Чи вистачить нам води з-під землі? У Вінниці замовили дослідження альтернативного водозабору
- У мерії хочуть дізнатися, який обсяг підземних вод у Вінниці. Вода зі свердловин може стати альтернативою або доповненням водозабору із річки Південний Буг. Що саме хочуть дослідити? Де планують пробурити свердловини? І коли буде відомо про результати дослідження?
Департамент міського господарства міськради 23 липня замовив послугу з виконання комплексу досліджень підземних водних горизонтів. Їх розглядають як альтернативний підземний водозабір для Вінницької громади.
Про це дізналися із закупівлі на «Прозорро».
З технічного завдання дізналися, що саме доручать робити підряднику:
- Опрацювання з Департаментом міського господарства можливих територій у Вінниці для подальшого проєктування буріння свердловин та вводом їх в експлуатацію;
- Збір та аналіз фондових геологічних матеріалів в архівах Державного підприємства «Українська геологічна компанія» та ДНВП «Геоінформ України»;
- Обстеження всіх вибраних та опрацьованих ділянок, з виносом зон санітарної охорони І та ІІ поясів, винесенням проєктних свердловин з прив’язкою координат в системі WGS-84 та складанням геолого-технічного наряду на кожну свердловину окремо;
- Визначення ділянок в межах районів міста з геолого-технічним нарядом для проєктування будівництва свердловин, щодо забезпечення населення питною водою без залучення комунікацій КП «Вінницяоблводоканал»;
- Проведення комплексної відкачки наявних свердловин;
- Надання архітектурно-конструкторських і інженерно-технічних послуг з підготовки проєктно-кошторисної документації для буріння артезіанських свердловин та будівництва водозабірного пристрою (ВЗП) на визначеній території відповідно до вимог ДБН;
- Геологічне та гідрогеологічне дослідження території для можливого буріння 4-х свердловин на території КП «Вінницяоблводоканал»
- Складання технічного звіту та графічних матеріалів з геолого-гідрогеологічних вишукувань з обрахуванням проєктного водозабезпечення міської тергромади, з презентацією та публічним захистом пілотного проєкту.
Термін виконання всіх пунктів цього підряду — до 30 вересня 2024 року. За це з бюджету громади готові заплатити 627 тисяч 840 гривень. І уже обрали переможця торгів: Правобережна геологічна експедиція Державного підприємства «Українська геологічна компанія».
Директор департаменту міського господарства міськради Роман Фурман пояснив журналісту, що наразі у мерії хочуть дізнатися, які обсяги підземної води є в громади.
— Наразі ми замовляємо дослідження, щоб зрозуміти чи є перспективи в альтернативного підземного водозабору: зокрема, де та в яких районах міста можна пробурити свердловини, скільки в них є води, на яку кількість споживачів її вистачить. Про перехід Вінницької громади на водозабір зі свердловин не йде мова. Наголошую, що ми спочатку маємо дослідити і розібратися, що взагалі є, — говорить Фурман.
Для чого це все робити? Тут зрозуміло, бо вода у річці Південний Буг вже має 4-й клас забруднення, про що неодноразово говорили у «Вінницяоблводоканал».
Очищення води робить її безпечною, наголошують на підприємстві. Але «смак» бажає кращого: в різні пори року вода з-під крана жовтого кольору, смердить рибою, фекаліями та набуває інших смакових і кольорових якостей.
Читайте також:
Як вигідно купити зарядну станцію? Дивимося ціни на «Екофлоу» в нас та за кордоном
Верховна Рада ухвалила збільшення акцизів на пальне. Через це бензини, дизель та автогаз здорожчають
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Mykolaivna
Місцевий
Yurа
__