Надворі із нуль градусів, але любителям зимової рибалки - хоч би що: зранку на Бугу рибалить чи не з десяток людей(чи клює на річці, дивіться у матеріалі “Лід на Південному Бузі тонкий: рибалити небезпечно і нема сенсу”. Це й стало приводом працівникам служби надзвичайних ситуацій вчергове нагадати рибалкам, як треба поводитися на кризі. Розповідали, правда, рибалкам з Вишенського озера.
Петро Кушнір, головний інспектор відділу техногенної безпеки держслужби надзвичайних ситуацій у Вінницькій області 4 січня під час розповів, чому вирішили проводити “лікбез”: —Ми проводили профілактичну роботу з населенням щодо виникнення надзвичайних ситуацій на воді. Це обумовлено тим, що з початку 2016 року у нас значний ріст надзвичайних подій на воді. Найперша група ризику в такій ситуації - це зимові рибалки, які нехтують елементарними правилами безпеки. Зараз товщина льоду в середньому 5-7 сантиметрів. Це у ставках, а якщо це річки - то 3-4 сантиметри подекуди може бути. Ми дуже не радимо зараз займатися зимовою рибалкою. У нас очікуються морози до кінця тижня - от тоді, будь-ласка й виходьте на лід.
Клює цьогоріч поганенько
Геннадій Петрачук уважно слухає настанови “надзвичайника”, сидячи на чемодані з уловом у п`ять рибин. Хвилиною пізніше зауважує журналісту:
— Звісно, повинен бути інстинкт самозбереження.Чи безпечно зараз заходитися на льоду? Зараз піді мною метрів 1,1 метри глибини й сантиметрів 15 льоду - перевіряв. Тож безпечно.— От не показуйте! Не показуйте мені отаку відстань(із 20 см - авт.), - обурюється Геннадій на питання журналіста про розміри впійманих рибин . - Такої великої риби в нас немає. Плотвичка там чи окуньки - це так. Я сиджу десь із 2 години і зловив лиш із п'ять рибин невеличких.
За метрів 30 від нього рибалить 77-річний Валерій Чернов з рибальським стажем у 57 років. Саме до нього й направляються тепер рятувальники.— Ми - працівники ДСНС Вінницької області. Хочемо вас проінформувати про небезпеку перебування на льоді під час такої температури, - тисне Геннадію руку “надзвичайник”.
— А-а-а, це щоб не втопитися? - уважно розглядає листівку з рекомендаціями чоловік.
На питання, чи не лячно на кризі у “нульову” температуру, відповідає:
— Не боюся я тут сидіти. А що, десь провалилася тут людина? Покажіть мені таке місце! Спіймав він, до речі, тільки дві рибинки - плотву і окунька. А от на іншому кінці озера, що біля парку Дружби народів, рибалить сімнадцятирічний Дмитро. Його рибальський стаж - 12 років, і він - неодноразовий призер міжнародних змагань з риболовного спорту. Це видно і з його порівняно багатого улову — півпакету риби.
— Цьогоріч у Вінниці змагання з зимової рибалки вже відбулися. Але я участі не брав - брали мої друзі, яких навчив рибалити.
А секрет гарного улову хлопця дивіться на відео.
Загибелі на водоймах стали частішими
Надзвичайники розповіли: у 2016 році на воді загинула 61 людина. У 2015 році загиблих було менше - 49 людей.
Про поради від рятувальників, як поводити себе на льоду, знайдете у матеріалі “Лід на Південному Бузі тонкий: рибалити небезпечно і нема сенсу”. А поки читайте про правила безпеки на льоду для рибалок.
Правила безпеки під час зимової рибалки:
не пробивайте поруч багато лунок;
не збирайтеся великими групами на одному місці;
не пробивайте лунки на переправах;не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке клювання там би не було;
завжди тримайте під рукою міцну мотузку від 12 метрів;
тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
І На що тільки для цих створінь не здатні пенсіонери.
І в Сальник або Веселку їхати 20 хвилин в електричці на дачу, і рибу на морозі ловити.
Хто пробував ту плотву їсти, розкажіть яка вона! Дуже кістлява?