— Умови змагань однакові для всіх учасників, як на обласній першості, так і у фіналі світу, — розповідає координатор олімпіади у Вінницькій області, доцент кафедри комп'ютерних наук ВНТУ, відмінник освіти України Ігор Арсенюк. — Кожна команда формується з трьох осіб, їм для користування надають тільки один комп’ютер.
— Чому так?
— Від сучасного програміста вимагається уміння узгодженої командної роботи, - пояснює пан Ігор. – Без таких навичок він практично не може вважатися кваліфікованим фахівцем. Це, насамперед, пояснюється великими масштабами сучасних програмних проектів.
— Які завдання ставлять перед учасниками олімпіади? — запитую в Ігоря Арсенюка
— Команда повинна розв’язати максимальну кількість задач за мінімальний час, — продовжує Ігор Арсенюк. — Загалом, змагання тривають протягом п’яти годин. Повторюю ще раз: без узгодженої командної роботи перемогти нереально. Змагання за призові місця обіцяють бути дуже напруженими та цікавими. Найкращі команди вийдуть до другого етапу олімпіади, а вже його переможці братимуть участь у півфіналі першості світу.
— Півфінали світової першості раніше відбувалися на базі вашого навчального закладу, а тепер як?
— Наш університет уже шість років поспіль проводить півфінал першості світу серед команд Південно-Східної Європи, — каже співрозмовник. — Тому нинішньої осені знову прийматимемо учасників півфіналу. Саме ВНТУ у 2001 році ініціював проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування і вивів її на перше місце у Європі за кількістю учасників.
Як пояснив Ігор Арсенюк, їхній навчальний заклад традиційно представляє на першому етапі найбільшу кількість команд. Причому, не тільки в нашій області. Ця цифра найбільша серед інших вишів держави.
Цього року їх буде 55 з усіх 70, що змагатимуться на майданчику технічного університету. У ВНТУ змагатимуться також колективи з Донецького національного університету імені Василя Стуса, технічного коледжу та коледжу національного університету харчових технологій. У складі шкільного дивізіону олімпіади візьмуть участь команди фізико-математичної гімназії №17.
На другому майданчику державного педуніверситету імені Коцюбинського виступатимуть понад 15 команд. Крім господарів, змагатимуться колективи фінансово-економічного університету, торговельно-економічного інституту КНТЕУ, національного медичного університету імені Миколи Пирогова, національного аграрного університету, а також учнівські команди з технічного ліцею, вінницьких шкіл № 6, 18, 35 та міського палацу дітей та юнацтва.
Цьогоріч новий сезон студентської першості світу з програмування розпочнеться вже на другий день після світового фіналу у столиці Китаю — Пекіні.
Першість світу з програмування АСМ-ІСРС (International Collegiate Programming Contes) проводиться з 1977 року і є наймасовішою і найпрестижнішою всесвітньою студентською олімпіадою. У 2017 році вона відбувалася уже 41-й раз. На початковому етапі у національних відборах стартували приблизно 800 тисяч учасників. У півфіналах взяли участь понад 46 000 студентів з 3000 університетів, що знаходяться у 103 країнах шести континентів світу. У фінальних поєдинках змагалися понад сто команд.
Студенти ВНТУ тричі пробивалися до фінальної стадії олімпіади. Один раз входили до 40 кращих команд світу.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 11 від 12 березня 2025
Читати номер