Грандіозна феєрія опери триває. Чим дивує другий день OPERAFEST TULCHYN-2021

Грандіозна феєрія опери триває. Чим дивує другий день OPERAFEST TULCHYN-2021
  • У Тульчині на території легендарного Палацу Потоцьких триває четвертий Міжнародний фестиваль OPERAFEST TULCHYN.
  • У суботу, 28 серпня, глядачам презентують відразу чотири яскраві постановки: мюзикл «Аліса в Країні чудес», балет «Майська ніч», оперу «Ярослав Мудрий», фентезі рок-оперу аніме «Орфей та Еврідіка назавжди».
  • Дивіться у нашому репортажі, як розпочався другий фестивальний день масштабного open air.

На Вінниччині продовжується свято високого й яскравого мистецтва — четвертий Міжнародний фестиваль OPERAFEST TULCHYN-2021. 

— Високе мистецтво — це завжди велике піднесення, позитивні емоції, свобода духу та віра в найкраще. Оперний фестиваль, який відбувається просто неба, —  грандіозне музичне свято, що поєднує велику класику та демократизм сучасності. Це унікальна атмосфера, найвищий професіоналізм і незабутні враження, — сказав вчора під час відкриття фестивалю голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий. — Ми пишаємося, що OPERAFEST TULCHYN у 2021 році увійшов до рейтингу 12 знакових культурних подій України за результатами оцінки Українського культурного фонду, а місто Тульчин нині очолює рейтинг претендентів на звання «Мала культурна столиця України-2022».

Сьогодні ж, 28 липня, насолодитись мюзиклами, операми й балетом просто неба прийшли тисячі глядачів. Точніше, за підрахунками організаторів, на першу виставу завітало близько п’яти тисяч гостей-поціновувачів опери. Це й не дивно, за вже традиційним фестивалем у Тульчині всі встигли засумувати — минулоріч через карантин OPERAFEST довелось перенести.

Відео дня

А допоки ще є трохи часу до першої вистави, встигаємо прогулятись територією Палацу Потоцьких. Організатори встановили тут декілька різнобарвних декорацій та фотозон. Охочих зробити пам’ятне фото на згадку про останні літні вихідні на фестивалі вишикувались навіть невеликі черги. 

Тепер повернімось до сцени. О 16.00 тут розпочалась перша вистава — фантастична подорож за романом-казкою Льюїса Керрола «Аліса в Країні Чудес». І хоч цей мюзикл, презентований Вінницьким академічно-драматичним театром імені Миколи Садовського, розрахований більше на дітей, отримати задоволення від нього змогли глядачі абсолютно різного віку.  Дітлахи разом із акторами співали й танцювали, а дорослі самі ніби «скинули» кілька років — посмішки з їхніх облич просто не сходили. 

Маємо сказати, що вже традиційно вистави вінницького драмтеатру, навіть на основі відомих сюжетів, виглядають дуже самобутньо й по-сучасному. Казкові персонажі буквально говорять з маленькими глядачами їхньою мовою, співають казкових пісень під музичний супровід перевірених часом хітів, жартують і всіляко підтримують відчуття чуда й всеосяжної фантазії. 

Буквально за кілька хвилин Аліса, Чеширський Кіт, ексцентричний Капелюшник, дивакуватий Кролик і решта персонажів перетворились на добрих знайомих для кожного відвідувача OPERAFEST TULCHYN-2021.

Вражаючим фактом є те, що Вінницький обласний музично-драматичний театр імені Миколи Садовського цьогоріч вперше презентував виставу на сцені оперного фестивалю.

Як розповідає режисер спектаклю «Аліса в Країні Чудес», заслужений артист України Петро Авраменко, переформатувати дитячий мюзикл під open air було непростим завданням, але цілком можливим і цікавим. У дечому навіть експериментальним. 

— Надзвичайно радий, що ви запросили нас на такий проєкт, — говорить режисер спектаклю «Аліса в Країні Чудес» Петро Авраменко. — Першою чергою, це є справді випробуванням і для режисера, і для акторів, тому що перенести дійство, яке відбувається на сцені, у площину формату вуличного — складно. Та всі репетиції і хвилювання виправдали себе, виправдались тими посмішками дітей і дорослих, які ми сьогодні бачили, й це надзвичайно прекрасно. 

Пояснює режисер-постановник і вибір самої казки. Каже, тут все просто, люди забули, як це читати хороші історії, бо все у нашому світі замінює інтернет і соціальні мережі.

— У нас вже був такий досвід, коли діти після перегляду вистави говорили, що прийдуть додому й щось прочитають, — говорить далі Петро Авраменко. — Подібне нам говорили й батьки (сміється - прим.авт).

Тут маємо пояснити, що у сюжеті мюзиклу книга також відіграє одну з ключових ролей. Вона і є відповіддю на численні питання Аліси. Тому, можемо сказати, дитяча казка у перепрочитанні акторів і режисерів театру Садовського стає ніби закликом до маленьких глядачів досліджувати світ довкола себе й не забувати, що допомогти із цим може звичайна, на перший погляд, книга. 

Ділиться враженнями від мюзиклу під відкритим небом і виконавиця ролі Аліси.

— Я можу сказати, що чудова нагода була поспілкуватися з такою кількістю людей, глядачів, які були присутні на виставі. Поділитися з ними нашою головною думкою і метою, з якою ми приїхали, та розповісти те, що закладав режисер і загалом автор казки «Аліса в Країні Чудес». Мені здається, що нам це вдалося, — ділиться враженнями одразу по завершенню вистави артистка Вінницького драмтеатру Єлизавета Гриценко. — І я сподіваюсь, що ця казочка сподобалась не тільки наймолодшим глядачам, але і дорослим. Адже там багато є всього мудрого.


 

Далі глядачі мали змогу поринути у неповторний світ українського фольклору й чуттєвої історії кохання. У такий дивовижний всесвіт усіх переніс балет «Майська ніч» у виконанні «Київської Опери».  

Крім власне танців, гоголівську історію презентували київські митці й хором. Такий співочий супровід тільки додав дійству неповторної атмосфери.

А вже згаданими танцями артисти майстерно передали гумор повісті, розкрили колорит персонажів й ніжні ліричні почуття головних героїв. 

— Ми щасливі, що нарешті після двох років локдауну й перенесення фестивалі маємо можливість зустрітись і побачити так багато глядачів — це справді щастя, — каже хормейстер-постановниця Анжела Масленнікова. — Взагалі, наші вистави для сімейного перегляду, їх можуть дивитись і діти, і дорослі. Тут, на фестивалі, аура для артистів дуже хороша, нам дуже  важливий зворотній зв’язок, бо дуже важко надихнутись навіть найвищим мистецтвом без публіки. Щобільше, вся публіка приїхала сюди вже свідомою — оплески п'яти тисяч відвідувачів відчуваються особливо!

Зазначимо, що на вечір організатори підготували ще дві дивовижні постановки — оперу «Ярослав Мудрий» та фентезі рок-оперу аніме «Орфей та Еврідіка назавжди». Тому обов’язково слідкуйте за продовженням нашого репортажу на сайті 20minut.ua й шукайте себе на світлинах з фестивалю. 

 

 

Читайте також:

Фестиваль OPERAFEST TULCHYN розпочато! Подивіться, як відбулось відкриття

«Вічним залишається лише мистецтво»: фоторепортаж з першого дня OperaFest Tulchyn

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Читач68
    п'ятниця- робочий день
    субота- робочий день.
    Для кого фестиваль?,
    Чи розрахунок тільки на місцевих?

keyboard_arrow_up