Гвардієць, 28-річний старший солдат Андрій Карась, лежить у сирій землі. Його поховали на цвинтарі у місті Бар, де проживає мати. У неї він був єдиною дитиною. Сиротою залишилася крихітка-донечка: на час загибелі батька у травні нинішнього року їй ще не виповнилося навіть одного року. Вдовою залишилася молода дружина.
Тим часом 35-річний підозрюваний у смерті військового просить суд випустити його з ізолятора. Навіть не під домашній арешт. Під м’якше покарання — особисте зобов’язання.
Адвокат намагався довести, що підозра необґрунтована, а ризики — відсутні.
Колегія суддів обласного Апеляційного суду розглядала його скаргу 5 серпня. Рішення суду першої інстанції про тримання під вартою без права внесення застави залишено без змін.
Поліція затримала 35-річного підозрюваного по гарячих слідах, точніше, по слідах крові. Йому оголосили підозру у вчиненні проникаючого ножового поранення військового у черевну порожнину. Ще живим його виявив вночі поліцейський патруль неподалік будинку, де він винаймав квартиру. Чоловік лежав у крові. Викликали швидку. Доставили до лікарні. Від отриманих травм молодий чоловік помер у реанімації.
У коментарі 20minut.ua керівник пре-служби обласної поліції Анна Олійник говорила, що затриманий зізнався у тому, що між ним і військовим (чоловік був у цивільному одязі – Авт.), виник конфлікт.
Тепер говорить інше
—Під час судового засідання підозрюваний категорично заперечував свою участь у пред’явленому йому звинуваченні, — каже прес-секретар суду Надія Чорна. — Стверджував також, що ніж не його.
Це вже друга його апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції. Спочатку він скористався цим правом після затримання, другий раз — після прийняття рішення про продовження тримання під вартою.
—Позиція прокуратури однозначна: запобіжний захід обрано правильний, — розповів 20minut.ua прокурор обласної прокуратури Володимир Новак. — По-перше, експертизою доведено, що ніж у руках тримав саме він. По-друге, затриманий особисто показав, де знаходяться речові докази. По-третє, раніше його вже було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення. Таке рішення стосовно затриманого є у матеріалах слідства.
Тоді його звільнили від кримінальної відповідальності за певних обставин.
Все це дає підстави для тримання такої людини під вартою. Аби уникнути можливих ризиків.
Прокурор уточнює, що за вчинене правопорушення передбачено покарання від семи до десяти років (ч. 2 ст. 121 ККУ, умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).
Умовне покарання відсутнє. У зв’язку з такою суворістю, особа може переховуватися, може вчинити інший злочин, впливати на свідків. Крім того, нема даних, що він мав роботу, працював.
Нагадаємо, 24 травня о другій ночі у Вінниці смертельно поранили військового, старшого солдата в/ч 3008 Андрія Карася. Про це йшлося у повідомленні на Фейсбуці частини.
Його виявили патрульні поліцейські з ножовим пораненням черевної порожнини. Це був вихідний день. Військовий одягнутий у цивільний одяг.
Після доправлення до лікарні каретою швидкої медики діагностували в нього проникаюче ножове поранення черевної порожнини. Під час надання допомоги в реанімаційному відділенні потерпілий помер.
Андрій Карась народився у місті Бар. У в/ч 3008 з 2016 року. Був водієм. Неодноразово виконував службово-бойові завдання у районі проведення АТО/ООС.
У повідомленні також зазначено, що старший солдат мав гарну репутацію. Так само позитивно про нього відгукуються земляки.
Кримінальне провадження розслідує поліція за процесуального керівництва прокуратури за ч. 2 ст. 121 ККУ, умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер