Чиї «ноги» стирчать з будинку на Артинова

Чиї «ноги» стирчать з будинку на Артинова
  • На будинку, що знаходиться на вулиці Артинова, з’явилася незвична скульптура
  • Це людські «ноги», зроблені з металу. Вони виступають приблизно на півметра зі стіни дому
  • А ще журналіст знайшов «голову» статуї… в іншому місці. Чому скульптор вирішив розділити своє творіння та що це таке?

У нашому місті з’явилася нова металева статуя. Це металеві ноги, які закріплені на фасаді двоповерхового будинку на вулиці Архітектора Артинова.

Голова скульптури знаходиться у виставковому залі, що поряд з міською радою. А що це за скульптура і хто її зробив?

Відео дня

Автор Олег Верлан на сайті «На Парижі» дізнався, що скульптуру створив В’ячеслав Постернак. Цей вінницький коваль та художник відомий тим, що є автором серії металевих композицій Поета, Скрипаля та Саксофоніста.

Постернак хотів зробити ще Діогена, який мав би сидіти в «бочці». Але, майстер вирішив не дороблювати його та пояснив чому:

— Це ноги від «Діогена». Його вже не буде ... Руки залишилися в моїй майстерні, а голову я виставив в художньому салоні. Міська влада віддає перевагу таким об'єктам, як The Beatles на Соборній, тому не бачу сенсу робити скульптури, — пояснив автор.

Довідка

Діоген — давньогрецький філософ. Він був людиною, яку сьогодні назвали б вигнанцем. Не переймався пошуком роботи й не мав власного майна та постійного місця проживання. І тому він ночував у храмах, у славетній бочці. Замість матраца він підкладав собі листя — єдиний натяк на комфорт. Він носив старого поношеного плаща, спирався на ціпок, за плечима носив невеликий мішок із усім найпотрібнішим.

Згадували такий випадок: він побачив, як хлопчики п'ють воду з річки просто з рук. Діоген був спантеличений: «Потреби дитини — і то менші від моїх!». Він викинув свій кубок, вважаючи що той йому більше не потрібний. Він вважав, що природа обдарувала людину всім, що їй треба (З української Вікіпедії).

Нагадаємо, що цього року у Вінниці з’явилося ще дві скульптури: Атлант, що тримає Сонце на проспекті Космонавтів та Симон Петлюра біля будівлі Вінницького обласного радіо. Їх створив вінницький скульптор та художник Володимир Оврах.

Читайте також:
• Чому скульптура – це важливо: інтерв'ю зі скульптором Володимиром Оврахом

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Anonymous
    "Він був людиною, яку сьогодні назвали б вигнанцем. Не переймався пошуком роботи й не мав власного майна та постійного місця проживання."

    Яким ще вигнанцем? Бомжем його назвали б.
  • Anonymous
    Який це,нафіг,"Діоген"? Діоген штанів не носив.
  • Fenrir Fenrirsulfr
    Чьи ноги,Дворкиса или Вована,других Моргунов туда не пустит.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 У Вінниці виробляють 19,5 МВт енергії від сонячних електростанцій 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців 09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up