Монетизація пільг у транспорті. Визначили, хто та скільки отримає грошей на проїзд

Монетизація пільг у транспорті. Визначили, хто та скільки отримає грошей на проїзд
Фото з архіву "20хвилин"
  • У березні Кабмін прийняв постанову, за якою пільговики мають отримувати кошти на оплату проїзду в транспорті.
  • Через два місяці, 14 травня, обласна влада доробила цей порядок, за яким «живі» гроші отримають тільки 153 тисяч пільговиків.
  • Щоправда, це не значить, що вже від завтра платити потрібно буде всім городянам.

Монетизація пільг на проїзд зачепить всіх українців, які мають право безкоштовного проїзду в транспорті: як міському, так і міжміському. Уряд визначив, що за їхні пільги мають платити місцеві бюджети. При цьому, оплачувати не менше 30 поїздок щомісяця.

Через два місяця після прийняття урядової постанови обласні чиновники доробили порядок виплат та розрахували скільки коштуватиме ця монетизація.

Якщо коротко, то тільки у Вінниці є більше 31 тисячі людей, які матимуть право на пільги в громадському транспорті. Це коштуватиме бюджету міста  41 мільйон 838 тисяч 939 гривень на рік.

Відео дня

Але рішення про запуск нової системи мають ще прийняти в мерії. Розповідаємо кому та скільки можуть дати грошей на проїзд.

Майже 100 гривень на місяць

На сайті Вінницької ОДА виклали детальну новину щодо монетизації пільг на проїзд. За нею чиновники встановили місячну норму — 30 поїздок, з яких 22 поїздки на міському транспорті (7 – трамвай, 7 – тролейбус, 8 – автобус) і 8 – на приміському.

При цьому якщо людина, для прикладу, проїздила на трамваї три рази замість семи, то зможе проїхати ще чотири рази іншим видом транспорту. Але в межах встановленої норми: загалом 30 поїздок на місяць.

Скріншот з презентації Вінницької ОДА

Обласні чиновники встановили середній розмір щомісячних виплат.

У 2018-му цей показник становить 96,9 гривень, що складається з середньої вартості одного квитка в комунальному транспорті області (3,23 гривні) помноженої на 30 поїздок.

Якщо вартість квитка в міському комунальному транспорті змінюється, тоді розмір виплат переглядається з наступного місяця. 

На Вінниччині 153 тисячі людей зможуть користуватися безкоштовним транспортом. З них:

  • 79 683 людей будуть отримувати щомісячну готівкову виплату в сумі 96,9 гривні

  • 54 427 людей отримуватимуть на 20% більше — 116,28 гривень. Це люди, які мають право на пільговий проїзд в міжміському транспорті.

  • 18 626 людей — отримають вдвічі збільшену виплату — 193,8 гривні. Це люди з інвалідністю 1,2-ої групи; діти з інвалідністю віком від шести років; потерпілі 1-ої категорії на ЧАЕС; діти, яким від шести років, потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС; люди з інвалідністю 1-ої групи, отриманої внаслідок війни.

Скріншот з презентації Вінницької ОДА

Хто платитиме?

У презентації чиновники надали розрахунки, скільки в кожному місті мають заплатити за пільговиків.

«Відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення, зокрема на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснюються з місцевих бюджетів», — йдеться на сайті ОДА.

У Вінниці 31 421 людей зможуть користуватися пільговим проїздом, на покриття вартості якого будуть виділяти 41 мільйон 838 тисяч 939 гривень (!) з бюджету Вінниці щороку.

Тоді як, всі 153 тисячі пільговиків, будуть отримувати від міст та громад Вінниччини 211 мільйонів 917 тисяч 276 гривень на рік. 

Кошти видаватимуть готівкою через поштові відділення або на рахунок пільговика в банку.

Скріншот з презентації Вінницької ОДА

Пенсіонери мають платити за проїзд?

Усього у Вінницькій області, за даними обласного управління Пенсійного фонду, проживає 457 тисяч пенсіонерів, які можуть безкоштовно їздити у транспорті. З них — близько 90 тисяч пенсіонерів проживає у Вінниці.

Станом на зараз, 15 травня, на сайті міськради немає ані прийнятого рішення, ані його проекту щодо монетизації пільг на проїзд.

— Рішення щодо монетизації пільг має прийняти міська влада, чого ще не було. Тому в муніципальному транспорті всі люди, які мають право на безкоштовний проїзд, їздять безкоштовно. У тому числі й пенсіонери, яких приблизно 80% з усіх пільговиків. З них гроші брати не будуть, — сказав директор «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко.

Схоже твердження сказала й очільниця міського департаменту соцполітики Лариса Попова.

— Рішення про монетизацію має розробити наш департамент та винести його на розгляд міських депутатів. Від міського голови не було доручення на підготовку цього рішення до сесії міськради, яка відбудеться у кінці місяця (26 травня-авт). Також я не можу сказати чи будемо додавати інших пільговиків у перелік осіб, які отримуватимуть щомісячні виплати з бюджету міста. Одне відомо точно: усі люди, що мають пільги на проїзд, можуть продовжити їздити як і раніше — безкоштовно, — сказала Попова.

Проте, ще в березні міський голова Сергій Моргунов казав, що всім пільговий проїзд зробити не вдасться. Адже на це потрібно буде близько 200 мільйонів гривень щороку з бюджету Вінниці.

Категорії пільговиків, яким даватимуть гроші на проїзд

Дія цього Порядку поширюється на окремі категорії осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. А саме:

  • Чорнобильці. Люди, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС; учасники ліквідації, діти віком від 6 років, які отримали інвалідність, пов’язану з ЧАЕС;

  • АТОвці. Учасники бойових дій (ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), особи, які отримали інвалідність внаслідок війни (ст.13 того ж Закону);

  • Родини військових. Батьки військових, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження служби, відповідно до статті 14 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

  • Багатодітні родини. Діти з багатодітних сімей відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства»

  • Силовики. Ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, Нацполіції, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Держспецзв'язку відповідно до статті 30 ЗУ «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»

  • Особи з інвалідністю. Діти, особи з інвалідністю та супроводжуючі відповідно до статті 38.1 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Реабілітовані особи, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами, відповідно до статті 6 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».

Люди з цих пільгових категорій гарантовано отримають виплати на проїзд. Проте, органи місцевої влади можуть доповнити цей перелік іншими пільговиками.

Ще у березні міський голова Сергій Моргунов казав, що всім пільговий проїзд зробити не вдасться, адже на це потрібно буде близько 200 мільйонів гривень щороку з бюджету Вінниці.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (17)
  • rar
    Дядя, у тебя цифры не сходятся.



    Якщо коротко, то тільки у Вінниці є більше 31 тисячі людей, які матимуть право на пільги в громадському транспорті.



    близько 90 тисяч пенсіонерів проживає у Вінниці.
  • Эльмира Нагогная
    Люди становятся злые , потомучто одни ездят без конца . Совершенно непонятно зачем. ( потомучто нет никаких ограничений) . А люди которые едут с 12-ти часовой , тяжолой роботы должны ещо и в транспорте всю дорогу стоять . + по ногам пройтется бабушка с огромной сумкой за которую она неплатит. Сумка же не на пенсии?
  • Читательница
    Там какой-то Антон спрашивал, что пенсионерка забыла в интернете. Сходи на вокзал в кассу, в крупный супермаркет, в университет. Кругом бабки за компьютерами. Они уже даже рассаду в Фейсбуке продают.
  • Valera Rimkevich
    ни чего не ясно . конкретики ноль
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Трагічна втрата: на війні загинув 26-річний захисник з Вінниччини photo_camera 20:06 Бабусин секрет жовтої паски: рецептом поділилася дослідниця подільської кухні 19:24 Церкви, в яких вінчався Богун і Старицький. Розповідаємо про п'ять найстаріших храмів Вінниччини photo_camera 19:11 У Вінниці запустять додаткові трамваї та тролейбуси на Великдень Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:31 Зарплата 90 тисяч на місяць: які статки у голови Вінницької облради та його заступників? 18:08 На в'їзді до Гнівані у ДТП загинув 77-річний велосипедист 17:30 «З нашої родини у війську 14 чоловіків»: паски для фронту майстриня не рахує і не фотографує 17:19 Ліжка для військових за «космічними» цінами: затримали учасників корупційної схеми photo_camera 17:17 Де і коли освячувати паски у Вінниці. Зібрали адреси храмів 16:48 Шокуюча знахідка на кордоні: чоловіка виявили підвішеним у цистерні з олією photo_camera 16:27 Синоптики про погоду на Великдень та поминальні дні: чого чекати українцям play_circle_filled 16:13 Вбивцю 92-річної пенсіонерки з Козятина засудили на 15 років play_circle_filled 15:58 Мільйонна недбалість у вінницькій колонії: юристу загрожує в'язниця 15:39 Вибух під час бійки у Піщанській громаді: двоє чоловіків травмовані 15:12 Дід Блогер із Високого і його музей: як уламки війни стали частиною новітньої історії України photo_camera 14:30 «Це не наше сміття, але це наше місто»: як молодь прибирала біля Вишенського озера (Пресслужба Сергія Кудлаєнко) 14:16 У Вінниці спалахнули склад на вулиці Гонти та будинок на проїзді Харчовиків photo_camera 13:31 Рецепт до Великодня: Мамина паска завжди найсмачніша, бо вона правильна photo_camera 13:20 Дитяча стоматологія у Вінниці: обирайте кращих дитячих стоматологів! (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up