Легендарні Beatles і їх Yellow Submarine з’являться у Вінниці

Легендарні Beatles і їх Yellow Submarine  з’являться у Вінниці
Неперевершена четвірка: Джон Леннон, Пол Маккартні, Джордж Харрісон і Рінго Старр можуть стати «завсідниками» вінницького скверу. Городяни зможуть пофотаграфуватися з ними та послухати їх пісень. Взяти автограф не вийде…

Ліверпуль назавжди. Неофіційну назву одного з вінницьких скверів можуть цілком офіційно закріпити на папері, точніше, в буквальному сенсі, на камені. Якщо ідею головного архітектора міста Олександра Рекути підтримає мерія і городяни, сквер, біля Макдональдса, який корінні вінничани називають Ліверпуль, може отримати і новий вигляд, і навіть звучання.

- На даний момент уже є попередній проект цього скверу. Я презентував ідею керівництву міста, вони сприйняли її позитивно і дали доручення зайнятися кресленнями та скласти кошторис, - розповідає автор ідеї, головний архітектор міста Олександр Рекута. – Далі, вже на підставі кошторису, буде визначатися фінансування: чи це будуть бюджетні кошти, співфінансування, чи можливо долучитися до реалізації цієї ідеї захочуть і вінничани. У будь-якому випадку, це не буде якась захмарна сума.

Власне сама ідея полягає у комплексному благоустрої існуючого скверу так, щоб в результаті пов’язати його з англійським містом Ліверпуль.

Відео дня

- А тепер давайте подумаємо, з чим ми пов’язуємо в першу чергу це місто? – каже Олександр Рекута. – Правильно, з ліверпульською четвіркою Beatles. Знаєте, в свій час журнал «Rolling Stone» поставив їх на перше місце списку найвидатніших виконавців усіх часів. У світі, та і в Україні є дуже багато клубів «бітломанів», думаю, є такі і у Вінниці. Зрештою, самі по собі Beatles достойні бути представлені у вінницькому середовищі. Словом, пропонується така собі сучасна арт-композиція. Це будуть чотири жовті промені, викладені з бруківки, які у вечірній час будуть підтримуватися штучним освітленням, як на Майдані Незалежності. Самі промені символізуватимуть видатних осіб Джона Леннона, Пола Маккартні, Джорджа Харрісона і Рінго Старра. А в центрі скверу (ближче до 17 школи) з’являться  і фігури музикантів, які будуть виготовлені з сучасних матеріалів: орг-скла, металу, пластику, можливо сплавів. Це не скульптури, не пам’ятники, відтак не потрібно проходити довгу процедуру, пов’язану з їх встановленням. Традиційних граніту чи мармуру не буде. Фігури музикантів будуть приблизно у людський зріст та стоятимуть на напівкруглій сцені. Я хотів би, щоб вона як і годиться була дерев’яною, з якісного покриття. Перед нею буде надпис «Ліверпуль». Позаду – та  сама Yellow Submarine, про яку співає четвірка. А ще далі, за нею, образ хвиль, де, начебто пливе цей жовтий човен.

Сам він, за словами Олександра Рекути, точніше, контури човна, будуть зроблені так, щоб туди можна було зайти, сфотографуватися з «бітлами» і просто посидіти.

Крім того, передбачається благоустрій самого скверу. Планується заміна бруківки, нове озеленення, світильники, а також реконструкція лавочок, підпірної стінки біля 17 школи та паркану. В тому числі, не виключено, що оновиться і вигляд огорожі, ближче до Соборної, біля Макдональдса.

- Хотілося б замінити її на більш стильну, щоб в результаті, після усіх робіт сквер зазвучав інакше, - каже головний архітектор міста.

Якщо задумка втілиться в життя, то Ліверпуль може зазвучати в буквальному сенсі: під вокал та гітару Джона Леннона і Пола Маккартні, соло-гітару та вокал Джорджа Харрісона і ударні Рінго Старра. Щогодини тут планується вмикати інший альбом Beatles.

До речі, за словами історика Олександра Федоришена, саме з «бітлами» власне і пов’язана одна із версій виникнення назви скверу – Ліверпуль.

- Вона з’явилась десь в 70-80 кроках. Сьогоднішні сорокарічні розповідають, що на фоні популярності цієї групи в Радянському Союзі, саме тут, поруч з творами Висоцького та Цоя, лунали і пісні Beatles, - каже він. – Втім, є й інша версія. Вона пов’язана з тим, що на тому місці, де сьогодні приблизно стоїть Макдональдс, був кафетерій «Криниченька», де поряд з іншим, продавалися смачні пиріжки з лівером… Зрештою, думаю, що правда, істинного походження назви десь посередині – на перетині цих двох версій.

Водночас, за словами найстарішого КВН-ника Вінниці Олександра Шемета, назва Ліверпуль, так само як і багато інших - скоріше за все дань моді.

- Мікрорайони в першу чергу називали ті, хто там жив, кожен хотів якось виділитися, і з’являлися назви, - каже він. - Принаймні, з пиріжками з лівером Ліверпуль навряд чи можна пов’язувати, вони продавалися напроти - там, де зараз бібліотека, в “Криниченці” вони теж були, але не як основний товар, кафетерій більше спеціалізувався на здобі... Але як би там не було, як на мене, Beatles можна ставити де завгодно, місце в центрі - досить непогано підходить для цього.

Втім, якщо все вийде і ідея з «перевтіленням» вінницького Ліверпулю здійсниться, за словами головного архітектора міста, не виключено, що в перспективі свої символи отримають і інші неофіційні райони міста.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (18)
  • Anonymous
    Фу гей.
  • Anonymous
    И фсьо. И то на кристмасс только. А теперь посмотрим что там у ватников. У меня здесь 5 FM каналов передают только классическую музыку. Чайковский, Рахманинов, Бородин, Глинка, Прокофьев, Шостакович, Мусоргский, Глазунов, Глиер, Скрябин, Римский-Корсаков и много других - в эфире круглые сутки.
  • Anonymous
    Как минимум всемирно известный Щедрик )). Я выше дал ссылку посмотрите.
  • Anonymous
    Но сначала вижу желтые кирпичные дорожки, которые ассоциируются совсем с другим шедевром:
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:12 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 9 липня 09:28 Чоловік з Ямполя обіцяв переправити через кордон, але потрапив під домашній арешт 08:22 Понад 200 ракет та дронів одночасно. Вінниччина пережила шість годин повітряної тривоги 08:14 Вітаємо Михайла та Федора. Свято, іменини, заборони та прикмети 9 липня Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 21:01 П'яний вінничанин на Volkswagen «літав» Немирівським шосе 20:12 Тріумф на Чемпіонаті світу. Вінницькі юніори здобули 8 медалей у спортивній радіопеленгації 20:12 «Чи здоровий сон у вінничан?»: професор б’є на сполох і радить, як приборкати шум у місті 19:15 «Дайте, я перевірю вашу сумку»: права споживачів, які найчастіше порушуються в магазинах 19:08 П'яне застілля закінчилося пограбуванням: чоловік побив жінку та забрав її речі 18:49 Стартує відкритий чемпіонат Вінниці з пляжного футболу серед чоловічих команд 18:23 Вінничанам із порушенням зору розповіли, як виявляти дезінформацію та фейки 18:05 НМТ-2025 у цифрах: що показали результати по Україні та як відзначилась Вінниччина photo_camera 18:04 У селі Гулі 14-річний мопедист потрапив у ДТП: його госпіталізували 17:17 У Вінниці зафіксували новий температурний рекорд. Про що варто памʼятати під час спеки? 17:17 Нашому малюку шість місяців — і він уже плаває!» Як у Вінниці з’явилися басейни Kinder SPA (Новини компаній) 16:40 Задушили та закопали: на Вінниччині винесли вирок за жорстокий розбій та вбивство 15:03 На Вінниччині п'яні хулігани побили 64-річного чоловіка палицями photo_camera 14:30 Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова: освіта майбутнього (Новини компаній) 14:13 Другий шанс на життя. Що планують зробити з колишнім санаторієм на Старому місті? photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up