В обласній поліції створили ситуаційний центр.
Головна його кімната – наповнена технікою, яка обійшлася більше, ніж у мільйон гривень.
В цій кімнаті керівники поліції та інших силових структур будуть стежити за обстановкою в реальному часі та приймати узгоджені управлінські рішення.
Тут із ними на відеозв’язку - всі структурі підрозділи.
Щоб показати кімнату, де прийматимуть рішення, покликали журналістів сьогодні, 2 червня, в обласне управління Нацполіції. Водили приміщеннями і розказували, як працює нова система вирішення ситуацій, головний поліцейський області Юрій Педос та керівник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Нацполіції Олексій Сергєєв.
У головній кімнаті новоствореного ситуаційного центру – круглий стіл з ноутбуками, підключеними до закритої поліцейської лінії зв’язку, на кілька місць. На стіні висить великий монітор з камерою, за допомогою яких можна зв’язатися з підрозділами у районах. Як сказав Юрій Педос, в територіальних підрозділах такі ж самі кімнати. В них збиратимуться нижчого рангу керівники, аби прийняти рішення у випадку якоїсь надзвичайної ситуації чи резонансного злочину.
Усі такі начальницькі кабінети поєднані між собою конференцзв’язком. Також звідти можна дивитися вуличні камери спостереження, телефонувати в режимі відео у чергові частини. А ще – спостерігати, наприклад, за злочином чи його розкриттям по відеокартинці з дрону.
– Ситуаційний центр – це комплекс різних елементів, які об’єднані в одне ціле, починаючи від операторів «102», диспетчерів по управлінню нарядами, чергових, а також цієї ситуаційної кімнати, – говорить Олексій Сергєєв, який приїхав з Києва на відкриття вінницького ситуаційного центру. – Це цілий комплекс приміщень і функцій. Але ситуаційна кімната є одним із головних елементів, тому що саме тут приймаються управлінські рішення.
– При надходження інформації по лінії «102» або з інших джерел, якщо ситуація потребує ефективного її врегулювання, залучення різних служб, відомств, різних правоохоронних органів, то дуже важливо зібрати керівників у одному місці, - продовжує начальник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Нацполіції. – Вони тут можуть отримувати інформацію з одного джерела й одночасно, користуватися відеоконференцзв’язком із керівниками територіальних органів, бачити інформацію з дрона, відео з усіх камер, які розташовані в обласному центрі, приймати доповіді з місць і так встановлювати основний зміст інформації та приймати узгоджені між собою рішення для врегулювання ситуації.
У скільки ж обійшлося створення кімнати, наповненої спеціальною технікою, для прийняття управлінських рішень керівників поліції та інших правоохоронних органів? На це питання Юрій Педос відповів так:
– Трохи більше мільйона гривень.
Журналісти його попросили продемонструвати, як працює в головному кабінеті ситуаційного центру з’вязок. Він тут же зв’язався з кількома черговими частинами у районах. Сказав, що до такого не готувався. Але залишився задоволений зв'язком (використовується закрита, незалежна від інтернету лінія) та тим, як чергові йому відповіли. Ті відрапортували про криміногенну обстановку в підрозділі та кількість опергруп, які на той момент були на чергуванні.
Далі журналістам показали центр управляння нарядами служби «102». Як він працює, раніше дізнавалася 20minut.ua й розказувала у цьому матеріалі – Як нова служба «102» посилає на виклики патрульних поліцейських. Репортаж.
Вінницька область – сьома за ліком, де відкрили ситуаційний центр. Ця нова система управління повинна покращили реагування на кризові ситуації, масштабні масові заходи та забезпечувати оперативне реагування на всі події, які відбуваються в регіоні.
Читайте також:
«Візьміть його на хабарі». Син жертви ДТП заявив на поганого слідчого (ВІДЕО)
На Театральній поліцейські прийматимуть громадян цілий день без вихідних
У Вінниці буде прозорий офіс, де скаргу на поліцейського приймуть вдень і вночі
Від поліції хоче 3,5 мільйони. Вінничанин обіцяє дійти до Європейського суду
СБУшники взяли у Хмільнику двох поліцейських, які тримали власний наркобізнес
За 6 років у тюрмі з клеймом ґвалтівника держава вділила… 50 тисяч гривень
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 48 від 27 листопада 2024
Читати номер
Гена Ковальчук
Anonymous
Anonymous
"Отже, поліцейська держава характеризується надмірним розвитком каральної функції, яку здійснює розгалужена система державного насильства: армія, органи охорони правопорядку і безпеки, в'язниці.
Найбільший розвиток теорія поліцейської держави знайшла у практиці тоталітарних режимів. Тоталітарна держава є різновидом поліцейського, воно виникло в 30-ті роки XX ст. Сутність тоталітарної держави можна висловити словами лідера італійських фашистів Муссоліні (1883-1945): "Все в державі, нічого поза державою, нічого проти держави". Інакше кажучи, ніщо людське не існує саме по собі, ще в меншій мірі воно володіє якоюсь цінністю поза держави.
Встановлення "тотального держави" (воно контролює все: думки, почуття, дії і вчинки людей, організацій) можливо в суспільстві, яке роздирають постійна боротьба і конфлікти, економічні кризи і нестабільність, де існує загроза розпаду цілісності держави, небезпека його завоювання сусідами. В цих умовах відбувається концентрація усієї повноти державної влади в руках лідера (вождя), якого розглядають як рятівника нації. Під цим приводом забороняються всі політичні партії, крім правлячої, розпускається парламент, скасовуються статті, що гарантують права людини.
Характерною рисою "тотальної держави" є масовий терор проти політичних супротивників режиму і всіх незгодних з ним. Так, якщо в Італії за Муссоліні (1927-1933) з політичних мотивів було винесено 329 смертних вироків, то в Німеччині Гітлера (1933-1939) вже 10 тис."
А так ,у нас усе добре плескаємо у долоні, робимо селфі з новою поліцеєю.
Олег Фомин