Онкохворих дітей заразили гепатитом С і ніхто в тому не винен

Онкохворих дітей заразили гепатитом С і ніхто в тому не винен
В кінці листопада 2015 року великого галасу набула ситуація з зараженням гепатитом С онкохворих дітей в обласній дитячій лікарні. Тоді мали створити комісію, аби розібратися хто винен і що робити. Пройшло більше двох місяців, винних немає...

Лікарів все одно не зроблять винними, вважають президент благодійного фонду "Допомога онкохворим дітям" Валентина Маркевич та регіональний представник фонду Лариса Білозір, Кажуть, спишуть усе на обладнання.


- Але ж мова йде про халатність лікарів, тому що про проблему у відділенні знали не один рік, але замовчували, - говорить Валентина Маркевич. - Крім того батьки хворих дітей кажуть, що і персонал дитячої обласної хворіє на гепатит С. Говорять і про не дотримання санітарних умов в гематологічному відділенні; про гроші, які беруть з пацієнтів за перебування у палаті; про окремих лікарів - непрофесіоналів, зокрема колишнього завідувача гематологічного відділення Леоніда Остапенка. 


Піводячи підсумки усіх скарг Валентина Маркевич висловила недовіру головному лікарю дитячої обласної лікарні Василю Паненку та керівнику станції переливання крові Оксані Банах. Одному за те, що замовчував кричущі факти, іншій - що халатно віднеслась до перевірки крові, яку вони надають у лікувальні заклади.

Відео дня

 

 Головний лікар дитячої обласної  лікарні вважає закиди як Валентини  Маркевич, так і Лариси Білозір казками  далекими від реальності. 

 - В нас були численні перевірки і якихось  порушень не виявлено,  - говорить Василь  Паненко. - Проблема гепатитів існує не один  рік, і це не проблема Вінницької області, а  держави. Особливо гостро  опрацьовувалось питання у 2012 році, коли,  чи не вперше, Міністерство охорони  здоров’я звернуло увагу на проблеми,  пов’язані з заготівлею препаратів крові. Вже  тоді надто емоційно обговорювались і  дискутувались питання гепатитів,  переливання препаратів крові та заготівлі донорської крові. 

За словами лікаря в 2013 році держава затвердила програму, пов’язану з проблемою захворювань на вірусні гепатити. Вінниччина чи не одна з перших в Україні, почала детально остежувати на вірусні гепатити дітей, які отримували хіміотерапію при онкологічних захворюваннях. Не сьогодні, і не з кінця 2015 року, коли розпочалась активна кампанія пошуку винних. Проблема ця була акцентована ще на початку 2014 року. У 2015 році, у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні затвердили план заходів по виявленню вірусних гепатитів у онкологічних хворих, контролю за даною проблемою та пошуком причин її виникнення. 

- Ось тоді помітили нас, - говорить Василь Паненко. - І всі активно почали обговорювати, що у Вінницькій області проблема. Хоча просто у нас активно почали обстежувати дану групу пацієнтів – відповідно з’явилась проблема. Почали шукати причину, але ще дуже мало відомо, що відбувається з імунним статусом у дітей, з онкологічною патологією, тим більше, коли вони отримують хіміотерапію. На жаль, певні представники громадськості вирішили, що проблему можна вирішити виключно по-іншому.


Стосовно персоналу лікарні Василь Паненко був категоричний - ніхто не хворий. Всіх перевірили, хоча це порушення закондавства - розголос конфеденційної інформації про стан здоров'я людини.
- Жодний нормативний документ з МОЗ не вимагає обстеження персоналу на гепатит С, у всьому світі данні про це захворювання не є протипоказом для праці з дітьми, тому що зараження йде виключно статевим, або шляхом маніпуляцій, які обумовлюють доступ до крові пацієнта. Наприклад, голка від одного паціента має потрапити до іншого. Тобто виходить, що медсестра робить собі ін'єкцію, а потім цією голкою колить пацієнта? Це ж нонсенс, тим паче все у нас одноразове, окрім інструментарія та білизни, але за цим є контроль.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Дарья

    Звичайно ніхто в цьому не винен. А що робити батькам тих дітей, які заражені  гепатитом С, де брати кошти на лікування. Бідні діти.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:31 У Вінниці на «зебрі» Volkswagen збив пенсіонерку. Жінка у лікарні 15:19 Браконьєр на Вінниччині наловив риби на 117 тисяч гривень photo_camera 14:04 Через два роки вінницькі ліцеї перероблять у гімназії та школи. Пояснюємо рішення виконкому 13:13 Обгін по зустрічній закінчився автотрощею. Постраждала 13-річна дівчинка photo_camera Від читача 15:02 Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 12:10 Лабораторія ДІЛА - не лише про дослідження, а про турботу до команди, благодійність та підтримку госпіталів (новини компаній) 12:02 Окупанти втратили ще 870 солдатів та два засоби ППО — Генштаб ЗСУ 11:01 У Вінниці знеструмили 10 вулиць: адреси, де немає світла та причина відключення 11:00 Що таке вініри? Де їх встановити у Вінниці (партнерський проєкт) 10:10 «Ця картина — не порнографія». Чому через роботу вінницького художника спалахнув скандал photo_camera 09:35 Мікрорайон Слов'янка та ще п'ять вулиць без води. АДРЕСИ 09:05 Наші оборонці вночі знищили ворожий бомбардувальник, 15 ракет та 14 ударних безпілотників 08:40 Вентиляція та димовідведення: як обрати оптимальне обладнання для вашого будинку (Новини компаній) 08:29 Сьогодні вітаємо Івана та Єгора. Історія, заборони та прикмети 19 квітня 21:28 «Це поставить хрест на Буші». Власники екосадиб проти створення кар'єру у заповіднику photo_camera 21:01 Судитимуть браконьєрів, які хотіли поласувати рибкою за 174 тисяч гривень 20:25 «Це конкуренти поширюють чутки, що нас уже нема». Інститут землеустрою продовжує працювати 20:03 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:40 Будівельні та ремонті послуги по дому. Актуальні оголошення від вінницьких компаній 19:17 Суддя з Тульчина наїхав на поліцейського. Покарання винесли лише одному — копу play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up