«Мама дуже любила життя і творчу молодь». Син Лідії Бєлозьорової започаткував театральну премію

- У Вінниці започаткували театральну премію для молодих митців «Лідія» на честь народної артистки України Лідії Бєлозьорової.
- Автором такої ініціативи став син артистки Володимир Бєлозьоров. У нього дізналися, коли і кому вручатимуть премію.
Днями у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського повідомили, що молодих митців відтепер відзначатимуть театральною премією.
Премію «Лідія» на честь народної артистки України Лідії Бєлозьорової, яка віддала нашому театру 50 років, започаткувала її родина, а колектив з радістю підтримав цю ініціативу.
«Адже ця відзнака — це не тільки вшанування пам’яті нашої колеги, а й стимул для молодих акторів, режисерів, художників, які працюють в театрі», — повідомили в театрі.
Премію «Лідія» присуджуватимуть за здобутки талановитих молодих театральних митців віком до 35 років, її вручатимуть переможцям у Міжнародний день театру.
Перша церемонія нагородження відбудеться 17 квітня, у день вшанування пам’яті Лідії Бєлозьорової з нагоди 80-річчя від дня її народження. На її честь колеги зіграють романтичну драму «У неділю рано зілля копала…», в якій акторка втілила сценічні образи Тетянки та Маври.
У театрі зазначили, що премія буде щорічною, кошти на неї виділятиме родина акторки. Ми зв'язалися з сином актриси Володимиром Бєлозьоровим і дізналися більше про театральну премію.
Підтримка талановитої молоді
Нам усім відомий вислів про те, що людина живе рівно стільки, скільки вона живе в наших серцях. За словами Володимира Бєлозьорова, він з родиною вирішив започаткувати театральну премію для молодих талантів, тому що його мама, народна артистка України Лідія Бєльозьорова, все своє життя присвятила культурі, мистецтву, рідному театру, улюбленому місту Вінниця, улюбленій країні.
— Мама дуже любила життя і особливо молодь. Творчу молодь, — розповідає Володимир. — Вона говорила, що це наше майбутнє, і тому допомагала молодим акторам чим могла. Тому я вважаю за необхідне продовжити її підтримку молоді. Разом із керівництвом театру та з художньою радою започаткували премію за відданість професії «Лідія» — на честь Лідії Бєлозьорової.
Артистка театру і кіно Лідія Бєлозьорова сама була неодноразово відзначена творчими відзнаками.
— Мені здається, усі премії і нагороди, якими нагороджували акторів в Україні, були і у неї, — каже Бєлозьоров. — Нагороди за розвиток і популяризацію культури Вінниччини, за 50-річчя на сцені Вінницького театру. Більше сотні ролей у виставах, відзнака за визначний внесок у фільмографію України, орден Княгині Ольги — хіба це не заслуга? Їй завжди дуже боліло за театр і за Україну. У 2020 році, після ювілейного бенефісу, Лідія Олексіївна запросила на сцену військових, які сиділи в залі, і усі зібрані подарунки та кошти передала до військового шпиталю. Дійсно Народна артистка України.
Церемонія нагородження театральною премією відбуватиметься щорічно у день святкування Міжнародного дня театру найкращому акторові/акторці віком до 35 років. Лауреата буде нагороджено статуеткою, почесною грамотою та грошовою премією.
— Ще маю прохання до міста і неодноразово звертався з пропозицією до депутатів про перейменування однієї з вулиць міста Вінниці на ім'я Лідії Бєлозьорової, — зазначив син артистки. — На жаль, достукатися до тих, хто може цьому посприяти, складно. Але пам'ять про життя Лідії Бєлозьорової та її творчість буде жити в пам'яті людей, які близькі до мистецтва не на словах.
Артистка театру і кіно
Нагадаємо, 31 березня 1945 року у Херсоні в родині Олексія та Клавдії Вакул народилася світла дівчинка, яку одарували сильним ім’ям Лідія. Вперше вийшла на сцену театру в рідному місті у 17 років і до останньої миті життя залишалася відданою професії, вірною сцені.
Випускниця Київського державного інституту театрального мистецтва імені І.Карпенка-Карого. Яскраво засяяла її Зірка у Львівському академічному драматичному театрі ім. М.Заньковецької.
Вінницькій сцені віддано служила протягом 50 років. Тут зіграла понад 100 ролей у музичних та драматичних виставах. Її Одарка, Наталка Полтавка, Голда, Баядера, Мірандоліна, Ханума, Любов Хведорівна, Бобренчиха, Памела, Бернарда Альба, Войницька, Марселіна, мама Марія, Фенна Степанівна, Вронська, Мавра, місіс Хіггінс, Єлизавета Прокопівна вражали багатогранністю таланту Великої Акторки.
На кіностудії О. Довженка знялась у кінострічках «Веселі Жабокричі» та «Пропала грамота», які увійшли до Золотого фонду кінематографії України.
Серце артистки Вінницького академічного музико-драматичний театру імені Миколи Садовського, народної артистки України Лідії Бєлозьорової перестало битися 15 лютого 2022 року.
Читайте також:
«Карпачов сказав, що в мене немає недоліків»: переможниця проекту «Супермама» Ірина Василевська
«Це моє переродження»: художниця Світлана Сулима відкрила виставку «SVILAMIYA. Шлях до себе»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Василь ВернигораГідний син своєї матері.
-
Olena KovalenkoДякую!
-
Людмила ЗемелькоБраво сину!
-
Катя👍👍