З літа 2016 року тривала реконструкція невеликого корпусу «Центру матері та дитини» на Маяковського, 138. У кінці цього року закінчили ремонт. А лікарі та міські чиновники не соромляться назвати цей медзаклад «таким як у Європі».
Завідувач відділення гінекології з малоінвазивними операціями Анатолій Ганькевич розказав, що раніше тут був «ізолятор».
— За часи Радянського союзу тут знаходилися жінки з запальними процесами. Але з часом це перестало бути актуальним. У Європі вже давно відмовилися від таких «ізоляторів». Вирішили переобладнати це відділення, що підтримала міська влада. У результаті маємо утеплені палати, обладнання для людей з інвалідністю, сучасне освітлення, вентиляцію та багато іншого. Тобто все враховано.
Відтепер відділення гінекології та жіноча консультація, буде обслуговувати 60 тисяч вінничанок, які мешкають як у Вінниці, так і в прилеглих районах. Головний лікар пологового будинку Володимир Присяжнюк розказав журналістам, що найбільшим здобутком реконструкції є оновлена покрівля.
— З моменту відкриття пологового будинку, в 1979 році, капремонту покрівлі не було. І з цим були проблеми. На щастя, тепер у нашого пологового будинку абсолютно нова покрівля, яку зводили з використанням енергоефективних матеріалів, — розказав Присяжнюк.
На реконструкцію даху витратили 1,5 мільйона гривень, які взяли з міського бюджету. Ремонти тривали з червня до листопаду 2017 року.
У корпусі складно знайти щось старе, з радянських часів. Навколо пофарбовані стіни, нові меблі та обладнання для лікарів. І не аби яким досягненням є те, що відділення гінекології та жіноча консультація пристосовані для потреб людей з інвалідністю.
На другий поверх можна піднятися на спеціальному підйомнику, коридорами можна проїхати на візку без перепон.
— Ви тільки подивіться, тут взагалі немає порогів! — не ховаючи захвату розповідала уповноважена з прав людини з інвалідністю Раїса Панасюк. — У відділенні є два крісла, що пристосовані для потреб людей з інвалідністю. Жінка може сама встати з візка та залізти в крісло, яке можна опустити - підняти на будь-який рівень.
За словами заступниці міського голови Галини Якубович наступного року у відділенні з’явиться ще два крісла для жінок з інвалідністю.
Покрокувавши далі, заходимо в оновлену операційну, де стоїть новий маніпуляційний стіл. Його вже встигли протестувати.
— Якраз вчора робили операцію. У жінки була нетипова вагітність — у матковій трубі, а не в матці. Це й виправляли. Така операція не є складною і тривала до 40 хвилин, — розказав заступник головного лікаря з медичної частини Сергій Чечуга.
Палати, що є на другому поверсі, мають типовий дизайн. У кожній з них є два ліжка, шафи, стіл. У найкрутішій палаті на три місця, крім ліжок, ще є телевізор, мікрохвильова піч, чайник та холодильник.
А для потреб вінничанок тут обладнана невелика кухня.
— Раніше тут була стара, совдепівська роздатка. Зараз, небо і земля! Єдине, що залишилося зі старого — це посуд, каструлі-нержавійки. Молоді подобається такі каструлі, бо деякі навіть не бачили посуд часів Радянського Союзу, — розказала працівниця закладу Федора Сафроніна.
Повертаємося на перший поверх та йдемо в жіночу консультацію. На вході замість «реєстратури» з’явився модний «Ресепшен». І тут зробили систему черг таку ж, як і в Прозорому офісі. Жінка реєструється, бере папірець з номером і чекає, коли над табло буде її номер.
На реконструкцію відділення гінекології та жіночої консультації витратили 6,9 мільйона гривень, з яких 1,5 мільйона взяли зі спецфонду пологового будинку. Усе інше — з міської казни.
Міський голова Сергій Моргунов розказав, що якість ремонту робить цей заклад одним з найкращих у Вінниці.
— Придбано обладнання, що, в тому числі, придатне для людей з інвалідністю. Розуміємо, що потрібно робити це все збалансовано: є й інші лікарні, які потребують оновлення. У нас є плани на 2018 рік, будівництво нового приймального відділення для лікарні швидкої меддопомоги на Київській. Це достатньо амбітний проект, що коштує 250 мільйонів гривень. І така лікарня, коли буде збудована, зможе обслуговувати територію з населенням до 900 тисяч людей, — сказав Моргунов.
Нагадаємо, що Уряд поділив Вінницьку область на госпітальні округи.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер