Каток «Льодовий клуб» у Центральному парку — єдине місце у Вінниці, де можуть тренуватися хокеїсти та займатись фігурним катанням. А ще проводити чемпіонати різного рівня. Тут діє дитячий хокейний клуб «Патріот».
Батьки дітей, які тренуються в цьому клубі, вже впродовж майже двох років активно відстоюють можливість їхніх дітей тренуватись.
Нагадаємо, інфраструктуру «Льодового клубу» власник збирається продавати. Якщо він це зробить— клуб переїде в інше місто, а Вінниця залишиться без можливості тренувати маленьких хокеїстів та фігуристів.
— Понад рік тому ми дізнались, що власники клубу переїжджають в інше місто. Вони вирішили продати клуб, бо їм буде незручно продовжувати керувати та слідкувати за своїм бізнесом дистанційно. Думаю, це нормальне явище, коли ти маєш доступ до свого підприємства у яке вкладаєш кошти. Вони планують перевозити каток в інше місто або ж пропонували місту викупити його, — розповідає директорка «Льодового клубу» Юлія Чернілевська. — Це питання турбує городян, гостей міста, персонал, що налічує близько 40-ка людей, та спортсменів. Люди залишаться без роботи та доходів. Ми хочемо закликати власників та міську владу, щоб вони вирішили це питання якомога швидше. Поки ніяких кроків і жодної мови про збереження «Льодового клубу» в місті немає.
Як пояснює директорка «Льодового клубу» вони працюють до 1 березня.
— Договір зі спортивним клубом та з орендодавцями хокейного екіпірування укладаємо лише до березня. Такий термін дав нам власник, — каже Юлія Чернілевська. — Але до весни і, можливо, надалі ми будемо своїми силами відстоювати каток, нас підтримує дуже багато людей. Батьки готові ночувати у міській раді, щоб залишили каток у місті. Все залежить від влади.
Чернілевська пояснює, що вона розмовляла із власниками неодноразово, каже, вони готові говорити про зменшення вартості «Льодового клубу». Але із міської влади ніхто із ними щодо цього приводу не говорив.
Зараз розглядається можливість тренування на льодовій арені в ТРЦ «Мегамол», але там хокеїстам та фігуристам не дозволяють проводити індивідуальні заняття. Як пояснює директорка «Льодового клубу», що «Мегамол» — це комерційна організація і для зручності масового катання вони не дозволяють індивідуальні заняття, бо вони можуть заважати катанню відвідувачів. До того ж влітку там катаються на роликах, а лід розморожують.
Мама фігуристки Елли Галина Тітаренко каже, якщо «Льодовий клуб» закриють, то й фігурного катання у місті не буде.
— У мене дитина два роки займається фігурним катанням, їй дуже подобається. І якщо зараз у нас заберуть цю базу — це жахливо. Буквально кілька днів тому ми приїхали зі змагань і кожна дитина привезла відзнаку, — каже Галина Тітаренко. — Керівництво «Мегамолу» не дозволяє проводити індивідуальні тренування. Але ж які це фігуристи без індивідуальних тренувань? Не буде «Льодового клубу», то і фігурного катання у нашому місті також не буде.
Старший тренер дитячої хокейної школи «Патріот» Володимир Сачко каже, якщо «Льодовий клуб» закриють, то понад сто хокеїстів та близько 40 фігуристів залишаться без можливості тренувань.
— Центральний парк — це центр міста, досить зручне місце для проведення занять, бо людям зручно їхати із різних районів. До того ж «Льодовий клуб» йде нам на зустріч і ми можемо вибрати зручний час для тренувань. Ми займаємось із 17:00 до 20:30 години. Тобто, діти можуть у спокійному режимі зі школи дістатись на тренування, — розповідає Володимир Сачко. — Альтернатива у вигляді льоду в місті існує, але цей спорт містить ще загально фізичні та спеціально-тактичні заняття. І на території «Мегамолу» немає жодних можливостей їх проводити. На жаль, хокейна школа, яка цьогоріч дала двох кандидатів у Національну збірну України з хокею та три кандидати у Молодіжну збірну із хокею може просто зникнути. Клуб став вже домівкою для спортсменів.
У листопаді 2018-го року Сергій Гуцало подав петицію у якій просив придбати органами місцевого самоврядування «Льодовий клуб». Петиція мала назву «Врятувати вінницький дитячий хокей». Вінничанин пропонував зберегти «Льодовий клуб» та зазначав, що продаж об'єкта у приватні руки знищить дитячий хокей.
У грудні того ж року міська влада дала відповідь на це звернення. Тоді влада обіцяла чи викупити даний об'єкт, чи підписати такий же договір про спільну діяльність, але з іншим власником. Проте ніяких змін не було.
Вже у листопаді 2019-го батьки хокеїстів знову написали петицію «Збережемо льодовий символ міста для спорту та людей!», яка за кілька днів набрала понад 370 голосів. У грудні з мерії надійшла відповідь й на цю петицію.
«В результаті проведеної влітку 2019 року оцінки льодової ковзанки по вул. Хлібна, 1, визначено ринкову вартість майна та обладнання, що належить ТОВ «Галактика відпочинку» в сумі 34 209 486,00 грн. За висновками експертів різні види обладнання ковзанки мають зношеність в середньому на 30-40%, що призвело б, у разі придбання, до додаткових ризиків виникнення витрат, необхідних для оновлення зношеної матеріальної бази», йдеться у тексті відповіді.
— На сесії Вінницької міської ради прийняли рішення відмовитися від першочергового права викупу приміщення, яке разом з обладнанням коштує понад 34 мільйони гривень, — каже директор департаменту комунального майна Вінницької міської ради Ігор Шутак. — Тоді, 29 листопада, більшістю голосів депутатів вирішили не купувати ковзанку. Чи будуть подальші перемовини поки говорити не можу, на даний момент рішення прийнято.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер