Мешканці новоприєднаного району: "Без Вінниці нам було би краще"

Мешканці новоприєднаного району: "Без Вінниці нам було би краще"
Ірина Парфьонова розповідає, що за рік до них "цивілізація так і не добралася". Проблеми зі світлом, транспортом та зливовими каналізаціями, як вказують мешканці, тут вже не перший рік
  • У 2015 році поселення біля перехрестя Барського шосе та Келецької приєднали до Вінниці
  • Мешканці не задоволені. Через приєднання до міста в них тільки біда
  • Проблеми зі світлом, дорогами та транспортом, що не квапиться вирішувати міська влада

- Все через ремонт Барського шосе: підняли на кілька сантиметрів асфальт, а зливову каналізацію не поставили. І чомусь ще зробили ухил в бік житлових будинків. Коли йде сильна злива, то все сміття та відсів “зливається” в наші городи. Фура на швидкості піднімає таку хвилю, що ніяка огорожа не зупиняє, - каже мешканка цього району Лідія Шевчук.

Люди самотужки піднімають рівень бордюрів, щоб захистити свої подвір'я від водиМул та сміття після дощів у подвір’ї

Жителі району показали журналісту “20хвилин” свої подвір’я, щоб показати наслідки зливи, яка була у кінці червня. Щоб якось захиститися люди викладають мішки біля огорожі та самотужки підіймають рівень бордюрів.

Відео дня
 

- Тієї ночі ми з дитиною сиділи у сараї, бо у домі неможливо було знаходитися, - згадує Валентина Навроцька. - Вода протекла в дім, залила погріб, усе навколо сире. А зранку я побачила, що все що було на городі просто змило до будинку!

Сліди мулу також є в подвір’ї у представниці квартирного комітету Ірини Парфьонової. Вона більше всіх страждають від повіней, бо її будинок кутовий: знаходиться біля перехрестя Келецької та Барського шосе.

- Навіть огорожа з невисоким підмурком не врятовує. Постійно прошу чоловіка підняти ще вище бордюр, а він відповідає, що це нічого не дасть. Вода знайде інший вихід, - каже жінка.

Валентина Навроцька каже, що мішки - це один з бар'єрів для води на шляху до її подвір'яТа відсутність зливової каналізації, як вказують мешканці, це лише одна з багатьох проблем їх “селища” у складі Вінниці.

Ми ніби “гетто”

Невеличкий район знаходиться на перехресті Барського шосе та Келецької вулиці. Тут трохи менше 10 будинків. Люди впевнені, що через “мізерність” поселення в масштабах Вінниці, їх не помічають чиновники.

Перед світлофором на перехресті Барського шосе та Келецької новенька дорога із вм'ятинами. Люди кажуть, що її латають майже кожні півроку- Раніше ми були прикріплені до Якушинецької сільради, - каже мешканка одного з будинків Валентина Навроцька. - Тоді ми були теж самі по собі, але якось справлялися: збирали кошти на поточні проблеми, були збори мешканців. А в 2015 році ми стали “цивілізацією” - Вінниця прийняла нас. Думали, що нам допоможуть вирішити проблеми.

Але, як кажуть жителі майже нічого не змінилося: міській владі, як і сільській, все одно, що твориться в цьому районі.

- Немає дитячих майданчиків: дітки граються біля гаражів, домівок та на дорозі, по якій “літають” автівки. Раніше було краще: у нас був стадіон, садок. Все це роздала на паї районна влада, де жителі та приїжджі збудували собі будинки, гаражі. Міськвлада ж відправляє нам відписки. Ніби, ми вже не з Якушинцями, але ще не в Вінниці. В гетто ми, ось де, - каже пані Валентина.

“Блекаут” кілька разів на день

І це ще не все. Тягарем на плечах нових вінничан досі є давня проблема з відключенням світла.

Електричні стовпи є, а лампочок немає- Виключають світло по кілька разів на день, - розповідає чоловік на ім’я Олександр. - Тоді як поряд світлофори працюють, у багатоповерхівках є світло. Як нам розповіли у РЕС - наше міні-селище відноситься до третьої категорії. Тобто, спочатку місто, потім райони, і тільки згодом - ми. Зимою через це замерзаємо, бо в багатьох електричні котли.

Електромережа прокладена, але стовпи без ліхтарів. Мешканці кажуть, що для того, щоб створити вуличне освітлення, витягнули лампи з будинків на вулицю.

Зупинка є. А трамвай не зупиняється

Та найбільше обурення в місцевих викликає трамвайна зупинка на дорозі, яка з’єднує Келецьку та Барьске шосе. Є огорожа, платформи для зупинки, а трамваям заборонено тут брати пасажирів.

Для трамвайної зупинки вже зробили платформу та огорожу. А потім - проект відкликали, незважаючи на те, що вже були витрачені бюджетні кошти- Вони планували цю зупинку, зробили її, а нам роблять відписки, що нема нормативних вимог, - каже представник вуличного комітету Ірина Парфьонова.

Через це мешканцям будинків доводиться щодня пробігати “спринт”, зупинка якого знаходиться за 200 метрів від найближчої будівлі їхнього селища. А для пенсіонерів - це не подолана дистанція.

Про трамвайну зупинку, яку так і не запустили, у Департаменті енергетики, транспорту та зв’язку відповіли, що “відстань між зупинками “9 мікрорайон” та “100-річчя Вінницького трамваю відповідає вимогам”. А це - 400-600 метрів при дозволених 800 метрах в житлових районах індивідуальної забудови.

Влада дає тільки відписки

Незважаючи на те, що номінально, селище перейшло у міські межі, по факту - процес переходу не закінчений.

“На даний час проводяться відповідні заходи щодо прийняття до комунальної власності міста Вінниці об’єктів інженерної, транспортної та соціальної інфраструктури [...] Після завершення прийняття [...] будуть розглядатись питання, щодо їх будівництва, реконструкцїі та капітального ремонту”, - йдеться у відповіді від міського Департаменту комунального господарства.

- До речі, як бачите, нас перейменували, - каже одна з мешканок району. - Тепер ми живемо на вулиці Генетичній, хоча раніше була вулиця Барське шосе. І, зрозуміло, що ніхто не запитував нас. Чому перейменували? Не відомо.

Нагадаємо, у травні 2015 року Верховна Рада своїм рішенням збільшила територію міста Вінниці майже на третину. Зараз вона становить 11316, 97 гектарів.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (18)
  • Подоляк Віталій
    Я просто вас не розумію,яке ви маєте діло до цих жителів ,те що їм трохи не "повезло" з місцем проживання це не значить що їх потрібно обливати багном  як гопоту біля під'їзду.А з питань до зупинки в мене є окреме повідомлення до міської ради ,я просто хочу спитати... Чому водій трамвая не може просто відкрити двері?Та й знак розкладу приїзду трамвая теж можна поставити!Він все таки коштує не мільйон долларів)

    І все ж таки можна не відкривати двері коли на зупинці нікого немає ,а коли хтось є на зупинці він зможе просто нажати кнопку біля дверей трамвая.
  • Dennis Kuznetsov

    Сміття та поводження з твердими побутовими відходами – проблема багатьох населених пунктів.  Вирішити питання можна тільки об'єднавши зусилля декількох громад. Як саме можна успішно реалізувати подібний проект за моделлю DESPRO можна дізнатися на їх сайті тут:

    http://despro.org.ua/detsentral%D1%96zovan%D1%96-poslugi/povodzhennya-z-pobutovimi-v-dkhodami/

  • Анонім
    зупинку їм не відкрили, 200 метрів вони не можуть пройти, а поки там травая не було, ви як бігали по кілька кілометрів в день до найближчого транспорту? а тепер вам 200м делеко.



    Я от читаю і розумію що це справді гетто якесь. Туди явно відселили казкових оленів щоб подалі від якушинець були і подалі від людей.
    Анонім reply Анонім
    а це часом не мешканці того будинку який мали відселяти для побудови дороги до барського шоссе в нормальні сучасні квартити (з каналізацією, світлом, норм. траспортом і т.д.), але коли вони хитрожопі понаприписували до себе одразу по 10 чоловік і почали вимагати по декілька квартир замість своєї одної їх послали куди подалі і дорога пішла в обхід будинку.



    це ці мешканці? я правильно зрозумів автора сатті? )))
  • Dmitriy Novikov
    Раньше там куры ходили по дороге, теперь хоть не выпускают)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
17:02 Вінниця приймала студентський турнір з настільного тенісу: відомі переможці photo_camera 16:15 Вінниця відзначає Великдень. Як у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці освячували паски photo_camera 16:09 Об'єднані доброю справою: вінничани прибрали територію дитячого будинку перед святами photo_camera 15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera 09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблі та поранені photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up