До чого призведе послаблення карантину? Пояснює епідеміолог

До чого призведе послаблення карантину? Пояснює епідеміолог
  • З сьогоднішнього дня, 22 травня, країна перейшла до наступного етапу послаблення карантину, на якому запрацювали: дитячі садочки, спортзали і готелі.
  • Вінничан ж на вулицях міста все частіше можна зустріти без засобів захисту, а кількість хворих у нашій області щодня збільшується.
  • То до чого призведе послаблення карантину? Поговорили з епідеміологом про те, як поводитись у людних місцях та порівнюємо нашу ситуацію виходу з карантину із сусідньою Польщею. 

З 22 травня до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин. За словами голови МОЗ Максима Степанова, введення саме адаптивного карантину дасть змогу повністю контролювати ситуацію, дуже швидко реагувати в залежності від регіону. Основне послаблення карантину — відновлення з 22 травня роботи міського та приміського транспорту в Україні. Також у Вінниці, як у більшості міст країни, відновлять роботу: готелі, церкви та з 25 травня — дитсадки, звісно, з певними обмеженнями. 

Як поводитися у спортзалах, дитсадках чи готелях?

Про те, як безпечно поводитись у час карантинних послаблень, щоб не наражати себе на небезпеку ми поговорили з лікаркою-епідеміологом Наталією Пономарьовою. 

— Наразі ми не маємо ще можливості оцінити чи є в нас збільшення захворюваності на COVID19 після послаблення карантину. Але точно можу сказати, якщо люди будуть ігнорувати рекомендації Уряду, то до нічого хорошого ці послаблення не призведуть, — каже лікарка. — Оскільки ще не прийшов інкубаційний період два-три тижня з моменту послаблення.Тому я вважаю, що відкриття фітнес-центрів запровадили зарано. Але, після відновлення їх роботи, я б велику увагу приділила перевірці фахівцями (епідеміологами) дотримання у спортзалах санітарних норм, правил діючого законодавства, а також розроблених  адміністрацією цих закладів алгоритмів роботи щодо недопущення розповсюдження інфекційних хвороб. І не тільки COVID19. 

Відео дня

Щодо туризму, за словами Наталії, ця тема поки закрита для компромісів. Каже, про туризм за межами країни — ще однозначно зарано говорити.

— Найбільш хвилююча тема — дитячі садочки та інші дошкільні заклади. Я не тільки лікар, але й мама двох дітей, — продовжує Пономарьова. — Також маю досвід роботи санітарним лікарем у складі санітарно-епідеміологічної службі. Тому знаю як іноді, під тиском батьків, працівники цих закладів порушують санітарні правила в частині правил щоденного огляду та щоденного приймання дітей в садочок. А саме приймають дітей з явними проявами хвороб, бо батькам «ніде діток діти». Наразі ж потрібно суворо дотримуватись правил щодо поводження під час COVID19 для дитячих закладів, які видав Уряд. 

«Послаблення не означає завершення»

— Ми не стикалися з цією хворобою і будь-які дії, у тому числі ті, які на погляд населення жорсткі та безпрецедентні, все одно виправдані, — каже лікарка. — Тим паче їх постійно змінюють, доповнюють чи скасовують. Після аналітичної роботи ми усі будемо мати досвід боротьби з цією хворобою, як і з іншими, з якими колись людство стикалися вперше. А зараз, на основі досвіду боротьби з респіраторними вірусними захворюваннями треба дотримуватися основних санітарно-гігієнічних правил спілкування у суспільстві. Варто пам’ятати, що пом’якшення — це не скасування. 

Як говорить лікарка-епідеміолог, найперше потрібно мати повагу до оточуючих людей, яка може проявлятися: у дистанції в чергах чи транспорті. Не менш важливе, є носіння масок — в громадських місцях, де є вимушене скупчення людей без достатнього доступу свіжого, постійно циркулюючого свіжого повітря, тобто у магазинах чи, транспорт. Носити маски, за словами лікарки, треба принаймні до повного виходу з карантину. При цьому обов'язково завжди дотримуватися правил одягання, носіння та знімання масок. 

— Потрібно користуватися антисептичними засобами для рук в разі необхідності або потреби, а значить взяти за правило мати при собі свій маленький флакон зі антисептиком, — каже Наталія Пономарьова. — Не забувати постійно мити руки.

Наталія пояснює, що при близькому контакті з людиною, наприклад, майстрами у салонах краси, треба обов'язково одягати маску. Не соромитися питати, чи здоровий на момент вашої зустрічі майстер, чи добре він себе почуває. 

— Моя порада — частіше гуляти, бути на свіжому повітрі, відпочивати на свіжому повітрі, займатися спортом на свіжому повітрі, — продовжує Пономарьова. — Але все це треба робити наодинці або з малим колом людей, з якими ви постійно безпосередньо спілкуєтесь. Ні в якому разі не треба збиратися великими компаніями.

«Кількість хворих зменшується, бо громадяни дотримуються рекомендацій»

Наразі, станом на 22 травня, в Україні підтверджено 20148 випадків Covid-19. Впродовж 21 травня отримано 442 повідомлення про нові підтверджені випадки. А у нашій області на сьогодні зафіксовано 824 випадок. Зараз +36 нових за добу, а ще вчора було + 22 нових за добу. Наразі кожного дня кількість заражених у Вінницькій області зростає. Проте вінничан на вулицях міста все частіше можна побачити без засобів захисту. То до чого може призвести послаблення карантину? 

Ми вирішили порівняти нашу ситуацію із сусідньою Польщею, де послаблення карантину почалось ще раніше, ніж у нас, але кількість хворих щодня там зменшується. 

Поступовий вихід карантину в Польщі почався з 20 квітня — там відкрили парки та ліси для прогулянок. Також збільшили максимальну дозволену кількість покупців у магазинах і людей у релігійних установах. У громадських місцях усе ще потрібно дотримуватися дистанції у два метри та використовувати маски, а виходити з дому радять лише за нагальної потреби. 

Як повідомляє RMF24, у Польщі зменшується добова кількість нових хворих на коронавірус. За словами Януша Чешинського, заступника міністра охорони здоров’я Польщі, це через те, що громадяни дотримуються рекомендацій. Наступного тижня очікують суттєвого зниження щоденної кількості нових хворих. Він додав також, що у Польщі одужали вже більше 40% хворих на коронавірус, що дещо більше, ніж у багатьох інших країнах світу. 

Послаблювати карантин у Польщі будуть у чотири етапи, однак їхні терміни остаточно ще не озвучують. Кожні два тижні у країні планують знімати частину обмежень, якщо кількість нових випадків інфікування коронавірусом зменшуватиметься. Наразі у Польщі йде спад захворюваності. Порівняно з Україною, там виздоровіло на 1867 осіб більше, а хворих у них наразі — 20 379 громадян.
 

Читайте також: 

«Вибилися з режиму». Вінничани про те, як послаблення карантину вплине на життя

Без перепусток. У вінницький транспорт пускають всіх пасажирів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Людмила Пастушенко
    Хотелось бы знать,а контролируют продовольственные магазины.Недвно покупала товар и кассир работала в ужасно грязных перчатках.Сомневаюсь,что они их обрабатывают.Как часто они должны их мыть и обрабатывать или менять?Ведь они берут ими товар и деньги.
  • Юля Мостенець
    Як можна відкривати садочки лише за рекомендацією головного лікаря країни? А розробив хтось план дій, посадову інструкцію, виділили кошти на створення належних умов, що вихователі могли дотримуватись правил захисту. Ні лише поради!!!
  • Валентина Грубеляс
    Це точно
  • Наталия Войт
    Как же достали ваши статьи ни о чём.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up