Мороз ледь сягає мінусової позначки, а на Південному Бузі зрання випробовують удачу рибалки. Надзвичайники кажуть: лід небезпечний, і на «велику» воду краще поки не сунутися
О пів на дванадцяту дня 3 січня. Позначка термометра по місту коливається від мінус одного градуса до нуля й назад. Ще кілька днів була плюсова температура і лід на Південному Бузі ряснів калюжами. Але такі сміливці порибалити все одно знаходяться: біля Київського мосту у напрямку проти течії Бугу їх — з десяток.
От по ліву сторону Київського мосту біля кромки берега по льоду прогулюється чоловік із мисливським собакою. А по праву — щодуху мчить людина на ковзанах. За якихось 50 метрів від мосту рибалить Олег. Каже, рибу ловить для власного задоволення. — Я любитель, на льоду вперше цьогоріч. Сиджу тут недавно, із півгодини. Я вже давно тут не був, я не знаю, яка риба тут зараз ловиться, тому гачки взяв на будь-яку рибу. Сусіди — онде вони, прямо під мостом — кажуть, не ловиться, — розповів хлопець.
Ні великої, ні малої
Павло рибу не ловить — моніторить, чи ловиться велика-маленька рибина у колег. З огляду на 30-річний рибальський стаж, заявляє: при такому льодові вудити рибу можна.
— У цьому році рибу вже ловив. І скажу, що ловиться вона погано. Отам трошки ловиться, — вказує на скупчення рибалок вверх по течії за метрів 150. — Там, йоршик, кажуть, клює. Але маленький, із палець. Там, за фонтаном, зазвичай риба ловиться краще. А тут, від Центрально до Київського мосту, рибу ловити заборонено, бо це місце зимівлі.
Зараз, каже Павло, вже починається зимове затишшя, тож шансів зловити, хоч поганеньку рибину все менше.— Гарно порибалити по першому льодові і по останньому. От тепер весни чекати: тоді вже вона починає гарно клювати, — каже чоловік. І прямує прямо по середині річки до рибалок, що за кількасот метрів від нього.
Краще почекати морозів
У прес-службі Головного управління державної служби надзвичайних ситуації у Вінницькій області кажуть — лід по Бугу й справді сягає 10 сантиметрів. Але не усюди. — Лід на ставках та річках зараз — до 10 сантиметрів. Це доволі нестійкий лід, тому бажано на нього не виходити. Стійким вважається суцільний лід, без талих ділянок. А на сьогоднішній день талі місця на Бугу є. Найнебезпечніші місця: під мостами, біля берега, місця, де крізь кригу проростає очерет, — сказала Юлія Каменюк зі служби зв'язків з громадськістю.
Надзвичайники повідомляють: цьогоріч, починаючи з 18 листопада, коли лід з`явився на водоймах та річках, під лід пішли шестеро жителів Вінницької області. Трьох із них врятувати вдалося: це двоє рибалок із Хмільника та один вінничанин. А трьох врятувати не змогли.
Якщо ви провалилися під кригу
Якщо ви рятуєте людину, що провалилась під лід
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер