Хмельничани з «Правого сектору» вимагали в облраді підняти червоно-чорний прапор

Хмельничани з «Правого сектору» вимагали в облраді підняти червоно-чорний прапор
«Це не заміна державного прапору, не є стягом якоїсь політичної партії — це прапор визвольної боротьби українського народу.»
  • На сесії Вінницької облради депутати від партії «Свобода» подали проект рішення, за яким на адміністративних будівлях мали б піднімати революційний стяг ОУН. А їм на підтримку приїхали хмельничани з «Правого сектору». Але питання так і не затвердили.

Сьогодні, 29 березня, відкрили чергову 30 сесію облради. Але вона розпочалася з вигуків «Ганьба». Депутат від «Свободи» Валерій Скрипченко помітив, що питання затверджені на президії відрізняються від винесених на сесії.

Зокрема, питання «Про вшанування пам’яті Героїв національно-визвольних змагань» із 36 стало 62 у порядку денному. У результаті цього дві фракції депутатів заблокували трибуну і була оголошена перерва.

— Чому питання перемістили у кінець? Воно неважливе? У нас, у Кам'янець-Подільській міськраді в Хмельницькій області, якщо депутати бачать, що люди прийшли на якесь певне питання, то вони голосують схвально, щоб його підняти вище. Чому ж тоді тут депутати не підтримують? Тим паче, що прийшли учасники АТО, — казав командир сьомої резервної сотні Правого сектору  Хмельниччини Олександр Попов.

У проекті рішення що на адмінбудинку облради та інших будівель на Вінниччини рекомендувати підняття революційного стяга ОУН у певні дати, що пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв. Зокрема, прапор треба піднімати 1 січня — на день народження голови Проводу ОУН Степана Бандери; у четверту неділю травня — Свято Героїв; 14 жовтня – День захисника України, день створення УПА та на інші визначні дати.

Відео дня

Для підтримки цього рішення у Вінницю приїхали представники ДУК «Правий сектор» з Хмельниччини. Проте навіть з їх підтримкою, рішення не вдалося прийняти: після чергової перерви обласних депутатів вже було замало для кворуму і голова облради Анатолій Олійник оголосив сесію закритою. Розглянули тільки 7 питань із 72.

Запитуємо про враження від сесії у хмельничан.

— Червоно-чорний прапор стає індикатором свідомості кожного українця і його позиції: за Україну або проти, — продовжує розповідати Попов. — Свій прапор ми їм не залишили. Він продірявлений кулями, з фронту. О це таке ставлення ворога до нашого прапору. А якщо тут депутат говорить, що не хоче бачити цей прапор на адмінбудівлі, то яке до нього має бути ставлення?, — сказав командир сьомої резервної сотні Правого  Хмельниччини Олександр Попов.

Питаємо, чи будуть приїжджати на наступну сесію облради? Та чого очікують?

— Сподіваюсь, що депутати знайдуть якийсь компроміс та підтримають рішення. Це не заміна державного прапору, не є стягом якоїсь політичної партії — це прапор визвольної боротьби українського народу.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (22)
  • Olvol

    Практически никто здесь не поддержал их! Вот это и есть настоящее отношение к этим вымогателям
  • Olvol

    Чому представники Хмельницька  не мітингували в Хмельницьку? Там теж є обласна рада

    З.А.Глядач reply Olvol

    Напевне тому,що там їх вже дуже добре знають. А тепер їх взнають і у Вінниці.
  • Тутейшій

    Прапор, що його привезли з фронту - зрозуміло... Це свого роду реліквія. Але вимога отак просто змінити (чи доповнити) державну символіку на власний россуд-  в кращому разі чергова спроба нагадати про себе. А навіщо? Наявність камуфляжу та посвідчення УБД не дає право ні на що, окрім обіцяних державою пільг. Не дають пільг - того й вимагайте, до чого тут прапор і всі ці шоу бородатих??
  • Николай Энэми

    Когда уже эти олигрофены повыздыхают от цирроза?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Тариф на світло. В Міненерго розповіли, чи будуть нові підвищення на електроенергію 20:08 «Чілдрен Кінофест»: вінницьких дітлахів запрошують безкоштовно у кіно 20:00 ЖК "Барський" - ідеальний вибір для тих, хто шукає комфортне житло Вінниці (Новини компаній) 19:25 «Поцілував ще сплячого сина і поїхав». Вдова офіцера Дмитра Лізавенка просить підписати петицію photo_camera Від читача 09:33 Чи був шанс у Брюса Вілліса, Джека Ніколсона та Верни Блум попередити деменцію? 18:53 Вистрілив в голову та спалив авто: на Вінниччині жорстокому вбивці повідомили підозру 18:18 «Більшістю можна користуватися»: за два дні у Вінниці перевірили понад 1200 найпростіших укриттів photo_camera 17:56 Сховатися від міської суєти. У Ладижині відновили стародавню «панську» криницю 17:05 «Нас кинули». Пайовики в ЖК «Джерельний» скаржаться на забудовника play_circle_filled photo_camera 16:50 Смертельні аварії неділі: загинули пасажири BMW, в яку врізався Volkswagen 16:15 Що робити з кліщем і з собою, якщо раптом ви стали харчовим ланцюжком? 16:09 «Хтось каже неправду». Чи отримає мати 15 мільйонів гривень за сина? 15:44 Нова родина для Жені та Лізи: у Вінниці створили прийомну сім'ю 15:03 До 24 червня не курсуватимуть потяги до Карпат через капремонт ділянки 13:55 Зрадники серед нас. Вінничанин фотографував підрозділи Нацгвардії та Повітряних сил 13:30 Успішно проведено "Благодійну вечерю" кошти з якої було залучено на підтримку ЗСУ та ВПО (Новини компаній) 12:39 На Гонти водій на вантажівці збив на смерть 16-річну дівчинку 12:30 Сергій Кудлаєнко, керівник міського осередку ГО «Ми — Вінничани», відкрив офіс для підтримки військових і цивільних (Блог С.Кудлаєнко) 12:00 Взяли «на гарячому». Лісник на Вінниччині за хабар продав деревину 11:14 Вінничанам блокують рахунки за борги. Дізнались, як перевірити інформацію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up