Чим жила освіта Вінниці? Є звіт про розбудову закладів та успіхи їх вихованців

Чим жила освіта Вінниці? Є звіт про розбудову закладів та успіхи їх вихованців
У 2024 році знову провели НМТ, замість ЗНО. За результатами тестування 200 балів хоча б з одного предмету отримали 55 випускників закладів освіти
  • У мерії прозвітували за розвиток освіти у 2024 році. 
  • Загалом маємо майже 45 тисяч учнів та понад 17 тисяч дошкільнят. Вони навчаються у 44 школах та 53 дитсадках.
  • Скільки з них працюють очно? Чи є інформація по укриттях? Що відомо про успішність школярів? Де виконували ремонти та реконструкції?

Виконком міськради 20 лютого схвалив рішення №400, у якому йдеться про розвиток освіти громади у 2024 році. Переглянули документ і вибрали з нього найцікавіше.

Скільки працює закладів освіти

Загалом на території нашої громади 135 закладів освіти — це дитсадки, школи, гуртки та профтехучилища, роботу яких фінансують з бюджету Вінниці.

Через повномасштабну війну частина учнів та їх батьки виїхали за кордон. Тому в 44 школах, гімназіях та ліцеях зараз навчаються 44 тисячі 970 учнів, що на 570 дітей менше, ніж у навчальному році 2023-2024.

Відео дня

У громаді працюють очно 44 дитсадки (72% від загальної кількості), адже там є найпростіші укриття достатньої місткості. Ще у дев’яти дитсадках організували навчання за змішаним режимом. Але у восьми дитсадках навіть змішаний формат недоступний: немає укриття в закладі та у радіусі до 500 метрів від будівлі. Через це 2 тисячі 623 вихованців дитсадків навчаються за дистанційною формою.

Натомість всі школи Вінниці працюють:

«Очно у 36 закладах навчаються 33 тисячі 858 учнів, що складає 75% від загальної кількості. У змішаному режимі освітній процес здійснювався у 8 закладах для 8 тисяч 413 учнів (19%), — йдеться у звіті. — Ще 252 учні (1%) здобували освіту в класах з дистанційною формою навчання, які функціонували на базі двох шкіл (початкова школа №5, фізико-математичний ліцей №17). І 2 тисячі 447 учнів (5%) здобували загальну середню освіту за індивідуальною формою навчання».

Цього року, нагадаємо, триває будівництво нових укриттів для закладів освіти.

А для забезпечення безперебійного електропостачання в умовах відключення світла у 2024 році придбали 45 генераторів потужністю 50 кВт та 60 кВт за кошти бюджету громади.

Які успіхи на НМТ та олімпіадах

Через війну замість ЗНО стали проводити Національний мультипредметний тест. Він складався із завдань з чотирьох предметів: українська мова, математика, історія України, і четвертий — на вибір учня.

За результатами НМТ 200 балів хоча б з одного предмету отримали 55 випускники закладів освіти. Зокрема, з 3-х предметів - 4 учні, з 2-х предметів - 5 учнів, з 1-го предмета - 46 учнів. 

«Серед них 13 випускників Вінницького технічного ліцею, 7 випускників фізико-математичного ліцею №17 та 5 випускників ліцею №6, які отримали 200 балів принаймні з одного предмету», — йдеться у звіті.

Попри воєнний стан, у 2024 році були проведені Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів, на яких були майже 16 тисяч учасників міського етапу у Вінниці.

Були 2016 переможців, з яких 685 дітей потім брали участь в обласному етапі предметних олімпіад.

На обласних олімпіадах були 292 переможців з нашої громади. Зокрема:

  • 91 учень здобув перемогу в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, а 3 учні із них стали призерами заключного Всеукраїнського етапу. 
  • 20 учнів стали переможцями обласних етапів Міжнародного мовнолітературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Займались патріотичним вихованням

Російсько-українська війна особливо гостро вказала на необхідність посилення військово-патріотичного виховання учнівської молоді, її готовності надалі стати на захист суверенітету та територіальної цілісності України, пишуть у звіті.

Для цього торік провели І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), в якому взяли участь 30 команд із 27 закладів освіти. 

На базі палацу дітей та юнацтва проводились заняття з розбирання та складання автомата, виконання стрільб з малокаліберної гвинтівки учнями старших класів. У межах гри проведено 8 видів змагань, охопили 240 учнів.

Торік у вінницьких школах реалізували п’ять проєктів-переможців конкурсу «Бюджет громадських ініціатив»: побудували інклюзивний майданчик на території ліцею №4, облаштували Центр військово-патріотичного виховання для дітей та дорослих «Звитяга», класи безпеки у двох ліцеях. А в одному ліцеї встановили лазерний тир та провели стрілецькі змагання «Патріот».

А з метою формування єдиного освітнього простору, спрямованого на реалізацію мети та завдань предмета «Захист України» на базі 4-х ліцеїв та 3-х закладів професійно-технічної освіти створено осередки для вивчення цієї дисципліни.

Купили обладнання для їх комплектування на загальну суму 25,2 мільйона гривень (70% від суми дав Держбюджет, 30% — бюджет Вінницької громади). 

Окрім цього з бюджету громади виділили ще 5 мільйонів гривень на здійснення поточного ремонту приміщень навчальних кабінетів з предмета «Захист України».

Ремонти та реконструкції

Задля підвищення енергозбереження закладів освіти, у 2024 році завершили реконструкцію чотирьох будівель закладів освіти: Вінницький ліцей №23, ліцей №18, Палац дітей та юнацтва, дитсадок №59. Виконали капремонт дитсадка №27, розпочали реконструкцію дитсадка №29.

А ще у 2024 році добудували протирадіаційні укриття в шести закладах загальної середньої освіти: №11, 12, 13, 23, 30, 33. Тривало будівництво протирадіаційних укриттів на території чотирьох дитсадків — №20, 28, 36, 60.

Виконали капремонт укриттів дитсадків №47 і 77 та поточний ремонт укриття в Малокрушлинецькому ліцеї. 

За кошти бюджету громади провели аварійний поточний ремонт: покрівлі у 6 закладах освіти (дитсадки №6, 10, 36, 43, 61 та Вінницький технічний ліцей), системи опалення у 11 закладах (дитсадки №5, 29, 37, 59, 60, 77, заклади середньої освіти №10, 17, 21, 25, Гавришівський ліцей), системи водопостачання та каналізації у 12 закладів (дитсадки №17, 21, 23, 28, 38, 47, 50 та заклади середньої освіти №1, 12, 16, 19, 31).

Повністю ознайомитись зі звітом можна за цим посиланням.

Опитування

Чого, на Вашу думку, не вистачає освіті у Вінниці?

 

Читайте також:

У Вінниці школярі залишаться на онлайн-навчанні через спалах ГРВІ

Критичний статус для Вінницького аграрного університету: що це означає?

Частину школи перероблять під гараж у Станіславчику. Ціна — 14,6 мільйона гривень

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Алекс

    Рівень знань у школярів нульовий(( Вчителі просто поклали на дітей.
  • Тамара

    А не хочете порахувати скільки грошей здерли з батьків за цей період і в дитячих садочках і в школах Вінниці щомісячні збори грошей з батьків, і нікого не цікавить, чи працюють батьки чи ні, чи будуть мати дітям на хліб! Обнагліли зовсім! А якщо батьки не можуть здати
    цих грошей, то будуть такі проблеми, що хоч дитину забирай! А куди забирати, коли скрізь таке саме! Це позорище і педагогам і обласному відділу освіти і директорам, що дозволяють собі протягом усіх років війни,
    ось так обирати батьків!
    А потім ще хвастають, що вони там щось ремонтували та реконструювали! ГАНЬБА!

keyboard_arrow_up