Восени 2018-го «Вінницяміськтеплоенерго» почало обслуговувати споживачів ДП «Теплокомуненерго Маяк». Мерія передала 26 кілометрів тепломереж на баланс «ВМТЕ» з 1 серпня 2018 року.
Після обстеження виявилося, що 80% з них у аварійному стані. Тож комунальники в режимі «нон-стоп» займалися ремонтом дірявих труб, а деякі споживачі були без гарячої води та тепла.
Ситуацію вирішать наступним чином: біля кожного будинку на Вишеньці та Слов’янці облаштують індивідуальний тепловий пункт (ІТП), який підігріватиме воду прямо перед запуском у внутрішньобудинкові мережі.
«Встановлення ІТП дозволить вивести з експлуатації 8,2 км аварійних мереж гарячого водопостачання у двотрубному прокладанні. Ці комунікації були збудовані в 70-х, 80-х роках та повністю відпрацювали свій ресурс», — йдеться у повідомленні на сайті «Вінницяміськтеплеонерго»
Ці теплові пункти комунальники облаштують за фінансової підтримки швейцарців, в рамках Проекту з енергоефективності, який триває ще з 2013 року. Тож фінансування розподілили так:
Вже 47 індивідуальних теплопунктів з цієї кількості поставили. А всі інші облаштують протягом 2019-2020 років. Тепловики очікують, що завдяки цим приладам вдасться скоротити аварійні витоки гарячої води на 404 тисячі кубометрів в рік, зменшити споживання газу на 2 280 тисяч кубометрів щороку, та знизити викиди СО2 на 4570 тон/рік.
«Загальна економія в грошах – 28,1 мільйонів гривень на рік. Це не впливає на тарифи споживачів, адже втрати за витоки на мережах. Споживачі сплачують за фактично спожиту послугу відповідно до показників загальнобудинкових та квартирних приладів обліку гарячої води», — пишуть тепловики.
Довідка
У рамках «Проекту з енергоефективності у м. Вінниця» в співпраці зі Швейцарською конфедерацією та в рамках проекту в співпраці з NEFKO встановлено 178 ІТП. Всього по підприємстві станом на початок 2019 року експлуатується 284 ІТП.
Читайте також:
Фото: vmte.vn.ua
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер