Музей Повітряних Сил у Вінниці відзначив перший ювілей

Музей Повітряних Сил у Вінниці відзначив перший ювілей
Військово-історичний музей Повітряних Сил вчора, 25 серпня, відзначив свій перший ювілей. Експозицію бойової авіаційної техніки відкрили у Вінниці, на території колишнього штабу Головного командування Військово-Повітряних Сил Збройних Сил України, десять років тому до Дня авіації.

Тоді експозиція нараховувала 18 одиниць авіаційної техніки: чотири вертольоти і 14 літаків тактичної авіації. Пізніше музей авіації поповнили зразки техніки зенітних ракетних і радіотехнічних військ.
– Серед раритетів музею – пам’ятник-літак Як-11, встановлений на честь 55-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, та літак МіГ-15. Його відкриття було приурочене 90-річчю з дня народження тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації Івана Кожедуба, – розповів начальник музею Володимир Дерновий. – Є у нас і легендарний ракетний комплекс РСД-10 “Піонер”. Таких комплексів у світі залишилося лише три, і один із них – у нашому музеї. Тільки у Вінниці, у Військово-історичному музеї Повітряних Сил, можна побачити винищувач четвертого покоління серійної конфігурації Су-27.
Сьогодні експозиція Військово-історичного музею Повітряних Сил Збройних Сил України нараховує 41 експонат військової техніки, а у фонді налічується більше 2000 предметів. Створені тематичні експозиції.
Хоча музей знаходиться на території військової частини і потрапити туди без попередньої домовленості не можна, екскурсії тут проводяться щодня. Як каже Володимир Дерновий, експонати музею зберігають пам’ять про героїчні сторінки нашої історії, розповідають про розвиток військової авіації та військ Протиповітряної оборони, суворі будні захисників неба.

Довідка
Десять років тому, у день відкриття музею авіації, експозиція нараховувала 18 одиниць авіаційної техніки: вертольоти Мі-2, Мі-8Т, Мі-24, Ка-27ПЛ і 14 літаків тактичної авіації: МіГ-21ПФМ, МіГ-23МЛД, МіГ-25РБС, МіГ-27К, МіГ-29, Су-15ТМ, Су-17М3, Су-24, Су-25, Су-27, Як-11, Як-28ПП, Як-38М, Л-39, ВР-2 “Стриж”. Їх зібрали з усіх куточків України - з Білої Церкви, Лиманського, Одеси, Луцька, Бельбеку, Львова, Конотопа, Василькова, Арциза, Кіровського, Севастополя. Усі вони - реальні бойові машини, в яких збережено обладнання кабін.
Після створення нового виду Збройних Сил України – Повітряних Сил – експозиція почала поповнюватися зразками техніки зенітних ракетних і радіотехнічних військ. До урочистого відкриття експозиції 9 травня 2005 року, що присвячувалось 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, на території музею вже знаходились стаціонарні пускові установки з ракетами зенітних ракетних комплексів С-75М2 “Волхов”, С-125М1 “Нева”, С-200В “Вега”, самохідні пускові установки ЗРК “Бук-1М”, “Куб”, “Круг”, “Оса-АК”, самохідні пускові установки зенітно-ракетних систем С-300В1, С-300ПС, радіолокаційні станції 19Ж6, ПРВ-17.

Читайте також:

Завтра в музеї авіації день відкритих дверей

Відео дня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Anonymous
    Просто балдею с тупости наших вояк. В прошлом году они заявили, что МиГ 15 – первый в мире реактивный самолет. В этом году продолжают парад идиотизмов: «пам’ятник-літак Як-11, встановлений на честь 55-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні» - браво, военные. Як-11 – мало того, что не боевой, а учебно-тренировочный истребитель, так он вообще к войне вообще никакого отношения не имеет – его использовать стали только с 1947 года. Блин, военные, ну неужели так сложно почитать за ту технику, которая у вас в музее? Или вы таки боретесь за почетное звание самой тупой армии мира?
  • Anonymous
    Закрыт
  • Anonymous
    музей еще открыт сегодня? хотим поехать посмотреть?
  • Anonymous
    Как попасть в музей?
    Anonymous reply Anonymous
    Сначала подаёшь заявку на посещение, потом проверяют или ты не шпион и через несколько дней дадут или не дадут разрешение. Иностранцам нужно согласовывать посещение в Министерстве обороны в Киеве.

keyboard_arrow_up