Сьогодні, 29 березня, відкрили чергову 30 сесію облради. Але вона розпочалася з вигуків «Ганьба». Депутат від «Свободи» Валерій Скрипченко помітив, що питання затверджені на президії відрізняються від винесених на сесії.
Зокрема, питання «Про вшанування пам’яті Героїв національно-визвольних змагань» із 36 стало 62 у порядку денному. У результаті цього дві фракції депутатів заблокували трибуну і була оголошена перерва.
— Чому питання перемістили у кінець? Воно неважливе? У нас, у Кам'янець-Подільській міськраді в Хмельницькій області, якщо депутати бачать, що люди прийшли на якесь певне питання, то вони голосують схвально, щоб його підняти вище. Чому ж тоді тут депутати не підтримують? Тим паче, що прийшли учасники АТО, — казав командир сьомої резервної сотні Правого сектору Хмельниччини Олександр Попов.
У проекті рішення що на адмінбудинку облради та інших будівель на Вінниччини рекомендувати підняття революційного стяга ОУН у певні дати, що пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв. Зокрема, прапор треба піднімати 1 січня — на день народження голови Проводу ОУН Степана Бандери; у четверту неділю травня — Свято Героїв; 14 жовтня – День захисника України, день створення УПА та на інші визначні дати.
Для підтримки цього рішення у Вінницю приїхали представники ДУК «Правий сектор» з Хмельниччини. Проте навіть з їх підтримкою, рішення не вдалося прийняти: після чергової перерви обласних депутатів вже було замало для кворуму і голова облради Анатолій Олійник оголосив сесію закритою. Розглянули тільки 7 питань із 72.
Запитуємо про враження від сесії у хмельничан.
— Червоно-чорний прапор стає індикатором свідомості кожного українця і його позиції: за Україну або проти, — продовжує розповідати Попов. — Свій прапор ми їм не залишили. Він продірявлений кулями, з фронту. О це таке ставлення ворога до нашого прапору. А якщо тут депутат говорить, що не хоче бачити цей прапор на адмінбудівлі, то яке до нього має бути ставлення?, — сказав командир сьомої резервної сотні Правого Хмельниччини Олександр Попов.
Питаємо, чи будуть приїжджати на наступну сесію облради? Та чого очікують?
— Сподіваюсь, що депутати знайдуть якийсь компроміс та підтримають рішення. Це не заміна державного прапору, не є стягом якоїсь політичної партії — це прапор визвольної боротьби українського народу.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер