Активісти "Відсічі" хотіли роздати листівки під вінницьким аграрним, але їх "відтіснили"

Активісти "Відсічі" хотіли роздати листівки під вінницьким аграрним, але їх "відтіснили"
Під Вінницьким аграрним університетом 16 липня активісти громадянського руху “Відсіч” хотіли роздати листівки, з критикою двох законопроектів, які, на їх думку, при вступі до вузів ставлять на перше місце гаманець батьків, а не знання абітурієнта

Агітаційні листівки роздати не вдалося. Студенти аграрного стали на захист освітніх ініціатив свого президента та “відтіснили” активістів. Дівчата та хлопці з “Відсічі” були небажаними гостями та відчули на собі добрячий опір. Була навіть “важка артилерія” в особі першого проректора Вінницького аграрного університету Олександра Яремчука. 

Чоловік не допускав розповсюджувачів на територію університету, проганяв їх з прилеглої території та хапав за камеру журналіста видання “Маєш право знати” Дмитра Карпія.

- Що ти там, задрочений, знімаєш, - вигукував перший проректор Вінницького аграрного Олександр Яремчук.

Відео дня
> Міліціонери, які були присутні на акції, не реагували на численні заклики забезпечити порядок для проведення акції, про “Відсіч” повідомили у Вінницьку міську раду. А серед міліціонерів навіть був начальник другого відділу міліції Олександр Король.

Активісти на собі відчули тиск, ще на рівні подачі повідомлення про акцію. Зранку, в понеділок 15 липня, координатор “Відсічі” Ярина Чорногуз повідомила міськраду, а вже ввечері їй подзвонили та сказали, що вони не мають права на проведення акції, так як повідомляти про неї вони повинні за три дні до проведення.

- За законом, ми маємо право повідомити відповідні органи навіть за 15 хвилин до початку акції, - каже Ярина Чорногуз. - Дзвонила жінка, якій я подала документи. Після короткої дискусії, я їй повідомила, що акція буде проведена. Просила організувати присутність міліції, адже здогадувалася, що проведенню акції будуть перешкоджати.

 

Рвалися до абітурієнтів

Прийшовши 16 липня о 9.00 під аграрний університет, учасники акції побачили, що їх вже очікують два десятки молодих людей. А трохи далі на території аграрного, ще стоять групки хлопців та дівчат, які уважно стежили за пікетувальниками, що прибули. Біля в’їзду до університету також стояли правоохоронці. Учасники мітингу хотіли пройти на територію університету, та роздати агітаційні буклети про захист ЗНО. Але їх методично почали відтісняти студенти, які об’єдналися гуртом. Члени “Відсічі” хотіли обійти їх, чи оббігти з боків, щоб прорватися до абітурієнтів, але їх блокували та ловили. Один зі студентів обілляв активістів водою, інші видирали з рук листівки.

 - Нас було всього десятеро (вісім дівчат та двоє хлопців, один з яких був на акції як журналіст), - розповідає координатор Ярина Чорногуз. - Ми побачили, що нам на території аграрного не дозволять роздавати листівки та вирішили поставити інформаційний намет за нею, згідно з заявкою про акцію та біля міліції, яка, як ми думали, нас захистить. Але не так сталося, як гадалося. Як тільки ми підійшли до міліції та почали розкладати намет, їхня машина зненацька від’їхала, а молодики-студенти обступили нас та почали ображати. Нас шарпали, закривали відеокамери папками, погрожували побити. На крики про допомогу, міліціонери, які стояли поряд - не реагували. Вони просто стояли і спостерігали, як нам не дають провести законну акцію.

Інша активістка Дарина Петришена каже, що міліціонери радили їхати туди, звідки вона приїхала.

 - Міліція зовсім нас не захищала, - обурюється Дарина. - В нас поцупили дві частини залізного каркасу від намету, а мені особисто порвали новенький рюкзак. Я підходила до правоохоронців та просила захистити нас і встановити імена осіб, які чинили протиправні дії, але реакції не було ніякої.

Повноцінну акцію провести не вдалося, після чого вони гуртом поїхали тролейбусом до міськради, писати статтю про події, які відбулися. 

 

Чому активісти прийшли під аграрний

Активісти “Відсічі” виступають проти двох законопроектів. На їхню думку, вони знівелюють принцип прозорості вступу у вищі навчальні заклади за результатами Зовнішнього незалежного оцінювання та повернуть корупційні схеми при вступі. 

Як відомо, у Верховній Раді України зареєстровано два проекти законів: "Про вищу освіту" №1187 нардепів Ківалова-Калетніка-Сороки та законопроект про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" №2060а за авторством Григорія та Ігоря Калетніків. Ці нововведення повернуть вступні іспити у систему вищої освіти. Учасники акції переконані, що якщо запропоновані зміни наберуть чинності, то зросте рівень корупції при вступі до вищих навчальних закладів. 

“Відсіч” розпочала кампанію "Проти деградації освіти" на підтримку ЗНО з весни 2013 року. Цього разу вони планували встановити інформаційний намет та хотіли розповісти студентам про можливі загрози для ЗНО біля Вінницького національного аграрного університету, президентом якого є один із співавторів законопроектів Григорій Калетнік. Наступний пунктом продовження кампанії на захист ЗНО, буде Національний університет "Одеська юридична академія" Сергія Ківалова.

 

Міліція каже, що діяла законно

За повідомленням сектору зв’язків з громадськістю Вінницької обласної міліції, правоохоронці діяли в межах чинного законодавства.

 - Була певного роду некоректна поведінка окремих пікетуючих, - сказав начальник другого відділу міліції Олександр Король. - Разом з тим, правоохоронці поводили себе стримано та не піддавалися на будь-які провокації.

Також у міліції повідомили, що під час проведення акції, студенти Вінницького аграрного університету та пікетуючі активісти громадянського руху “Відсіч” активно дискутували між собою. В результаті чого, не дійшовши спільної згоди, намет не був встановлений ні на території університету, ні поза нею.

 

Що кажуть в Аграрному

Намагаючись зв’язатися з відповідальними особами університету,  журналіст RIA подзвонив у приймальню університету, де йому пообіцяли, що з ним зв’яжуться та дадуть коментар. Проте цього не сталося. Тому довелося збирати офіційну інформацію іншим шляхом.

На інтернет-сайті міліції, розміщений коментар першого проректора Вінницького аграрного університету Олександра Яремчука з мотивацією відмови у встановленні намету біля університету.

 - Зараз проходить набір студентів і вони впливають нам на рейтинг, каже Олександр Яремчук. - Вони не знають, що закони приймаються у Верховні Раді, а виконуються у нас в університеті, так як і в інших вищих навчальних закладах.

Іншу сторону конфлікту розкрив голова студентського профкому та одночасно заступник проректора з виховної роботи аграрного університету Руслан Будяк.

 - Я особисто керував студентами, щоб ті не перегинали палицю, - розповідає Руслан Будяк. - Ви ж розумієте, студенти “заведені”. Вони вийшли самі, їх ніхто не звав. Їх було небагато, адже багато вже вдома відпочиває. Залишилися тільки ті, що проходять практику. А ці молоді люди - я думаю, проплачені кимось і відробляють гроші. Хай би в себе в Києво-Могилянській академії акції проводили. Їх до нас ніхто не кликав і студенти показали, що вони тут - небажані гості.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (79)
  • Anonymous

    І саме цікаве, що одночасно виступають проти корупції в освіті...парадокс!
  • Anonymous

    Якже треба себе зневажити,щоб піти на такі крайності...До чого люди здатні заради грошей!!!
  • Anonymous

    це точно, бо по-фншому ж не вмфють гроші заробляти! прикро за батьків цих "активістів", що не можуть своїм діткам робити нормальної знайти-їхні чада мусять їздити містами і влаштовувати провакації, забруднювати міста своїми папірцями(:boring:)
  • Anonymous

    Позволю несколько комментариев: У человека, проводившего съемку был бейдж -- “В.Задроченый, оператор” -- его профиль “ВКонтакте” -- http://vk.com/id196216617 -- поэтому фраза “Что, Задроченый, снимаешь?” является вполне корректной. Об этой маленькой детали все почему-то умалчивают, а обвиняют Александра Степановича и делают сенсацию. Парни и девченки из “Видсичи” накануне “акции” судя по-всему перед этой самой акцией, вечером, “добрэ посыдилы”. На следующий день некоторым стало плоховато, они попросили освежиться -- что и было любезно предоставлено. Далее это запечатлено на фото названо “поливают водой”. Это второй фейк. У оператора, с бадуняки руки тоже тряслись, о чем свидетельствуют неоднократные реплики Александра Степановича. Ну и 3. По поводу фото в заголовке: парни пытаются поднять “измученных нарзаном” девушек. Все!. Какое перешкоджання?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:04 Без світла та води: оперативні дані про відключення 20 січня 09:11 Повітряні сили збили 93 ворожих дрони над Україною. Працювали і на Вінниччині 08:31 Сьогодні вітаємо Лева та Інну. Історія, заборони та прикмети 20 січня 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 13 по 20 січня, які ви могли пропустити Від читача 12:08 Проведено 270 обшуків: поліцейські повідомили про підозру фігурантам, які незаконно переправляли чоловіків через держкордон 20:05 Парад планет можна буде побачити в небі над Вінниччиною 19:01 Полковник та головний хірург ЗСУ Костянтин Гуменюк поділився досвідом порятунку поранених бійців 18:03 Родина переселенців, яка виховує 10 дітей-сиріт, отримала новий будинок 17:33 Як вам запровадження платежу за тепловтрату в гарячому водопостачанні? Ми запитали вінничан 17:07 Базова загальновійськова підготовка для студентів: коли почнеться та як буде проходити 16:46 Міністр спорту у Вінниці підписав меморандум щодо започаткування клубної системи 16:03 Від солдата до офіцера: історія Олександра з позивним «Хмарка», який захищає небо України 15:31 Що подивитися у Бершаді? Зібрали найцікавіші локації міста 15:05 Випустили нову поштову марку «Вінниця надихає» 14:06 Молитва і благословення: освятили новий корпус центру серцево-судинної патології у Вінниці 13:36 Ладомира, Аріель, Пантеліемон і Добриня: як вінничани називали своїх дітей у 2024 році? 13:02 Дві аварії на вулиці В’ячеслава Чорновола зафіксували камери Ситуаційного центру 12:04 Надбавка до пенсії: хто з пенсіонерів може отримати 708 гривень доплати. ОПИТУВАННЯ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up