На Замковій горі урочисто підняли Прапор України з нагоди Дня Державності

На Замковій горі урочисто підняли Прапор України з нагоди Дня Державності
  • Урочистості з нагоди Дня Української Державності відбулися на Замковій горі у Вінниці. Синьо-жовтий стяг підняв підполковник Сергій Харченко, командир батальйону забезпечення Нацгвардії.
  • Представники влади, військові, поліція та громадськість вшанували пам’ять полеглих у війні за незалежність України хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіалів.

У Вінниці вшанували День Української Державності урочистим підняттям синьо-жовтого прапора на Замковій горі. Церемонію провели 15 липня, а честь підняти державний стяг надали підполковнику Сергію Харченку — командиру батальйону забезпечення 14-ї бригади оперативного призначення «Червона Калина» Нацгвардії України.

У Вінницькій обласній раді розповіли, що присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто віддав своє життя у боротьбі за волю й незалежність нашої держави і мирних громадян, що стали жертвами воєнних злочинів.

Військовослужбовцям делегували покласти квіти до пам’ятних місць – меморіальних дошок і пам’ятників борцям за Незалежність України, зокрема й до місць поховань Героїв російсько-української війни.

Відео дня

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що День Української Державності об’єднує наше славне минуле та героїчне сьогодення, символізує тисячолітню історію українського державотворення й спадкоємність традицій.

— Сьогодні, коли українці мужньо борються за свою незалежність і територіальну цілісність, за свою землю і свою ідентичність, цей день набуває особливого сенсу. Ми не тільки згадуємо тисячолітню історію Української Державності, ми самі пишемо її нові сторінки! Бо ми, як ніколи, розуміємо: державність визначає наше сьогодення і формує наше майбутнє, — сказав Вячеслав Соколовий. — Ми вшановуємо усіх, хто віддав життя за Україну. Дякуємо нашим мужнім воїнам, які тримають оборону на фронті. Перемога буде за нами! Адже з нами — сила предків, єдність народу, незламна воля! З Днем Української Державності! Слава Україні!

Вчора, нагадаємо, у Вінниці був день жалоби. Місто вшанувало пам’ять жертв російського терору. О 9.00 на площі Перемоги зупинився транспорт та люди — завмерши в тиші на хвилину, щоб віддати шану всім загиблим.  Вже о 10.46 — у той самий час, коли 14 липня 2022 року пролунав перший вибух — місто зупинилось в загальнонаціональній хвилині мовчання.  Більше про це у матеріалах:

 

Читайте також:

В Немирівській громаді вода забрала життя 50-річного чоловіка

На Вінниччині затримали киянина за розповсюдження дитячої порнографії

Заборонили ліві повороти на Хмельницькому шосе, Київській і ще трьох вулицях: тестують нову схему руху

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up