«Є робота для ДБР». П’ятий день протесту під стінами спиртозаводу у Тростянці. Чого досягли?

«Є робота для ДБР». П’ятий день протесту під стінами спиртозаводу у Тростянці. Чого досягли?
-Ганьба спиртозаводу, від якого душиться народ! - напис на одному з плакатів пікетувальників
  • П’ятий день поспіль у Тростянці вимагають зупинити роботу спиртозаводу
  • Таке рішення прийняла обласна влада, але на заводі проігнорували ухвалений документ
  • Люди перекрили виїзд з підприємства, оголосили акцію безстроковою
  • Чого добиваються? Що говорить обласна влада і керівництво заводу?

У незвичний спосіб відзначили у Тростянці День Конституції України. На урочистості частина людей прийшла з… масками на обличчі. Після завершення заходу колона місцевих жителів вирушила до воріт спиртзаводу. Вони приєдналися до тих, хто в той час чергував біля заводських воріт. На заводі не очищають відходи. Від них утворюється сморід, що завдає шкоди здоров’ю місцевих жителів.

Як починалася акція?

Безстрокову акцію мешканці Тростянця оголосили 25 червня. Повідомлення про це розміщено на сайті Тростянецької селищної ОТГ.

Відео дня

-На безстрокову акцію жителі селища вийшли, щоб припинити отруєння довкілля, - йдеться у повідомленні. – Заводські відходи загрожують здоров’ю мешканців громади.

У повідомленні зазначається, що учасники акції перекрили в’їзди і виїзди з підприємства. Зроблено це тому, що своєю роботою завод отруєю людям життя, шкодить їхньому здоров’ю. Із заводських відстійників доноситься нестерпний сморід.

Підставою для таких дій стало рішення обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Учасники зібрання ухвалили документ про при зупинку роботи підприємства до усунення недоліків. Рішення прийнято 20 червня нинішнього року. До речі, на засіданні комісії був присутній керівник заводу. Адміністрація проігнорувала дії обласної влади. Завод не зупинив роботу. Зробити це вирішила громада. Люди не випускають транспорт з продукцією за межі заводу.

Чого досягли на п’ятий день?

Сьогодні, 29 червня, журналіст розмовляв з керівником Тростянецької ОТГ Людмилою Чернецькою. За її словами, за час протесту так і не вдалося громаді досягти порозуміння з керівництвом підприємства.

-Завод,я к працював, так і працює, - каже голова громади. – З труби, як і раніше, йде дим. Нам пояснюють, що запахи приберуть з допомогою дезінфекції. Ці запахи доходять до селища з полів фільтрації. Насправді такі заходи не дають позитивного результату. Це вже перевірено на практиці. Таке вже заводчани обіцяли нам і робили, але воно нічого не дало. Сморід залишається.

Голова громади також брала участь у засіданні обласної комісії. Каже, фахівці радять очищати відходи з допомогою установки очисних фільтрів або біогазової станції. Тільки так можна припинити отруєння повітря.

За словами співрозмовниці, керівництво заводу дотримується іншої думки.

Втім, в.о. директора підприємства Богдан Білейчук у телефонній розмові повідомив журналісту, що планують будувати біогазову станцію. Свої слова підтвердив тим, що вже надіслали листа керівнику району, в якому просять відвести ділянку землі для такої станції.

Забруднення повітря перевищує норму у 9 разів

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій пояснив журналістам, що в ситуації з Тростянецьким спиртовим заводом, за його словами «є робота для ДБР». Яка саме робота і чому ДБР має нею займатися, посадовець не уточнив.

-Забруднення повітря у Тростянці перевищує гранично допустимі норми у 6-9 разів, - каже Валерій Коровій. – Комісія приймала рішення на підставі конкретних факітів. У нас є цифри, що підтверджують ситуацію. Керівництво заводу мало виконати рішення комісії. Воно цього не зробило. У влади достатньо важелів, аби відстояти право людей на чисте довкілля.

Керівник області пояснив, що скерував подання до правоохоронних органів, а також керівництва «Укрспирту».

-Влада за те, щоб підприємство працювало, бо це робочі місця, це податки. Але працювало згідно з чинним законодавством, - говорить посадовець. – Саме цього добивається обласна адміністрація. Учасники акції протесту керуються такими само вимогами.

Знайшли трубу, по якій відходи течуть в річку

Тим часом на згаданій сторінці Тростянецької громади у Фейсбуці розмістили два відео фрагменти. На одному зафіксували здохлі рибини, що плавають у місцевій річечці. На другому – трубу, по якій із заводських відстійників відходи скидають у канал, а звідти вони течуть у ту само річечку, де плаває здохла риба.

-Додаткові результати діяльності спиртозаводу за добу 26-27 червня, - такими словами підписали сюжет.

З відгуками відвідувачі сторінки не забарилися: «Нагодуйте тою рибою керівників заводу, їм це сподобається», - йдеться в одному з дописів.

-Отак і людей травлять, - зазначено у ще одному коментарі. – Тільки риба мовчить, а люди гідно піднялися. Досить терпіти знущання! Люди хочуть дихати чистим повітрям.

-Випливла інформація про власника продукції нашого заводу, - читаємо у ще одному повідомленні. – ТОВ «Біоімпульс» є офіційним і фактичним власником продукції Тростянецького спиртозаводу. А саме: етанолу, як складника бензину; розчинника органічного універсального; інгібітора гідратів універсального.  У коментарях наголошується, що хтось набиває кишені замість того, щоб виділити частину грошей на екологічну безпеку.

-Забирай геть своє лайно !

Окремі відгуки на ситуацію викликані в жорсткій формі. Воно й не дивно: людям допекло. Завод відновив роботу у 2015-му. Віжтоді над селище стоять "аромати" смердючого сусіда. Неодноразові перемовини, гшромадські слухання з приводу налагодження нормаьної роботи підприємства, на жаль, не дали бажаних результатів. Але ж все має своє закінчення. Терпець у людей увірвася.

-На заводі вперто не бажають витратити частину коштів на встановленнґя фільтрів, - говорить один з учансиків акції. - Економлять на нашому здоровї. Це ж по-свинськи. Я вже мовчу про те, що за таке треба відповідати по закону.

-Забирай геть своє лайно! Нехай воно смердить тобі вдома! - це один із записів на сторіці ОТГ у ФБ

-А з труби дим все одно йде, - пише у відповідь інший.

Чим закінчиться акція, про це повідомимо після її закінчення. Рішення має бути прийнято в «Укрспирті». Але ж чиновники відпочивають. Хоча недавно представник з Києва приїздив на завод. На запитання, що обіцяв, один з присутніх під час розмови з гостем, сказав так: «Поспівчував нам і поїхав…»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Dim Vin
    Нехай трішки почекають. Зеленський казав, що спирзаводи приватизовуватимуть. Так що скоро і тростянецький поріжуть.
    Наталія Асауленко reply Dim Vin
    Його вже порізати ще раніше
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:52 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 11 липня 08:35 Кращі меблеві магазини Вінниці: де купити сучасні, стильні та якісні меблі (партнерський проєкт) 08:34 Вітаємо Ольгу та Олену. Свято, іменини, заборони та прикмети 11 липня 08:09 Вінниця прощається з Героєм: загинув 57-річний майор поліції Володимир Петрусян photo_camera Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 21:01 Від заробітку до в'язниці: у Хмільнику викрили двох наркоторговців photo_camera 20:12 У Жмеринці п'яний водій пропонував поліції хабар у 20 000 гривень 19:23 Як засмагати безпечно для здоров'я? Взяли рекомендації у дерматолога 19:01 Дві людини захворіли на лептоспіроз цього року на Вінниччині. Що це за інфекція? 18:35 Де мають гратися наші діти, якщо дитячі майданчики занедбані? play_circle_filled 18:08 Пухлина вагою п’ять кілограмів: у «Пироговці» провели складну операцію photo_camera 17:27 «Я всіх вас тут уб’ю!» Гвардієць накрив собою гранату у вагоні поїзда — війна однакова і вчора, і нині 17:10 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 17:07 Пропагандувала навіть у судовій залі. Вінничанка отримала строк за виправдання агресії рф 16:37 Пʼяний за кермом не основна загроза. Як судять за ДТП із потерпілими та загиблими? 16:06 Штучна шкіра та новий досвід: Вінницький опіковий центр поглиблює співпрацю з Тайванем photo_camera 15:06 Мартинівка отримала власне бомбосховище на майже 170 квадратів photo_camera 14:02 Буревій пройшов на Вінниччині. Надзвичайники виїжджали прибирати повалені дерева photo_camera 13:13 У Вінниці вшанували 16 медиків, які загинули на війні photo_camera 12:02 Мінісенсація у Подільському зоопарку — вперше народилася патагонська мара
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up