Бронювання працівників: визначили критерії та терміни для підприємств

- Критично важливі підприємства України до 28 лютого повинні пройти перевірку на відповідність новим вимогам для збереження статусу критичних і можливості бронювати працівників.
- Нові критерії включають середню зарплату від 20 000 гривень, відсутність податкової заборгованості та виконання певних фінансових вимог.
- Якщо підприємства не підтвердять свій статус до зазначеного терміну, вони втратять право на бронювання працівників, які підлягають мобілізації.
До 28 лютого 2025 року критично важливі підприємства України повинні пройти перевірку на відповідність новим вимогам, аби зберегти статус критичних та мати можливість продовжувати бронювання працівників, а також оновити бронювання відповідно до нових умов.
Йдеться про вимоги, затверджені Кабміном 29 листопада 2024, коли уряд ухвалив зміни до постанов № 76 та № 1332 щодо порядку бронювання військовозобов'язаних на критично важливих підприємствах.
Бронювання працівників: перелік нових критеріїв для критичних підприємств
Нові обов’язкові критерії для критичних підприємств:
- Середня заробітна плата на приватному підприємстві має бути не менше 20 000 гривень.
- Відсутність податкової заборгованості та заборгованості по ЄСВ.
Також підприємство має відповідати щонайменше одному з додаткових критеріїв:
- Сплата податків і зборів понад 1,5 мільйона євро за рік (еквівалент у гривнях за курсом НБУ).
- Валютні надходження понад 32 мільйона євро на рік, крім позик і кредитів.
- Стратегічне значення для держави (визначено в переліку стратегічних об'єктів).
- Важливе значення для певної галузі економіки або потреб територіальної громади.
- Рівень середньої заробітної плати не нижчий за середній по регіону за IV квартал 2021 року для комунальних підприємств.
- Статус резидента Дія.City.
Які саме підприємства зможуть бронювати працівників
Бронювати військовозобов'язаних працівників можуть підприємства, які належать до однієї з таких категорій:
- Органи державної влади або місцевого самоврядування — для забезпечення функціонування державного управління.
- Компанії з державними контрактами в оборонній сфері — наприклад, постачання техніки чи інших ресурсів.
- Критично важливі підприємства для економіки чи життєдіяльності населення — це може бути енергетика, комунальні послуги, продовольча промисловість тощо.
До 28 лютого 2025 року такі підприємства повинні підтвердити свій статус критичних.
— Оновлення бронювання вже відкрили. Спочатку підприємства повинні пройти оновлення критичності за новими критеріями, а потім вже — з 21 січня до 1 березня — через платформу Дія бронювати своїх співробітників, — каже член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат Олександр Федієнко.
Як зазначив нардеп, наразі важко оцінити, скільки працівників втратять бронювання і зможуть бути мобілізовані. Однак, на його думку, таких буде не багато.
«Так, можуть бути питання, коли не всі підприємства зможуть отримати критичність. Звісно, тоді працівники цих підприємств не будуть заброньовані. Я розумію, що вам потрібна цифра, але про це ніхто не скаже, ні я, ні Мінекономіки, ні інші міністерства… Чисельність тих, хто втратить бронювання, залежить від того, наскільки у відсотках центральні органи виконавчої влади не будуть підтверджувати критичність. Я не знаю, скільки це буде — 1, 2, 3%. Але я не думаю, що це буде багато», — сказав Федієнко.
Він зазначив, що критерії критичності переглянули через виявлені в ході аудиту зловживання та схеми бронювання ухилянтів.
Читайте також:
Бійці 120-ї бригади ТрО отримали нагороди за героїзм на Сході
Шокуюча жорстокість: правоохоронці знайшли тіло немовляти у морозильнику
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Оксана ПавловаСаме головне це державні службовці. Сама критична структура. А ось механізатори то..ето другоЄ. Цікаво чи сяде той держслужбовець за кермо трактора чи комбайна. Чи влада розраховує що Україна закінчиться до посівної чи жнив? Ганьба такій владі.