З початку цього року селище Десна об’єдналося з Вінницею і разом з містом утворили об’єднану територіальну громаду. Як наслідок, Десна отримала більше фінансів і тепер в селищі виконують ремонти інфраструктури.
Цієї осені тут почали ремонтувати головну дорогу по вулиці Гагаріна. Будівельники заасфальтували дорогу до дитсадка, де раніше була «грунтовка». Поряд зробили основу під тротуари.
Крім того, неподалік зробили нову зупинку громадського транспорту та заасфальтували розворотне коло для громадського транспорту.
Місцеві жителі Юрій та Людмила задоволені роботою, але переймаються, що «дорога тут ненадовго»:
— Бачите, ось ці фури? — жителі вказують на вантажівки біля комбінату хлібопродуктів — Кожна з них вагою десятки тонн. І всі вони їздять цією дорогою, тому навряд чи після зими від неї щось залишиться.
Селища староста Галина Обливач каже, що зверталася до департаменту транспорту міськради, аби ті погодили встановлення обмежувачів:
— Треба забороняючі знаки та фізичні обмежувачі, типу «лежачих поліцейських», щоб крупногабаритні фури не заїжджали в напрямку дитсадка. Попередньо, отримала погодження від органів міської ради, — каже Обливач.
Крім того, у 2019-му відремонтують ділянку дороги від комбінату хлібопродуктів й до виїзду з селища та відремонтувати під’їзну дорогу, на жахливий стан якої нарікають місцеві жителі. Плюс, чиновники обіцяють, що вздовж дороги по Гагаріна збудують новий тротуар.
За словами міського голови Сергія Моргунова, на цей ремонт витратили 6 мільйонів гривень державної субвенції, а так в них є плани на розвиток Десни на найближчі п’ять років.
Загалом, ремонт дороги розрахований на дві черги та 18 мільйонів гривень. Підрядником є хмельницьке підприємство — ПрАТ Хмельницьке ШБУ №56.
ДОВІДКА. За інформацією міськради, крім ремонту дороги в Десні в цьому році в навчально-виховному комплексі було встановлено систему очистки води, придбано меблі та інше обладнання в рамках освітньої реформи «Нова українська школа».
— До двох багатоповерхівок вже прокладено нову гілку водогону, яку залишилося під'єднати до мережі водопостачання. Це було зроблено за кошти Вінницької міської ОТГ. Субвенція складала 280 тисяч гривень. Раніше мешканці будинків отримували воду від місцевого підприємства, що не було для них зручно, — каже селищна староста Галина Обливач.
Для амбулаторії сімейного лікаря готується тендер на придбання сечового та гематологічного аналізаторів (для проведення загальних аналізів на місці, щоб людям не потрібно було їхати до Вінниці). Закупити обладнання планується до кінця року.
У 2019 році в колишньому приміщенні сільської ради створено віддалене робоче місце адміністратора Прозорого офісу. Наразі надаються послуги з реєстрації місця проживання громадян та приймаються документи для виготовлення Муніципальної карти вінничанина.
Чи доцільно було об'єднуватися Вінниці та Десні?
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер