День прапора. У Калинівці влаштували тематичну фотосесію для немовлят

День прапора. У Калинівці влаштували тематичну фотосесію для немовлят
  • В ніч з 22 на 23 серпня у пологовому відділені Калинівської центральної районної лікарні народилося четверо немовлят — три дівчинки та один хлопчик.
  • Традиційно новонароджених загорнули у Державний Прапор України та влаштували для них святкову фотосесію.

Світлини опублікувала Калинівська міська рада.

«Раніше ми фотографували немовлят у жовто-блакитному знамені лише до свята, а з початком повномасштабної війни усі матусі хочуть, щоб сфотографувати їхніх немовлят з українським прапором. Це вже традиція, якої ми дотримуємося, — розповідає заступниця медичного директора з якості медичного обслуговування Калинівської центральної районної лікарні Людмила Яремчук. — Це діти вільної України, майбутнє нашої держави».

У Калинівському пологовому від 24 лютого загалом народилися 125 немовлят — п'ятдесят три дівчинки та сімдесят два хлопчики.

Відео дня

Тим часом як інформує Департамент охорони здоров'я та реабілітації ОВА, з початку повномасштабної війни у Вінницькій області народилося 5202 немовляти — 2538 дівчаток та 2664 хлопчики.

Довідка

Державний Прапор України — прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.

У середині XVII ст., Після приєднання Гетьманщини до Російської держави, набувають поширення блакитні (сині) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козаччини жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах. Після того, як перервалася традиція козацької символіки, тривалий час в Україні, яка перебувала у складі Російської імперії, питання про національні символи не піднімалося. Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації.

У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор. Поштовхом до поширення жовто-блакитної символіки стала Лютнева революція 1917 р. в Росії. 22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки.

13 листопада 1918 синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно-Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 — в Карпатській Україні. У період 1917 — початку 1919 рр.. синьо-жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики. Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформився як єдинонаціональне на початку XX ст. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру — синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку — жовтий колір.

24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.

У серпні 2004 року Президент підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня. До цього День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Зараз відзначається в Україні щорічно згідно з Указом Президента № 987/2004 від 23 серпня 2004 року зі змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 602/2009 від 7 серпня 2009 року. 

 

Читайте також:

Сьогодні — День Державного Прапора України. Історія, заборони та прикмети 23 серпня

Синоптик розказала, яка погода буде в Україні на День прапора та День Незалежності

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (48)
  • Раїса Завальнюк

    Малючки,  ростіть здоровенькі, щасливого вам дитинства а нашій рідній і мирній Україні!!!🎋🎊🎉🎈🎉🎀🎁
  • Персональна сторінка вчителя математики

    Більше дівчаток-то добрий знак!🙏
  • Нина Дяк

    Нехай діткам буде
    Мирне небо,росли в радощах,не знали ,щотаке війна????
  • Капитанчук Жанна

    Вітаю батьків, здоров'я всім вам і діткам мирного дитинства в мирній Україні.

keyboard_arrow_up