Огородника затримали у жовтні минулого року працівники СБУ. Його підозрюють у незаконному зберіганні та збуті зброї і боєприпасів. Сам підозрюваний розповів журналісту RIA, що після затримання його рюкзак оглянули в СБУ тільки через дві години. За словами співрозмовника, затримання відбувалося на вулиці Київській на тролейбусні зупинці.
- Якщо мене підозрюють у такому важкому злочині, то чому одразу на місці не встановили, що є у рюкзаку? – каже «айдарівець». – А раптом там вибухівка! Чи вибуховий часовий механізм. З мішком на голові завезли в СБУ, забрали речі, через дві години повернулися з ними, відкрили і сказали, що знайшли 30 патронів. Насправді у мене не було ні зброї, ні боєприпасів. Тому своєї вини я не визнав.
Бойова зброя виявилася муляжем
Не знайшли нічого підозрілого також під час обшуку у квартирі хлопця у Вінниці. А ось у сільському будинку батьків його дружини вилучили два автомати. Записали, що це зброя.
- Насправді то були муляжі, - уточнює колишній боєць. – Я їм пояснював, мене не слухали. З допомогою цих муляжів я проводив у школі заняття. Пізніше експертиза підтвердила, що то ніяка не зброя. Хоча це було зрозуміло одразу, любий мисливець підтвердив би це.
Під час нинішнього засідання адвокат мав клопотати про повернення Огороднику грошової застави. Чоловік каже, що він ніде не може влаштуватися на роботу, бо перебуває під слідством. А в нього маленька дитина. Дружина теж не працює. Сім’я не має за що жити. Таке ставлення до активіста після двох отриманих поранень – одне на Майдані, друге у бою під час визволення міста Щастя на Луганщині.
На всі прохання повернути грошову заставу отримує відмову. Заставу йому визначили після двох тижнів перебування в слідчому ізоляторі. Спочатку встановили її розмір у 90 тисяч гривень. Боєць каже, що за рік і два місяці перебування в АТО заробив 35 тисяч гривень, а з нього вимагали 90 тисяч. Зменшили до 55 тисяч гривень. Після її внесення відпустили з ізолятора.
Ще одне клопотання стосуватиметься повернення справи на дорозслідування. Адвокат підозрюваного вважає, що в ній не конкретизовані звинувачення, що їх пред’являють йому підзахисному.
У день, коли затримали Огородника, у слідчому ізоляторі опинився ще один боєць «Айдару» - Олександр Петлінський. Він дотепер залишається під вартою. Огородник з ним мало знайомий. Каже, зустрічався тільки один раз. Також у цій справі на лаві підсудних ще двоє вінничан – сусід Огородника Максим Мединський і молодший брат Петлінського Анатолій. Кожному з них пред’явили такі само звинувачення, як і Огороднику. Слідство вважає, що всі вони діяли в одній зв’язці.
Підтримати свого побратима Володимира Огородника прибули «айдарівці» з декількох міст держави. Перед початком засідання перед приміщенням суду вигуками «Ганьба!» вони висловили своє ставлення до системи, яка кидає у в’язниці захисників держави.
У кожній камері сидить «атовець»
- Мене утримували у трьох камерах, - сказав у виступі перед присутніми побратимами і земляками Огородник. – І в кожній з них сидів хтось з «атовців». «Доблесного» поліцейського Шевцова відпустили без будь-яких зобов’язань, а з мене здерли заставу. До Шевцова неодноразово викликали швидку і навіть доправляли у лікарню. Коли я у клітці просив медичної допомоги, мені «допомогли» – принесли пігулку від головної болі.
Нинішнє судове засідання не відбулося тому, що на нього не з’явився адвокат Олександра Петлінського, якого утримують під вартою. Підозрюваний не погодився, щоб справу розглядали без його захисника. І суддя перенесла засідання на нову дату.
Яким же було здивування активістів, коли в коридорі суду вони зустріли адвоката. Вона сиділа на лавочці на цьому ж поверсі. На запитання активістів, чому не в залі, адвокат спершу сказала, що не зобов’язана пояснювати, а далі повідомила, що з нею не укладено угоду. «Айдарівці» стали скандувати «Ганьба!». Тепер ці слова звучали на адресу адвоката.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер