Лід на Південному Бузі тонкий: рибалити небезпечно і нема сенсу

Лід на Південному Бузі тонкий: рибалити небезпечно і нема сенсу

Мороз ледь сягає мінусової позначки, а на Південному Бузі зрання випробовують удачу рибалки. Надзвичайники кажуть: лід небезпечний, і на «велику» воду краще поки не сунутися

 

О пів на дванадцяту дня 3 січня. Позначка термометра по місту коливається від мінус одного градуса до нуля й назад. Ще кілька днів була плюсова температура і лід на Південному Бузі ряснів калюжами. Але такі сміливці порибалити все одно знаходяться: біля Київського мосту у напрямку проти течії Бугу їх — з десяток.

От по ліву сторону Київського мосту біля кромки берега по льоду прогулюється чоловік із мисливським собакою. А по праву — щодуху мчить людина на ковзанах. За якихось 50 метрів від мосту рибалить Олег. Каже, рибу ловить для власного задоволення. — Я любитель, на льоду вперше цьогоріч. Сиджу тут недавно, із півгодини. Я вже давно тут не був, я не знаю, яка риба тут зараз ловиться, тому гачки взяв на будь-яку рибу. Сусіди — онде вони, прямо під мостом — кажуть, не ловиться, — розповів хлопець.

Ні великої, ні малої

Відео дня

Павло рибу не ловить — моніторить, чи ловиться велика-маленька рибина у колег. З огляду на 30-річний рибальський стаж, заявляє: при такому льодові вудити рибу можна.

— У цьому році рибу вже ловив. І скажу, що ловиться вона погано. Отам трошки ловиться, — вказує на скупчення рибалок вверх по течії за метрів 150. — Там, йоршик, кажуть, клює. Але маленький, із палець. Там, за фонтаном, зазвичай риба ловиться краще. А тут, від Центрально до Київського мосту, рибу ловити заборонено, бо це місце зимівлі.

Зараз, каже Павло, вже починається зимове затишшя, тож шансів зловити, хоч поганеньку рибину все менше.— Гарно порибалити по першому льодові і по останньому. От тепер весни чекати: тоді вже вона починає гарно клювати, — каже чоловік. І прямує прямо по середині річки до рибалок, що за кількасот метрів від нього.

Краще почекати морозів

У прес-службі Головного управління державної служби надзвичайних ситуації у Вінницькій області кажуть — лід по Бугу й справді сягає 10 сантиметрів. Але не усюди. — Лід на ставках та річках зараз — до 10 сантиметрів. Це доволі нестійкий лід, тому бажано на нього не виходити. Стійким вважається суцільний лід, без талих ділянок. А на сьогоднішній день талі місця на Бугу є. Найнебезпечніші місця: під мостами, біля берега, місця, де крізь кригу проростає очерет, — сказала Юлія Каменюк зі служби  зв'язків з громадськістю.  

Надзвичайники повідомляють: цьогоріч, починаючи з 18 листопада, коли лід з`явився на водоймах та річках, під лід пішли шестеро жителів Вінницької області. Трьох із них врятувати вдалося: це двоє рибалок із Хмільника та один вінничанин. А трьох врятувати не змогли.  

Якщо ви провалилися під кригу

  • впорайтеся з панікою
  • одразу позбавтеся важких речей на собі
  • обіпріться на лікті на цілу частину криги, та, якщо можливо, спиною — на другий край ополонки
  • спробуйте перекотитися на лід і ні в якому разі не вставайте — пересувайтеся до берега поповзом
  • дійте активно, щоб не задубіли руки і ноги
  • схопіться за край ополонки
  • якщо край льоду підмитий, обломіть його кількома ударами ліктя, захищеного одягом
  • зафіксуйте руки як можна далі на льоду і підтягніться, паралельно працюючи ногами
  • ляжте на край льоду грудьми і намагайтеся вибратися

Якщо ви рятуєте людину, що провалилась під лід

  • оповістіть інших про те, що людині потрібна допомога
  • викличте рятувальників або попросіть когось це зробити
  • використовуйте підручні засоби, щоб витягнути людину, наприклад, — шарф або палицю
  • краще, якщо ви можете підкласти під себе лижі, дошку, фанеру – збільшити площу опори – і повзти на них
  • до самого краю льоду підповзати не можна, інакше у воді опиняться вже двоє
  • діяти треба хутко — постраждалий втрачає сили в крижаній воді, а одяг тягне його донизу
  • ви врятували постраждалого — тепер доставте його у тепле місце, розітріть, переодягніть та напоїть чаєм

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:07 Президент нагородив підполковника Жданова з Гайсинщини у день народження 19:03 Новий шанс для тих, хто залишив службу: спрощена процедура повернення до лав ЗСУ photo_camera 18:18 Колись тут вирувало життя: яким був та яким може стати острів Кемпа? photo_camera 18:06 Небезпечна електрика: на Вінниччині сталися дві пожежі photo_camera Від читача 14:23 Збір на лікування 18:01 Небайдужість на дорозі: вінницькі патрульні врятували життя дикої тварини photo_camera 17:32 «Укрнафта» знизила ціну, ОККО підняла: чи змінилася вартість бензину після додавання спирту? 17:15 «Якби ти була настояща мама, не пустила б сина на війну»: хто і чому образив жінку, яка втратила дитину 17:01 На «зебрі» по Пирогова водій Volkswagen збив жінку. Її госпіталізували play_circle_filled 16:49 Диверсія в столиці: затримали 16-річного юнака з Вінниччини, який підпалив авто ЗСУ photo_camera 16:43 «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд Київ-Вінниця на вихідні 16:01 Вінничанин серед затриманих у справі про спробу незаконного перетину кордону на Волині photo_camera 15:35 З Миколаєва до Жмеринки: як масажистка втекла від війни і розпочала власну справу з корисними смаколиками play_circle_filled 14:35 На вінницькій об’їзній може зменшитися кількість ДТП: що змінять і на яких ділянках 14:10 Де зробити професійну чистку зубів у Вінниці? Огляд кращих стоматологій міста (партнерський проєкт) 13:34 На Тульчинщині та Шпиківщині через африканську чуму свиней запровадили карантин 12:02 Напружена доба: інтенсивні бої точилися на 11 ділянках фронту photo_camera 11:11 Реабілітація у Вінниці: які є послуги, кому і де їх надають? 11:00 У Вінниці очистять мозаїки на фасадах будівель photo_camera 10:01 Де у Вінниці 13 травня відключили воду та світло? Перелік адрес
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up