу не дочекатися.
Пан Кіщенко готовий консультувати охочих переробляти авто під амфібії. Для цього йому потрібен зразок «Таврії», чи «Жигуля»-«вісімки». Переробив би під плаваючий варіант. Купити їх не має за що. Вирішив спробувати піти іншим шляхом. У Фейсбуці натрапив на сторінку сина Януковича на прізвисько Саша-стоматолог. Пояснив йому ситуацію. Розповів, що готовий допомагати людям. Для цього потрібен старий автомобіль.
-Не по адресу обращаєтесь, - такою була відповідь на російській від багатія.
Процес створення амфібії Кіщенко вважає простою справою. Каже, нічого особливого в цьому нема. Якщо не дати доступ води в салон і до двигуна, машина тримається на воді, як поплавок. Отже, поради від майстра при виготовленні плаваючої машини.
Кіщенко має авто власного виробництва. Зробив його з агрегатів і запчастин від восьми марок автомобілів.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Поpошок
1
Rabbit123
Ник