На Замості приберуть погруддя «комуністу» Петру Запорожцю

- На засіданні виконкому, 16 травня, вирішили прибрати пам’ятник Петру Запорожцю, який стоїть на Замостянській.
- Активісти «Едельвейсу» вимагають ще й перейменувати вулицю, яка присвячена «відомому психічно хворому комуністу»
У мерії вирішили демонтувати погруддя Петру Запорожцю, яке стоїть біля «Прозорого офісу», на Замостянській,7.
«1. Демонтувати пам’ятник П.Запорожцю по вулиці Замостянській у Вінниці.
2. Доручити департаменту комунального господарства та благоустрою виступити виконавцем робіт з демонтажу вищевказаного об’єкта.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступників міського голови Сергія Матусяка, Миколу Форманюка», — йдеться в рішенні виконкому міськради.
Про строки демонтажу та що буде на місці пам’ятника — наразі немає інформації.
Раніше, 1 травня, націоналісти з ГО «Едельвейс» поставили міськраді ультиматум: прибирайте пам’ятник, а інакше його приберуть патріоти.
Крім того, люди вимагають, аби разом з пам’ятником прибрали ім’я Петра Запорожця і з назви вулиці, що на Замості:
«Згідно з законом про декомунізацію у столиці України, вулиця Петра Запорожця перейменована. Ми закликаємо перейменувати і цю вулицю у нашому місті. Більше того в нас є пропозиція як її назвати: в багатьох містах України вже є вулиці з цією назвою, то чому ж в нашому місті немає вулиці Героям АТО?», — йдеться в дописі на фейсбук-сторінці ГО «Едельвейс».
ДОВІДКА. Петро Кузьмич Запорожець (5 (17) січня 1873, Біла Церква — 19 лютого (4 березня) 1905, Вінниця) — діяч російського революційного руху.
Народився в Білій Церкві. 1886—1891 — навчався у Київському реальному училищі. З 1891 року був студентом Петербурзького технологічного інституту, де вступив до марксистського гуртка і в 1895 році під керівництвом Леніна брав участь у організації Петербурзького «Союзу боротьби за визволення робітничого класу» та був учасником центрального гуртка цього союзу. Вів соціал-демократичну пропаганду серед робітників у районах Нарвської та Московської застав.
У грудні 1895 року революціонера було арештовано та засуджено на п'ять років заслання. Перебуваючи в тюрмі, психічно захворів.
З 1897 року перебував у київській Кирилівській психіатричній лікарні. Згодом — помер у лікарні у Вінниці. В 1970-х роках прах Петра Запорожця був урочисто перенесений в Сквер Слави (нині Європейська площа) Вінниці. Джерело: українська Вікіпедія
Нагадаємо, раніше у мерії вирішили прибрати комуністичні символи з назв 14 вулиць і провулків: назви вулиць не змінили, а присвятили іншим.
Фото: фб-сторінка ГО «Едельвейс»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
А питання, хто заплатив - правильне питання. Ніхто з вищезгаданих організацій безкоштовно нічого не робить! Ні гральні автомати не трощить, ні банки не обклеює, ні міськи пам´ятники не декомунізує.Побачимо, що на місці знесеного Запорожця постане...
Та скільки заробив за нього?
Як говорили у казці (а вони ж мозгом - діти), як буде прекрашено остання пам'тка СССРУ - життя наладиться. Запануємо у нашій сторонці!