На «Щедрик» у Вінницю їздили б, як на пiрамiди до Єгипту (ІНФОГРАФІКА)

На «Щедрик» у Вінницю  їздили б, як на пiрамiди до Єгипту (ІНФОГРАФІКА)
  • Чи бути пам'ятнику мелодії «Щедрик» у Вінниці?
  • Розмови довкола цiєї ідеї за три роки то вщухали, то спалахували серед городян у соцмержах.
  • І зрештою склалися в неймовірну історію. Але 30 мiльйонiв гривень все одно взяти поки що ніде.

 

«Хорова Мекка»,  «Столиця Щедрика»  — яким буде місто в уявленні іноземних туристів, і про що взагалі “Щедрик”, розповіли ідейники проекту: шоумен Олександр Шемет та дизайнер Ігор Чепугов.

Вигадали дещо більше, ніж просто поставити пам'ятник композитору Леонтовичу. Хоча і він теж буде. На думку авторів проекту, пам'ятний комплекс українській народній мелодії представлятиме сучасне рішення, що виключає тільки «застиглий» мармур і бронзу. Кожний зможе взаємодіяти з композицією і бути безпосереднім учасником дії.

—  Якщо це мелодія, вона повинна звучати, — розповів Олександр Шемет. — А якщо це мелодія до Різдва, то брати слід його загальновідомі і впізнавані символи. Один з таких — величезний сніжний шар діаметром 25 метрів. Між іншим,  це можна навіть занести в Книгу рекордів Гіннеса. Всередині — фігура диригента Леонтовича в повний зріст. І, можливо, ще скульптура Пітера Вільховського (або Пітера Виговського), який написав англійський варіант тексту Carol of the Bells. Навколо них крутиться завірюха і лунає чарівна мелодія “Щедрика”. Уявіть собі: людина приїжджає до Вінниці влітку, усюди спека, а тут заходиш у сферу — і  падає сніг. Поряд мультимедійні екрани, які транслюватимуть варіанти виконання «Щедрика» в різних країнах. Щоб діти, які пришли з батьками, не нудьгували, слухаючи історію. А могли все помацати, спробувати на дотик.

Відео дня

 

Де поставити

Спочатку пропонувалося поставити шар на вулиці Соборній (між костелом і Укртелекомом). Відпочивальники, які зазвичай йдуть ввечері від фонтану «Рошен» неодмінно б помічали сферу, що світиться. Але це вигідне місце вже зайняте (однойменним магазином — авт.), тому почали шукати інші варіанти. I знайшли — фонтанну площу в парку імені Горького. Поряд з центральним фонтаном є велика територія з клумбою —  вірогідний майданчик для «Щедрика».

 

Хорова Мекка

Жоден хор не може обійти цю пісню — вона знаходиться в переліку «обов'язкових».

Тож планують залучати виконавців зі всіх країн на фестиваль різдвяної пісні (або хорової). А всі варіанти музики занести в базу музею назавжди, щоб кожний зміг почути і побачити концерт на мультимедійних дошках.

“Поруч зі сферою були б ступені для хорів і оркестрів, — пише Ігор Чепугов. — Можливо, виокремити місця для акустичних систем та глядачів. Задача — створити з Вінниці хорову столицю України!”

Олександр Шемет вже зробив  приблизні підрахунки.

— У хорі приблизно 20 людей. Ми, наприклад, робимо тут фестиваль і запрошуємо 20 хорів. Це вже 400 людей, яких треба поселити в місті, нагодувати, придумати програму тощо, — і додає: - У нас під ногами лежить така цінність. Я її порівнюю з пірамідами в Єгипті, на які їздять дивитися люди.

 

Що дасть «Щедрик» місту?

Проект відкриває великі туристичні перспективи для Вінниці, які тягнуть за собою і фінансову вигоду. До нас приїжджають, щоб подивитися на фонтан і він показав свою потужність у плані залучення гостей.  Але, як кажуть ідейники, фонтан «Рошен» працює на туриста «одного вечора». Проект “Щедрик” дасть можливість затримати туристів на декілька днів як узимку, так і влітку.

— Людям потрібен привід приїхати до Вінниці, — розповідає Олександр.  — Наприклад, позиціонувати місто, як столицю “Щедрика”. Уся ідея включає в себе містоутворюючий момент: поява нових робочих місць тощо. Тому на це потрібно багато грошей — десь 30 мільйонів гривень.

Якщо фонтан Рошен працює на туриста «одного вечора», то проект «Щедрик» дасть можливість затримати людей на кілька днів.

 
Надія на те, як усе буде

На якому зараз етапі «Щедрик», журналісти RIA дізнавалися у міськраді:

— Проект знаходиться на опрацюванні робочої групи, — сказав виконуючий обов’язки директора Департаменту культури Максим Філанчук.

Більше інформації дізнатися в Департаменті не вдалося. За словами Чепугова, міську владу проект «зачепив» і заступники мера і господарники впевнені, що це можливо втілити у життя.

“Проект дуже громіздкий, а це гроші,— пише він. —  Тому не виставляли його на Громадські ініціативи. Надія є, адже влада, зрозумівши що на Парктауері та паркані навколо парку туристів не заманити, повернеться до його обговорення”.

У реалізації задуму впевнений і Шемет, але коли — невідомо.

— Під нашими ногами справжній скарб, який  може стати оберегом історичним, мистецьким та економічним для міста і краю. Як його не підняти? Ми це зробимо. Просто деяким ідеям потрібно відстоятися, дозріти. Так зараз і зі “Щедриком”.  

 

Можна долучитися до проекту у Фейсбуці

До групи у Фейсбуці  «Пам'ятник мелодії «Щедрик» приєдналося майже півсотні вінничан. Тобто ідея живе і досі під гаслом: «Де Вінниця, там Щедрик». Тим паче, що в 2016 році виповнюється 100 років з моменту першого хорового виконання твору Леонтовича. І у світлі останніх подій вінницькі активісти збирають кошти на різдвяний фестиваль.

“На жаль, влада Вінниці відмовилася відсвяткувати 100-річчя найвідомішого світового різдвяного хіта» — повідомляється на сайті  «Громада Вінниччини». А голова ГО «Народний Майдан Вінниччини» Ігор Басюк пише про те, як вони хочуть організувати фестиваль і навіть створили окремий сайт ukrainiancarol.hromady, на якому збиратимуть кошти. Мінімальна  сума —  300 000 гривень.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Igor Chepugov
    В группе Памятник Мелодии Щедрик 443 участника.
    Igor Chepugov reply Igor Chepugov
    интересно чем статистика не угодила. ну просто замби какие-то.
  • Бурко Лера
    Клумбу в парке не трожьте, догады!
    Igor Chepugov reply Бурко Лера
    Руководитель зеленого хозяйства , они-же  управляют парком в восторге от идеи, а цветник не пропадет, он бкдет в нашем парке.
    Igor Chepugov reply Igor Chepugov
    Ну клумба так клумба, привозите к ней туристов.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 На Вінниччині посівна в розпалі: кукурудза, соняшник і гречка вже в землі 19:45 У Бабині на Вінниччині колишній палац Ярошинських перетворили на житловий будинок 19:27 Змагання присвятили Назарію Гринцевичу із позивним «Грєнка» та іншим загиблим «азовцям» photo_camera 18:17 Поблизу села Щітки сталася серйозна аварія. Водій ВАЗу загинув, ще п'ятеро — травмовані play_circle_filled Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 18:03 Травень ллє дощем, а влітку — спека до +40°C: синоптики попереджають про погодні гойдалки 17:10 «Справжній патріот і тато з великим серцем»: у Сокільці попрощалися з Героєм Костянтином Плахотніком 16:03 У Подільському онкоцентрі відкрили нове онкогематологічне відділення 15:05 У Вінниці презентували поштову марку на честь українських матерів 14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up