Майстер мікромініатюри з Вінниці написав «Слава Україні» на волосі

Майстер мікромініатюри з Вінниці написав «Слава Україні» на волосі

«Зараз багато хто з митців намагається зробити свій внесок, не залишитись осторонь подій, що відбуваються в нашій країні. І я, звісно, небайдужий до цього, мене це також зачіпає. Захотілося лишити свій слід», - розповідає крихітних справ майстер Сергій Тєтєрін.

Вінничанин Сергій Тєтєрін – скульптор-мініатюрист, один з трьох віртуозів в Україні, які виготовляють унікальні мініатюрні фігурки. Такі витвори мистецтва можна побачити тільки під мікроскопом. Попри те, що за освітою чоловік музикант, своєю непростою, але цікавою справою зі створення крихітних чудес митець займається уже понад 14 років. «Першу свою роботу я створив, коли ще навчався у музичному училищі, - каже Сергій. «На зворотній стороні радянської копійки я написав прізвище та ім'я кожного з моїх одногрупників, а на обідку – Вінницьке музичне училище Леонтовича. Випуск 2001 року». Я залишив копію у музеї училища, але вона, мабуть, уже потемніла, все-таки латунь…»

Тонкій справі «вінницький лівша» вчився сам, методом спроб і помилок. Але натхнення він знайшов завдяки дідусеві. Михайло Маслюк, дід Сергія Тєтєріна, займався мікромініатюрою понад 50 років. На його рахунку близько 500 робіт. «Улюбленою темою дідуся були потяги. Він створив фігурку поїзду такої ж висоти, як макове зерно. Але поступово свої вироби він намагався зменшувати і досяг вражаючого результату: об`єм однієї з останніх скульптур діда був у 20 мільйонів разів менший від об`єму зернини маку! Ще він виготовив працюючий електромотор такої товщини, як волос. Йому за це навіть срібну медаль вручили у 70-ті», - посміхається Сергій.

Справа майстра мініатюрної скульптури поки що не виходить за рамки хобі. «Але я шукаю можливість займатися цим більше часу, повністю себе віддати», - пояснює він. «Хотілося б подорожувати та дивувати людей своїми виставками. Виставку своїх робіт я влаштовував у сквері Козицького, просто так, щоб людей зацікавити і підходили, дивилися, аж не присісти було, так дивувалися».

Відео дня

У Сергія завжди з собою є персональна виставка. Це його наручний годинник. На циферблаті, там де має бути трійка – витончена ваза з червоною квіткою.

Інші роботи не менш вражаючі: герб Вінниці на монеті, який можна розгледіти тільки з допомогою спеціальної лінзи, фігурка риби, вирізана з волоса або котушка з нитками, яка вміщується на кінчику голки – одне з найскладніших творінь митця.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Анонім

    Хочу щиро підтримати автора - Сергія Тетеріна: молодець! Його роботи вражають, вражає майстерність, на яку здатна людина. Бажаю подальших успіхів та натхнення в роботі! Потрібно подати заявку на участь у конкурсі "Видатні українці".

    А людям, що написали попередні коментарі хочу відповісти так: за вашою логікою ("корисності" та "легше жити") потрібно заборонити всі здобутки культури людства - літературу, музику, театри.... Яка ж від них користь? На хліб не намажеш.....
  • Дарья

    Це маразм, людині немає чим зайнятись. Від того, що він там собі нашкрябав, краще жити не стане.
  • zerro

    ще скачущий натовп добавити - так для повноти картини
  • Євгеній Ільчук

    це  мега перемога. заживемо тепер...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 29 квітня до 6 травня, які ви могли пропустити play_circle_filled 20:23 Учні сьомого ліцею на благодійному ярмарку зібрали 140 тисяч гривень на безпілотники для ЗСУ 19:42 ІТ-компанія допомагатиме Подільському зоопарку піклуватися про оленів, коней та орланів photo_camera 19:03 У Вінниці відзначатимуть 160-річчя Михайла Коцюбинського. Що саме запланували? Від читача 15:59 Командир батальйону полку ССО «Рейнджер» розповів про службу у спецпідрозділі 18:15 Субсидії на неопалювальний період: хто отримає автоматично, а кому треба переоформити 17:06 Оля Полякова долучилася до благодійного вечора, де зібрати сім мільйонів на потреби ЗСУ 16:10 Вакцина проти COVID від AstraZeneca може викликати тромби 15:10 Можливі зміни: дати останніх дзвоників та екзаменів у 2024 році 14:30 «Найголовніше, за що ми молимося — за нашу Перемогу». У храмах Вінниці відзначають Великдень play_circle_filled photo_camera 14:25 Українські майстри розписали 800 писанок і встановили рекорд photo_camera 13:13 Нові сектори з пенсійних питань для МВС у трьох областях: де їх знайти 12:34 Суд виніс вирок драгдилеру, який постачав наркотики до колонії 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:17 Скасування ‎статусу обмежено придатний. Що потрібно знати призовникам 10:25 «Пироговський пікнік» у Вінниці буде з благодійністю, майстер-класами, фудкортом (ПРОГРАМА) photo_camera 10:11 Вигідно відкласти пенсію. Як українське законодавство стимулює працювати довше? 09:48 рф завдала 5 ракетних, 69 авіаударів і 74 обстріли з систем залпового вогню. Є жертви серед цивільних 09:34 Першокласники 15-го вінницького ліцею завітали до рятувальників photo_camera 09:07 Діти-переселенці отримали тисячу ортопедичних рюкзаків з канцтоварами
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up